اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 آبان 1398
30 شهریور 1398 30 شهریور 1398
09:56 09:56

ظریف در نیویورک با چه کسانی دیدار می‌کند؟

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در مجمع سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده قرار است با برخی مقامات شرکت کننده در این اجلاس دیدار و گفت و گو داشته باشد .

ظرریف

به گزارش سلام نو، محمدجواد ظریف که چند روز زودتر از رییس جمهور به نیویورک سفر کرده و تا روز شنبه هفته آتی سفرش ادامه خواهد داشت در مدت اقامت در نیویورک ضمن همراهی رییس جمهور جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل ملاقات‌هایی نیز با برخی از همتایان خود خواهد داشت و در روز چهارشنبه صبح به وقت نیویورک در نشست وزیران امور خارجه 1+4 با محوریت برجام شرکت خواهد کرد.

ظریف در جریان سفر به نیویورک در هتل Milennium Hillton که چند قدم با ساختمان سازمان ملل متحد فاصله دارد، اقامت خواهد داشت.

وی شب گذشته در هنگام ورود به نیویورک در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه‌های سفر خود به نیویورک اظهار کرد: مجمع عمومی سازمان ملل فرصت بسیار خوبی است برای این‌که نه تنها در جلسات مجمع عمومی شرکت کنیم بلکه در حاشیه عمومی مجمع عمومی با مقامات شرکت کننده و مسئولان کشورها دیدار و رایزنی کنیم. آقای رییس جمهور در این سفر ضمن شرکت در مجمع عمومی با روسای تعدادی از کشورها نیز دیدار و رایزنی خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که در این سفر با تعدادی از اصحاب رسانه و گروه‌های فکری در آمریکا دیدار و رایزنی خواهد کرد و برنامه‌های متنوعی برای این سفر تدارک دیده شده است، خاطر نشان کرد: شنبه و یکشنبه شلوغ‌ترین روزهای برنامه من است. بعد از این‌که رییس جمهور می‌آید در خدمت آقای رییس جمهور خواهم بود و وقتی ایشان تشریف بردند باز هم برنامه‌هایی خواهیم داشت.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان اظهار کرد: صبح چهارشنبه نیز همان‌طور که برنامه‌ریزی شده نشست وزیران امور خارجه 1+4 با ایران برگزار خواهد شد البته قبل از آن نیز من با وزرای خارجه انگلیس و فرانسه ملاقات خواهم کرد با وزرای خارجه چین و روسیه نیز طی روزهای گذشته دیدار کرده‌ایم و اینجا نیز باز هم دیدار خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: روز شنبه رایزنی‌هایی با برخی از وزرای خارجه شرکت‌کننده در نشست مجمع عمومی از جمله وزیر خارجه عمان خواهم داشت.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پرویز اسماعیلی: در جریان مکالمه ظریف و کاظم جلالی هستم

معاون اطلاع رسانی سابق نهاد ریاست جمهوری در حساب توئیتر خود نوشت: در جریان مکالمه دکت...

ظریف با رهبر قزاقستان دیدار کرد

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با نورسلطان نظربایف رهبر قزاقستان دیدار کرد.

واکنش تند ظریف به بیانیه تروئیکای اروپایی

بیانیه 3 کشور اروپایی درباره اقدامات برجامی ایران واکنش محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه...

دیدار ظریف با چاووش‌اوغلو

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیدا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news