اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
29 شهریور 1398 29 شهریور 1398
18:52 18:52

سیدحسن نصرالله: ساقط کردن پهپاد اسرائیلی تل آویو را ادب کرده است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: تا این لحظه تصمیم ما در مقابله با پهپادهای رژیم صهیونیستی منجر به کاهش نقض حریم هوایی لبنان شده است

یک پهپاد اسرائیلی را ساقط کردیم و به این روند ادامه خواهیم داد

به گزارش سلام نو به نقل از المنار،  سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت علامه شیخ حسین کورانی ضمن تمجید از مقام این عالم و عرض تسلیت به خانواده شیخ حسین کورانی گفت: در بخش نخست سخنانم درباره ویژگی های شخصیتی شیخ حسین سخن خواهم گفت و در بخش دوم از سخنانم به رخدادهای سیاسی خواهم پرداخت.

وی افزود: شیخ کورانی عالمی برجسته بود. آشنایی ما با شیخ قدیمی است و از زمان جوانی بود و برای اولین بار در حوزه امام مهدی(عج) در بعلبلک با ایشان ملاقات کردم. شیخ حسین کورانی از موسسان حزب الله بود. تاسیس حزب الله به گروه بزرگی از علما و اساتید مربوط می شود. یکی از موسسان و در طلیعه آنها شیخ حسین کورانی بود و از همه روابط و جایگاهش برای ایجاد این روند بهره برد. وی حقیقتا فرزند ولایت بود. شیخ حسین با وجود مخالفتش در جریان بررسی موضوع مشارکت حزب الله در انتخابات پارلمانی لبنان اما هنگامی که تصمیم اتخاذ شد از آن به شدت حمایت کرد. شیخ حسین کروانی استاد من در حوزه علمیه بعلبک بود. وی با وجود اینکه استاد من بود اما با ریاست من بر حزب الله موافقت کرد و شیخ کورانی بر وحدت مقاومت و توان آن بسیار تمایل داشت و بر آن تاکید می کرد. شیخ حسین اجازه اختلاف نظر یا خلل را به هیچ عنوان نمی داد. ما به تربیت ایمانی و روحی و معنوی در زمان چالشها و در زمان رفاه و آسایش نیاز داریم.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه درباره تحولات لبنان گفت: وزیر دفاع شواهد مهم و تفصیلی از حملات پهپادی به ضاحیه جنوب بیروت ارائه داد و ما بر معادلات و قواعد درگیری جدید مخالفت کردیم و ما به این معادله باقی می مانیم و موضوع اینجا تمام نمی شود و این آغاز روند است و به اقداماتمان ادامه خواهیم دادیم و این تابع شرایط میدانی است. تا به این لحظه تصمیم مقابله با پهپادها تاثیر آشکاری بر موارد نقض حریم هوایی لبنان داشته است و منجر به کاهش نقض حریم هوایی لبنان از سوی رژیم صهیونیستی شده است. ما بر حق خود برای مقابله با پهپادهای اسرائیلی تاکید می کنیم و یک پهپاد را ساقط کردیم و به این روند ادامه خواهیم داد.

سید حسن نصرالله درباره پرونده جاسوسان و پرونده لبنانی هایی که به اسرائیل در سال 2000 گریخته اند هم بیان کرد: در روزهای گذشته مزدور بازداشتگاه الخیام بازداشت شده است. این موضوعی مهم است و بحث بازداشت یک جاسوس نیست. هنگامی که یک مزدور مجرم باشد باید برخورد شدید و کوبنده با آن داشت. محاکمه مزدوران و جاسوسان از اصول اساسی است. آنکه با دشمن ارتباط دارد و برای دشمن جاسوسی می کند باید به اندازه جرمش مجازات شود. به کارگیری تبعید شدگان به رژیم صهیونیستی اشتباه است و باید از اصطلاح فراری ها به این رژیم استفاده کرد./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

نشست آیپک لغو شد

بتسی برنس کورن رئیس آیپک در بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا نشست بهار ای...

هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

هرک‌نشینان و نظامیان صهیونیستی چند ساعت پس از بازگشایی مسجد الدقصی بر روی نمازگزاران ...

قتل عامل فسلطینیان با دستور مستقیم مقامات اسرائیل انجام می‌شود

شهادت یک جوان کم توان فلسطینی اتفاقی تاسف بار بود که به دست سربازان اسرائیل رخ داد. ح...

طرح اسرائیل درباره کرانه باختری یک جانبه است

وزارت خارجه مالزی طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و غور اردن ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news