اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
30 شهریور 1398 30 شهریور 1398
12:54 12:54

مصدق‌پور قهرمان مسابقات شطرنج بین المللی

 روابط عمومی فدراسیون شطرنج اعلام کرد مسعود مصدق‌پور از خراسان رضوی در مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان به  مقام قهرمانی رسید.

به گزارش سلام نو، مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان با قهرمانی مسعود مصدق‌پور به پایان رسید. در دور نهم و پایانی مسابقات جدول A، مسعود مصدق‌پور از خراسان رضوی برابر مرصاد خداشناس به تساوی رسید و با 7.5 امتیاز به مقام قهرمانی رسید. همچنین علی راستبد و آراد نظری از گیلان عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

در جدول B مسابقات صادق اسدی از همدان با 8 امتیاز قهرمان شد و حسین امیروردستیان از آذربایجان شرقی و آرین فرمانی انوشه از قزوین در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

در جدول C رقابت‌ها نیز شایان احمدی از گلستان روی سکوی قهرمانی ایستاد و خشایار ساعی همدانی و محمد ارشیا آقا محمدی از همدان دوم و سوم شدند.

لازم به یادآوری است که در رقابت‌های بخش برق‌آسا نیز که یک هفته قبل برگزار گردید، مسعود مصدق‌پور قهرمان شد و تورنیکه سانیکیدزه از گرجستان و بردیا دانشور در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

در شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین‌المللی ابن سینا همدان 440 بازیکن از 6 کشور ایران ، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، عراق و قزاقستان در سه جدول به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند. مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این رقابت‌ها 700 میلیون ریال بود./ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

نایب قهرمان جهان برای دختر شطرنج‌باز ایرانی

مبینا علی نسب نماینده شطرنج ایران توانست رده دوم در مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان...

شطرنج بازی کنید و لاغر شوید!

 اکثر کسانی که شناخت کافی از شطرنج ندارند فکر میکنند این رشته ورزشی استراحت کردن است ...

پخش بازی ایران-کامبوج از تلویزیون براساس قواعد بین‌المللی

میثم فضلعلی، مدیرگروه ورزش شبکه سه سیما اعلام کرد تلویزیون براساس چهارچوب استانداردی ...

شایعه تلخ رفتن علیرضا فیروزجا به فرانسه!

صحبت‌های نگران کننده‌ای در محافل خصوصی و حتی عمومی شطرنج مبنی بر تصمیم علیرضا فیروزجا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news