اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
12 دی 1397 12 دی 1397
10:06 10:06

وزیر نیرو: افزایش 2 برابری ظرفیت نیروگاهی سیستان وبلوچستان / نشست کمیساریای آب هیرمند در تهران با حضور مقامات دولت افغانستان تشکیل می شود

وزیر نیرو با بیان اینکه مجوز شیرین کردن آب دریا به زودی به شرکت آب منطقه ای سیستان وبلوچستان داده خواهد شد، گفت: به هیچ عنوان بنای سستی در حق آبه رودخانه هیرمند را نداریم.

به گزارش سلام نو، رضا اردکانیان سه شنبه شب در نشست بررسی مشکلات و مسائل سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران، مسئولان، معتمدان و نخبگان این استان در تالار فردوسی زاهدان اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم در این استان ظرفیت نصب شده نیروگاهی 940 مگاوات بود که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 370 مگاوات افزوده شده است.
وی ادامه داد: همچنین تا پایان دولت دوازدهم هزار و 375 مگاوات دیگر به مجموعه ظرفیت برق این استان اضافه خواهد شد یعنی تا پایان سال 99 ظرفیت نصب شده نیروگاهی در این استان 2 برابر می شود که چنین رشدی را در هیچ استانی نداشتیم.
وزیر نیرو گفت: اعتباراتی که این وزارتخانه برای طرح های در دست اجرا در سیستان و بلوچستان هزینه می کند بیش از 974 میلیون یورو است.
اردکانیان با بیان اینکه نیروگاه ها نیازمند شبکه انتقال و توزیع و تجهیزات لازم هستند گفت: از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 782 میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری شده است و تا پایان تابستان 98، 621 میلیارد تومان دیگر هزینه می شود.
وی با اشاره به اهمیت حوزه آب سیستان و بلوچستان بیان کرد: در موضوع آب به عنوان اصلی ترین مشکل سیستان و بلوچستان طرح های اضطراری آب شرب بیش از 625 میلیارد ریال اعتبار اختصاص دادیم که عمده آن در قالب هفت طرح آب روستایی اجرا می شود.
وزیر نیرو آب گیری خطوط انتقال آب در 2 سد جنوبی سیستان و بلوچستان، ساخت 18 مجتمع آبرسانی برای 2 هزار و 200 روستا و افزایش تانکرها و سهمیه آب شرب در روستاهای فاقد شبکه آبرسانی را از مهمترین برنامه های امسال این وزارتخانه دراین استان عنوان کرد.
وی با اشاره به اهمیت حق آبه رودخانه هیرمند گفت: ما به هیچ عنوان بنای سستی در حق آبه رودخانه هیرمند را نداریم به طوری که هفته بعد نشست کمیساریای آب هیرمند در تهران با حضور مقامات دولت افغانستان تشکیل می شود.
وزیر نیرو افزود: این وزارتخانه اعلام آمادگی کرده است که بیش از پیش با توان ملی برای تحقق حقوق ما از رودخانه هیرمند فعالانه وارد صحنه شود که این امر مستلزم برخی هماهنگی ها با وزارت امور خارجه است.
اردکانیان با اشاره به ظرفیت شیرین کردن آب دریا گفت: شیرین کردن آب دریا با توجه به مطالعات انجام شده و نیاز افق آب آشامیدنی در افق 1420 گرفته شده مجوز شیرین کردن آب دریا به میزان 228 میلیون متر مکعب به زودی به شرکت آب منطقه ای سیستان وبلوچستان داده خواهد شد.
وی با تاکید بر حضور بخش خصوصی در شیرین سازی آب دریا گفت: موصوع خرید تضمینی آب شرب هم در دستور کار قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا معاون اول رئیس جمهوری امروز به اتفاق وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، نیرو، صمت، تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیر عامل فرودگاهها، رئیس سازمان میراث فرهنگی و رئیس بنیاد مستضعفان وارد ایرانشهر شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه، استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر و شماری از مسئولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
جهانگیری پس از افتتاح ترمینال فرودگاه ایرانشهر به اتفاق هیات همراه عازم قصرقند شد و بدو ورود به این شهرستان مورد استقبال علما، مسئولان و معتمدان قرار گرفت.
شرکت در نشست هم اندیشی با نخبگان، معتمدان، جوانان و فعالان اجتماعی جنوب سیستان و بلوچستان در ایرانشهر، سفر به قصرقند، شرکت در نشست معتمدان، جوانان، فعالان اجتماعی و کار آفرینان در زاهدان از مهمترین برنامه های سفر یک روزه جهانگیری به این استان بود.
معاون اول رئیس جمهوری به اتفاق هیات همراه سه شنبه شب زاهدان را به قصد تهران ترک کرد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

سیستان و بلوچستان جزو امن‌ترین استان‌های کشور است

سرلشکر سلامی که به منظور افتتاح ۲۵۳۳ پروژه محرومیت‌زدایی و مردم یاری به استان سیستان ...

ربیعی: راه‌حل توسعه منطقه‌ای از درون جوامع محلی و توانمند شدن و ایجاد باورهای ذهنی توسعه‌گرا رخ خواهد داد

 سخنگوی دولت از برگزاری نشست هم‌اندیشی احزاب و فعالین سازمان‌های مدنی در سالن استاندا...

لزوم تشکیل کارگروهی برای محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کجا هستن...

وضعیت مطلوب آبرسانی روستایی لرستان از زبان وزیر نیرو

وزیر نیرو در جریان سفر به استان لرستان و در الیگودرز افزود: از سال ۹۲ هر هفته ۳۲ روست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news