اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
31 شهریور 1398 31 شهریور 1398
21:15 21:15

کالدرون در راه برانکو قدم گذاشت؛ پیروزی در دربی و صدرنشینی

سومین برد پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران  با گابریل کالدرون در حالی رقم خورد که این مربی آرژانتینی هم در دربی پیروز شد و هم با این پیروزی صدر جدول را از آن خود کرد تا وارد محدود موفقیت برانکو شود و دل هواداران را به دست بیاورد.

به گزارش سلام نو، سومین برد پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی رقم خورد که بهترین سناریوی ممکن برای سرمربی تیم به اجرا در آمد؛ جایی که تعویض ریسکی او و ورود جوانترین اردوی پرسپولیس به زمین باعث بزرگترین اتفاق یک ماه ابتدایی لیگ شد: پیروزی در دربی.


گابریل کالدرون امروز ترکیبی قابل پیش بینی را به زمین فرستاده و همانطور که وعده داده بدون توجه به چالش های احتمالی گذشتن از اسم بزرگی مثل سیدجلال حسینی از کنار زمین نمایش تیمش را تماشا کرد. شکی نیست که پرسپولیس یکی از قوی ترین اسکوایدهای لیگ برتر ایران را دارد و در اغلب پست‌ها بازیکنانی آماده و خوش سابقه مشغول رقابت برای حضور در ترکیب ثابت‌اند. تراکم نیرو در پست های مختلف باعث نیمکت نشین شدن چهره‌های مطرحی مثل امید عالیشاه، محمد نادری، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده، محسن ربیع خواه و ... شده. بازیکنانی که قطعا در هر تیم دیگر لیگ ستاره و بازیکن فیکس خواهند بود.


این بزرگترین دردسر هر کسی است که قرار بود هدایت پرسپولیس را در دست بگیرد و شاید برانکو ایوانکوویچ با سابقه فوق العاده در فوتبال ایران هم کابوس این رقابت شدید در تیم را می‌دید. امروز در دربی بازیکنانی نیمکت نشین بودند که برای حضور هر یک از آنها در ترکیب دلایل قانع کننده‌ای وجود دارد اما در نهایت ظرفیت تیم محدود است و نیمکت نشینان چاره ای جز تحمل ندارند. کالدرون هم بی توجه به اعتراضات احتمالی ترکیب 11 نفره ‌اش را پیدا و کار را پیش می‌برد و حتی این جسارت را دارد که تعویض سومش حضور بازیکن کم نام و نشانی باشد که هیچ کس برای حضورش در این دیدار شانسی متصور نبود. اما شانس مربی‌ها گاهی اوقات می‌زند و یک تصمیم شجاعانه مثل این می‌تواند پاداش بزرگ و به اندازه پیروزی در دربی را به ارمغان بیاورد.


حالا و پس از حدود سه ماه، گابریل کالدرون در موقعیتی تازه قرار می‌گیرد. او کمی بعد از اخراج برانکو از تیم الاهلی عربستان امروز، بردی به دست آورد که سایه او را روی قلمروی دست نیافتنی مرد کروات انداخت. برانکویی که حالا در کرواسی است و شاید دلش برای تجربه جو دربی تهران و ایلسندی هواداران این تیم تنگ شود اما با این برد لذتبخش کالدرون نشان داد قصد ترک جایگاه خود را ندارد و با این سه امتیاز شیرین حساب بانکی خود در تهران را باز کرد.

اخبار مرتبط

icon news

مخالفت پرسپولیس با تونل ضدعفونی ورزشگاه آزادی

 باشگاه پرسپولیس با نصب تونل ضدعفونی در ورزشگاه آزادی را قبول نکرد و تونل خود را نصب ...

پای کرونا روی گلوی لیگ برتر / فدارسیون به تعطیلی لیگ رضایت می‌دهد؟

باید دید در این وضعیت که بازیکنان دیگر تیم‌ها هم در حال ابتلا به کرونا هستند و وضع بر...

پیمان یوسفی بازی پرسپولیس را گزارش می‌کند

دیدار امشب پرسپولیس-شاهین شهرداری بوشهر توسط  پیمان یوسفی گزارش خواهد شد.

اعلام ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر شاهین بوشهر

سرخ پوشان تهران با تغییراتی مقابل شاهین بوشهر صف‌آرایی خواهند کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news