اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
12 دی 1397 12 دی 1397
09:57 09:57

تابش: به دلیل شرایط کشور مجلس نمی تواند اعداد و ارقام را تغییر دهد

نایب رییس فراکسیون امید مجلس گفت: با توجه به شرایط کنونی و همچنین وجود تحریم هایی علیه کشورمان نمایندگان مجلس نباید نگاه منطقه ای و استانی به بودجه داشته باشند لذا نمایندگان ملت نمیتوانند اعداد بودجه را تغییر دهند.

زمینه چانه زدن در بودجه ۹۸ وجود ندارد/ مجلس، عین لایحه بودجه را بپذیرد

به گزارش سلام نو، محمدرضا تابش  با بیان اینکه همیشه و در همه حال رویکرد ملی در بودجه بسیار حائز اهمیت است، گفت: این رویکرد خصوصا در حال حاضر که در شرایط بسیار خطیری قرار گرفته‌ایم، اهمیت بیشتری دارد، البته حتی در این شرایط هم منابع حاصل از صادرات نفت و درآمدهای حاصل از مالیات و سایر درآمدها، به صورت سر به سر، کفاف هزینه های ضروری کشور را می دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود: پیشنهاد من به کمیسیون بودجه و کمیسیون تلفیق این بود که عین لایحه دولت را بدون هیچ تغییری بپذیریم چرا که اصلا زمینه چانه زدن و بالا و پایین کردن نیست و به دلیل شرایطی که در کشور وجود دارد، مجلس نمی‌تواند اعداد و ارقام بودجه را تغییر چندانی بدهد.

تابش با تاکید بر ضرورت نگاه ملی به بودجه سال آینده گفت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، نمایندگان مجلس باید از نگاه منطقه‌ای و استانی به بودجه پرهیز کنند.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده با توجه به واقعیات موجود و موضوع تحریم‌ها تهیه شده است، گفت: لایحه بودجه ۹۸ به این شکل تهیه و تدوین شده که به مدت دو سال توان مقابله با تحریم‌‌ها را داشته باشیم، علاوه بر این، حفظ توان معیشتی مردم، حفظ اشتغال موجود و تلاش برای اشتغال‌زایی جدید از دیگر جهت‌گیری‌های لایحه بودجه ۹۸ است.

تابش با اشاره به اینکه سقف بودجه سال آینده دو سطحی دیده شده است، افزود: به این ترتیب چنانچه درآمدهای ارزی و سایر منابع درآمدی دولت افزایش پیدا کند، ۴۰ هزار میلیارد تومان به سقف بودجه افزوده می‌‌شود.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: از این ۴۰ هزار میلیارد تومان، ۲۰ هزار میلیارد تومان آن به تقویت بنیه‌ دفاعی اختصاص می‌یابد و ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر بر اساس جدولی که با عنوان جدول شماره ۲۱ در بودجه درج شده توزیع می ‌شود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

چالش های حذف 4صفر برای دولت/ آیا بهبودی در اقتصاد حاصل می‌شود؟

با ارائه برنامه جدید دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی  کارشناسان حوزه بودجه‌نویسی مع...

روحانی در اعتراض به ضرورت ارائه گزارش به مجلس به رهبری نامه نوشت

علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس جمهور به رهبری در اعتراض به ضرورت ...

همراهی مجلس و وزارت بهداشت برای مقابله با فساد

همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با بیان اینکه مجلس با وزارت بهداشت برای م...

انتقاد یک نماینده مجلس از سیاست ارزی دولت: دلار 4200 تومان شکست خورد

محمد رضا تابش، نماینده مجلس با انتقاد از سیاست ارزی دولت گفت: ‌ای کاش رئیس جمهور و مس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news