اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
02 مهر 1398 02 مهر 1398
18:21 18:21

مزایای بازی با خاک رس در رشد کودکان

   بازی با خاک رس یا همان گل بازی به کودکان فرصتی می دهد تا خلاق باشند و ضمن داشتن تفریح ​​فراوان ، در مورد بافت ، شکل و فرم خاک بدانند و آگاه شوند و تمرکز خود را افزایش دهند.بهتر است از همین امروز گجت های هوشمند را از دسترس کودکان دور کنیم و اجازه دهیم فرزندمان در محیطی متناسب با نیاز کودک رشد کند.

بازی با خاک رس بسیار متنوع است و روش های بسیاری وجود دارد که کودکان نوپا و پیش دبستانی ها می توانند با آن بازی و آزمایش کنند.

در اینجا ما به 9 مزیت گل بازی یا سفالگری کودکان اشاره می کنیم:

بازی و لمس گل رس به کودکان نوپا و پیش دبستانی کمک می کند تا هنگام فرم دادن ، صیقل دادن و فشار دادن گل رس به شکل ها و اشیاء ، هماهنگی دست و چشم خود را توسعه دهند.

خاک رس همچنین به کودکان نو پا و پیش دبستانی ها کمک می کند تا ماهیچه های کوچک را در انگشتان و دست خود تقویت کنند که مهارت های حرکتی خود را بهبود بخشند ، زیرا در هنگام فشار دادن گل رس ماهیچه های دست کودک درگیر می شود و ورزشی برای دست محسوب می شود.

با بازی کردن با گل رس ، کودکان نو پا و مهد کودک پیش دبستانی می توانند افکار و ایده های خود را در هنگام ساختن گل رس بیان کنند تا شکل تخیل خود را بگیرد، این کار خلاقیت کودکان را تقویت می کند.

کودکان نوپا و پیش دبستانی می توانند با استفاده از گل رس ، سواد کلمات و اعداد را آزمایش کنند ، زیرا از خشت برای ایجاد شکل حروف ، شماره استفاده می کنند.

آموزش کودکان نوپا و پیش دبستانی ها برای یادگیری نام خود ، سن ، آدرس خیابان یا نام افراد خانواده آنها . در حین بازی می تولنید این موارد را با شکل توضیح دهید.

در بازی با گل به همراه هم سالان کودک می توان فعالیت گروهی را به او آموزش داد و فرزند شما یاد میگیرد که در آینده با افراد اطراف خود تعامل داشته باشد.

شما می توانید کودک و یا کودک پیش دبستانی خود را با بازی با گل رس زیر نظر بگیرید تا بتوانید مهارت ها و توانایی های او را کشف کنید.

دسترسی منظم به گل رس ، کودکان نوپا و پیش دبستانی ها این فرصت را می دهد تا دانش خود را بسازند ، افکار و ایده های خود را کلامی کنند و جزئیات کار خود را اضافه کنند.

کودکان نو پا و مهد کودک در هنگام بازی با خاک رس مهارت های مختلفی را یاد میگیرند،

از جمله: خیال ، پشتکار ، حل مسئله ، کار تیمی ، تعامل اجتماعی و حتی از لحاظ روانشناسی به کودک صبور بودن را یاد می دهد

گل سفالگری را از کجا تهیه کنیم؟

در برخی مناطق ، رس را می توان از محیط طبیعی تهیه کرد. از طرف دیگر ، رس را می توان از فروشگاه های شهر کتاب یا اسباب بازی فروشی ها خریداری کرد یا می توانید خودتان درست کنید.

دستور تهیه رس خاک خانگی

رس را در یک ظرف در بسته نگه دارید و اگر خیلی خشک شد ، آن را در آب خیس کنید تا نرم شود. سپس آب اضافی را خالی کنید و بگذارید روی روزنامه تا زمانی که به یک قوام برسد که بتوان آن را قالب زد و به راحتی فرم داد.

اخبار مرتبط

icon news

نقاشی های کودکان چه مفهومی دارد؟

کودکان به دلیل آنکه دنیای پاک و ساده ای دارند می توانند در نقاشی‌های خود مفهوم هایی ر...

کودک های لاغر سالم تر هستند یا کودک های چاق؟

 با توجه به نظر متخصص کودکان رشد کودک باید بر اساس جدول رشد باشد و پایین بودن میزان ر...

علل رفتارهای تکانشی در کودکان

برخی از دلایلی که باعث می شود کودکتان تکانشی عمل کند چیست؟ آگاهی از این موضوع که رفتا...

میزان رشد عادی برای کودکان و خردسالان

اندازه گیری منظم قد و وزن كودك و ترسیم آنها در نمودار رشد، روش مناسبی برای دیدن رشد ف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news