اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
30 شهریور 1398 30 شهریور 1398
19:46 19:46

سکوت عربستان و امارات در قبال تظاهرات مصر

متعاقب وقوع تظاهرات عظیم مردمی در میدان التحریر مصر علیه «عبدالفتاح السیسی»، مطبوعات اماراتی و سعودی در برابر آن سکوت کردند

سکوت ریاض و ابوظبی در برابر تظاهرات ضد السیسی در مصر

به گزارش سلام نو به نقل از وبگاه "عربی۲۱"، درحالی که اغلب رسانه ها و روزنامه های عربی و جهان تظاهرات مردم مصر علیه رئیس جمهوری این کشور که از روز گذشته اغاز شده را پوشش دادند، روزنامه های سعودی و اماراتی در برابر آن سکوت اختیار کرده و مطلبی درباره آن منتشر نکردند.

روزنامه های مهم امارات از جمله الاتحاد ، الامارات الیوم و البیان و روزنامه های سعودی عکاظ، الوطن، المدینه و الریاض از جمله روزنامه هایی هستند که هیچ خبری درباره تظاهرات مردم مصر منتشر نکردند.

عدم پرداختن به تظاهرات مردم بیانگر موضع رسمی ریاض و ابوظبی در حمایت  از السیسی است که طی کودتایی در سال ۲۰۱۳ با حمایت عربستان و امارات به روی کار آمد.

شهرهای مختلف مصر مردم از روز جمعه شاهد اعتراضات مردمی علیه رئیس جمهوری این کشور است.

به دنبال پایان مسابقه فوتبال میان تیم های الاهلی و الزمالک، اهالی قاهره، جیزه، اسکندریه، سوئیس و دقهلیه علیه السیسی به خیابان آمدند.

بنابر اعلام رسانه ها، معترضان خواستار سرنگونی نظام السیسی شدند و هشتگ "میدان التحریر" با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار بار توئیت شدن در صدر توئیت های امروز مصر قرار گرفت.

روز جمعه مردم مصر به دعوت «محمد علی» بازیگر و تاجر مشهور مصر  در اعتراض به ناعدالتی ها و فساد حاکم در بدنه دولت و ارتش به میدان التحریر آمدند

«دیگر کافی است سیسی» هشتگی که در انتقاد به سیسی رییس جمهوری مصر و از سوی این بازیگر مصری راه اندازی شد، در ۲۴ ساعت گذشته از مرز یک میلیون گذشت و در صدر هشتگ‌ های توییتری مصر قرار گرفت.

این تظاهرات، نخستین حرکت اعتراضی ضد دولتی در میدان التحریر پس از سال ۲۰۱۱ و آغاز بهار عربی در مصر است که به دنبال آن به حکومت سی ساله "حسنی مبارک" رئیس جمهوری پیشین مصر پایان داد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

استقبال گریفیث از وقفه در حملات یمن علیه عربستان

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن از تصمیم انصارالله یمن برای توقف حملات به مو...

سفر دو روزه عباس به ریاض

امروز سه‌ شنبه، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین برای دیداری دو روزه وارد عربستان سعودی شد...

نقشه پوتین برای آینده خاورمیانه چیست؟ / عربستان یا ایران کدام یک متحد روسیه خواهند بود؟

عربستان هرچند از متحدان قدیمی آمریکا در منطقه خاورمیانه است، اما از اواسط دوران اوبام...

همکاری روسیه و امارات درحل مسائل خاورمیانه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد ما آماده‌ایم در صنعت فضایی همکاری‌های خود...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news