اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
12 دی 1397
09:57

تابش: به دلیل شرایط کشور مجلس نمی تواند اعداد و ارقام را تغییر دهد

نایب رییس فراکسیون امید مجلس گفت: با توجه به شرایط کنونی و همچنین وجود تحریم هایی علیه کشورمان نمایندگان مجلس نباید نگاه منطقه ای و استانی به بودجه داشته باشند لذا نمایندگان ملت نمیتوانند اعداد بودجه را تغییر دهند.

زمینه چانه زدن در بودجه ۹۸ وجود ندارد/ مجلس، عین لایحه بودجه را بپذیرد

به گزارش سلام نو، محمدرضا تابش  با بیان اینکه همیشه و در همه حال رویکرد ملی در بودجه بسیار حائز اهمیت است، گفت: این رویکرد خصوصا در حال حاضر که در شرایط بسیار خطیری قرار گرفته‌ایم، اهمیت بیشتری دارد، البته حتی در این شرایط هم منابع حاصل از صادرات نفت و درآمدهای حاصل از مالیات و سایر درآمدها، به صورت سر به سر، کفاف هزینه های ضروری کشور را می دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود: پیشنهاد من به کمیسیون بودجه و کمیسیون تلفیق این بود که عین لایحه دولت را بدون هیچ تغییری بپذیریم چرا که اصلا زمینه چانه زدن و بالا و پایین کردن نیست و به دلیل شرایطی که در کشور وجود دارد، مجلس نمی‌تواند اعداد و ارقام بودجه را تغییر چندانی بدهد.

تابش با تاکید بر ضرورت نگاه ملی به بودجه سال آینده گفت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، نمایندگان مجلس باید از نگاه منطقه‌ای و استانی به بودجه پرهیز کنند.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده با توجه به واقعیات موجود و موضوع تحریم‌ها تهیه شده است، گفت: لایحه بودجه ۹۸ به این شکل تهیه و تدوین شده که به مدت دو سال توان مقابله با تحریم‌‌ها را داشته باشیم، علاوه بر این، حفظ توان معیشتی مردم، حفظ اشتغال موجود و تلاش برای اشتغال‌زایی جدید از دیگر جهت‌گیری‌های لایحه بودجه ۹۸ است.

تابش با اشاره به اینکه سقف بودجه سال آینده دو سطحی دیده شده است، افزود: به این ترتیب چنانچه درآمدهای ارزی و سایر منابع درآمدی دولت افزایش پیدا کند، ۴۰ هزار میلیارد تومان به سقف بودجه افزوده می‌‌شود.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: از این ۴۰ هزار میلیارد تومان، ۲۰ هزار میلیارد تومان آن به تقویت بنیه‌ دفاعی اختصاص می‌یابد و ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر بر اساس جدولی که با عنوان جدول شماره ۲۱ در بودجه درج شده توزیع می ‌شود./ایلنا

اخبار مرتبط

قبول نکردن FATF کشور را به انزوا می‌کشاند/این لوایح باید اصلاح شود

راه عاقلانه این است که ما این لوایح را با اصلاحاتی که در آن اعمال می کنیم طوری تنظیم ...

بیانیه 251 نماینده مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران

  251 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلا...

پزشکیان: آدمهايی كه مي گويند بهFATF نپيونديم كساني هستند كه مسئوليتي ندارند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخي كه مجري نيستند مي گويند ما بدون پيوستن به FATFم...

مجلس مصمم به رونق تولید است

زرآبادی گفت: امسال در حوزه تسهیلات به بخش صنایع تصمیمات مناسبی از سوی مجلس اتخاذ شده ...

دیدگاه خود را بنویسید