اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
31 شهریور 1398 31 شهریور 1398
17:33 17:33

ستاره ایرانی؛ قدرترین قهرمان کشتی جهان

عصر امروز همه منتظر تعیین تکلیف رسمی فینال وزن 86 کیلو در نورسلطان بودند اما همانطور که از قبل اعلام شده بود، دیپاک هندی با مصدومیت روی تشک آمد و گفت که توان مسابقه ندارد تا شیر کشتی ایران بدون رقیب فینال کشتی دنیا را از آن خود کند.

به گزارش سلام نو، در حالی که همه منتظر برگزاری فینال 86 کیلوی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان بین حسن یزدانی و حریف هندی بودند، صبح امروز روزنامه تایم آو ایندیا اعلام کرد «پونیا» که قرار بود امروز بعد از ظهر برای انجام مسابقه فینال وزن 86 کیلوگرم مقابل حسن یزدانی قرار بگیرد به دلیل مصدومیت قادر به انجام این کار  نیست.


این کشتی‌گیر در گفتگو با این روزنامه خبر را تایید کرد و حسن یزدانی قبل از اینکه روی تشک حاضر شود، قهرمانی خود را جشن گرفت.


پونیا در این‌باره می‌گوید: «از اولین کشتی احساس مصدومیت داشتم. پای چپ من هنوز گرفتگی دارد. دوست داشتم برای هند یک مدال طلای خوشرنگ بیاورم، اما این اتفاق نخواهد افتاد. تصور من این بود که مصدومیتم بهبود پیدا می‌کند، اما من موفق به این کار نشدم.»

دیپاک 20 ساله قهرمان جوانان جهان است و امروز اگر هم با نابغه ایرانی کشتی می گرفت،‌شانس بسیار کمی داشت.


دیپاک ادامه می‌دهد: «آرزو داشتم در فینال به میدان بروم ولی مصدومیت بخشی از زندگی حرفه‌ای یک ورزشکار است.کشتی گرفتن مقابل حسن یزدانی شانس بزرگی بود، اما نمی‌توانم در این مسابقه شرکت کنم، چون با این شرایط توان جنگیدن با حریفم را نخواهم داشت.»


عصر امروز همه منتظر تعیین تکلیف رسمی فینال وزن 86 کیلو در نورسلطان بودند. هر 2 کشتی گیر ایرانی و هندی روی تشک حاضر شدند، اما همانطور که از قبل اعلام شده بود، دیپاک به صورت لنگان لنگان نزد داور آمد و اعلام کرد نمی تواند کشتی بگیرد.


بدین ترتیب داور وسط دست حسن یزدانی را بدون اینکه مبارزه ای برگزار شود، به عنوان برنده فینال بالا برد و دومین مدال طلای جهانی نابغه جویباری مهر تایید زد.


حسن یزدانی دیروز با هیچ کشتی گیری بیش از 2 دقیقه مبارزه نکرد. او 2 مبارزه خود را با ضربه فنی و 2 مبارزه دیگر را با امتیاز عالی به پایان رساند تا با کمتر از 8 دقیقه کشتی گرفتن در 5 مسابقه روی سکوی قهرمانی جهان برود.


دیگر مدال‌آور ایران در این تورنمنت علیرضا کریمی با شکست مقابل جی‌دن کاکس آمریکایی به عنوان دوم و مدال نقره دست یافت.


همچنین یونس امامی نیز از مسابقات کشتی قهرمانی جهان مدال برنز گرفته و امروز نیز بهنام احسان پور برای چهارمین مدال کاروان کشتی ایران روی تشک رفت و با موفقیت رقیب ازبکستانی را شکست داد و به برنز رسید.

اخبار مرتبط

icon news

حسن یزدانی قهرمان کشتی آزاد جهان شد / حریف هندی جا زد

حسن یزدانی به عنوان قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان اعلام شد. حری...

اعلام ساعت مبارزه حسن یزدانی / پخش زنده از سیما

عصر امروز(یکشنبه) حسن یزدانی دارنده ۲ مدال طلای جهان و المپیک در بازی فینال برای کسب ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news