اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
01 مهر 1398 01 مهر 1398
13:10 13:10

اولتیماتوم فیفا به ایران

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال اعلام کرد با صحبت‌هایی که با مقامات ایرانی داشته قرار است در مسابقات لیگ هم بانوان بتوانند به استادیوم بروند.

رئیس فیفا: ما نمی‌توانیم بیش از این صبر کنیم

به گزارش سلام نو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد که مقام‌های ایرانی نسبت به حضور تماشاگران زن در جریان برگزاری مسابقه تیم ملی این کشور در تهران به او اطمینان خاطر داده‌اند.

اظهارنظر جیانی اینفانتینو، چند روز پس از پایان ماموریت مقام‌های اجرایی فیفا برای بازدید از آمادگی تهران برای برگزاری بازی دو تیم ملی ایران و کامبوج صورت گرفت. ایران قرار است روز ۱۰ اکتبر در اولین مسابقه خانگی در جریان رقابت‌های مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۲۲ به مصاف کامبوج برود. رئیس فیفا که در کنفرانسی با موضوع تحلیل جام جهانی فوتبال زنان صبحت می‌کرد، گفت که ما نمی‌توانیم بیش از این برای آزادی حضور تماشاگران زن در استادیوم‌های فوتبال صبر کنیم و به همین خاطر ضمن حفظ احترام، ناچاریم قاطع و قدرتمند برای تحقق این امر فشار لازم را وارد کنیم.
اینفانتینو ادامه داد، این که مقام‌های ایرانی اطمینان داده‌اند که در بازی پیش روی تیم ملی این کشور تماشاگران زن اجازه حضور در استادیوم را خواهند داشت، رخداد بسیار مهمی است چرا که گذشته از چندین استثناء در طول ۴۰ سال سال گذشته درهای استادیوم‌های فوتبال به روی تماشاگران زن باز نبوده است. او وعده داد که با ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال ایران، شرایط برای حضور تماشاگران زن در مسابقات لیگ داخلی فوتبال این کشور نیز فراهم شود.
رئیس فیفا همچنین یادآور شد که در ایران امکان بازی فوتبال توسط زنان فراهم است ولی امکان حضور آنها به عنوان تماشاچی مسابقات مردان از میان رفته بود. در همین حال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز از حضور تماشاگران زن در بازی تیم ملی کشورش با کامبوج خبر داد و ابراز امیدواری کرد که «با رعایت‌ برخی الزام‌ها» که وی اشاره‌ای به آنها نکرد، «زمینه حضور بانوان خدشه‌دار نشود.»
تاج همچنین خاطر نشان کرد که «نباید فضایی به وجود بیاید که نشود از حضور بانوان در استادیوم دفاع کرد.» همزمان با این اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال ایران که به هنگام حضور در استادیوم آزادی تهران بیان شد، از بلندگوهای این استادیوم که روز یکشنبه میزبان برگزاری داربی تهران میان دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و استقلال تهران بود، پیام مشابهی خطاب به طرفداران حاضر پخش می‌شد که با رعایت چارچوب‌های اخلاقی و فرهنگی خود را برای استقبال از زنان در مسابقات آینده آماده کنند. خودسوزی یک علاقمند تماشای فوتبال به نام «سحر خدایاری» (دختر آبی) که به ورود غیرقانونی به استادیوم آزادی تهران متهم شده بود، طی دو هفته گذشته حساسیت داخلی و بین‌المللی را نسبت به آزادی حضور تماشاگران زن در استادیوم‌های ایران افزایش داده است./بهار نیوز

اخبار مرتبط

icon news

دردسر بین المللی برانکو برای پرسپولیس !

مدیران پرسپولیس نامه رسمی شکایت برانکو بابت مطالباتش را دریافت کردند و چالشی بین المل...

ماشین سازی تبریز از سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در رابطه با پرونده یکی از بازیکنان خارجی، باشگاه ماشین س...

فیفا بحرین را بخاطر ایران نقره داغ کرد!

بحرین به دلیل توهین به سرود ایران و تاخیر در شروع مسابقه با حکم فیفا محکوم به پرداخت ...

فیفا به باخت ایران مقابل عراق واکنش نشان داد

سایت فیفا پیروزی عراق برابر ایران را در راه صدرنشینی گروه بسیار ارزشمند توصیف کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news