اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
31 شهریور 1398 31 شهریور 1398
18:50 18:50

ادعای تو خالی پمپئو درباره نقش ایران در حمله به آرامکو

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا  در گفت وگو با شبکه خبری «سی بی اس» آمریکا باز هم ایران را در ماجرای حمله به آمریکا متهم کرد و گفت امکان ندارد این حملات کار نیروهای نظامی یمنی باشد و تاکید کرد که این یک اقدام جنگی کشور به کشور بود.

پمپئو بار دیگر مدعی نقش ایران در حمله به آرامکو شد

به گزارش سلام نو، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه بار دیگر ادعای بی پایه واساس خود را تکرار کرده و ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان دانست.

به گزارش رسانه ها،‌ پمپئو در گفت وگو با شبکه خبری «سی بی اس» آمریکا مدعی شد که ممکن نیست این حملات را انصارالله یمن انجام داده باشد.

وی مسئول دانستن انصارالله برای این حملات را نابخردانه دانست و افزود: این یک اقدام جنگی کشور به کشور بود.

جنبش انصارالله یمن شنبه گذشته در واکنش به تجاوز نظامی سعودی و محاصره یمن و ادامه حملات هوایی سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های «بقیق» و «خریص» در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد که در نتیجه ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش مجری برنامه در مورد تاکید «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بر دست نداشتن تهران در این حملات، این ادعای بی پایه و اساس را مطرح کرد که «مدرک کافی وجود دارد که ظریف دروغ می گوید. »

پمپئو در حالی که به نظر می رسید از افشاگری های رسانه ای ظریف علیه دولت ترامپ به خشم آمده و کنترلش را از دست داده است، ‌ گفت: نمی دانم چرا به وزیر خارجه ایران(سخنان) گوش می دهند. در شان کسی نیست که به وی گوش دهد.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه وی و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در پی راهکاری دیپلماتیک در ارتباط با ایران هستند، افزود: با این حال، آماده انجام کارهایی هستیم که اگر انجام آن را لازم بدانیم.

پمپئو درپاسخ به انتقادهای مقام های آمریکایی از ترامپ به دلیل حمله نکردن به ایران پس از سرنگونی پهپهاد آمریکایی از سوی سپاه در خلیج فارس وتفسیر شدن این موضع به عنوان نقطه ضعف آمریکا گفت: ما از یک سری راه ها پاسخ داده ایم و بحث ضعف مطرح نیست. 9109

اخبار مرتبط

icon news

پمپئو چابلوس ترامپ و بدترین وزیر خارجه آمریکا است!

توماس فیدمن، ستون نویس مشهور آمریکایی پمپئو را چابلوس ترامپ و بدترین وزیر خارجه آمریک...

دفاع پمپئو از ترامپ: شرایط هنگ کنگ مثل قبل نیست

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از تصمیم اخیر دونالد ترامپ و دولت آمریکا مبنی بر قطع شر...

دخالت دوباره پمپئو در امور داخلی چین

مایک پمپئو، وزیرامورخارجه آمریکا در بیانیه‌ای مطرح شدن لایحه ایجاد سازوکار اجرای دفاع...

پامپئو: چین یک رژیم ظالم است

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد دو میلیارد دلاری که چین برای مبارزه با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news