اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
02 مهر 1398 02 مهر 1398
16:19 16:19

عکس «میرحسین» دلیل دعوای دانشجویان علامه

دانشجویان بسیجی و اعضای انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش  در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی  با یکدیگر درگیری داشتند که گفته می شود دلیل اصلی آن عکسی از میرحسین موسوی بوده است.

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، روز گذشته همزمان با آغاز سال تحصیلی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی بین دانشجویان بسیجی و اعضای انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش درگیری اتفاق افتاد.

درگیریِ دانشگاه علامه بر سر «میرحسین» بود

ویدئوهایی از دانشجویان در دانشگاه علامه منتشر شد که حکایت از درگیری شدید میان دانشجویان بسیجی و اعضای انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش داشت.یک عضو انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش در این باره می‌گوید:

* روز جذب عضو انجمن‌ها بود. طبق روال هر سال برای معرفی انجمن تصاویری از شخصیت‌هایی که از لحاظ فکری به آنها نزدیک هستیم روی میز نصب می‌کنیم.

* بچه‌های بسیج به عکس‌ها و مشخصا عکس میرحسین موسوی واکنش نشان دادند و شاکی شدند. آنها به دانشگاه اطلاع دادند و دانشگاه هم به ما گفت که عکس‌ها را برداریم.

* از آنجایی که هیچ مصوبه و بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه نصب عکس میرحسین موسوی تخلف است، وجود ندارد ما هم عکس را برنداشتیم. اگر تخلف یا جرم بود که ما این کار را نمی‌کردیم. ما به آنها گفتیم درخواست شما غیرقانونی است.

* در ادامه دانشجویان بسیجی خودشان اقدام به برداشتن عکس کردند و دانشجویان تشکل ما هم مقاومت کردند. حتی دو سه بار اقدام کردند که عکس را بردارند.

* جلوی میز ما آمدند و دادوهوار کردند و با زور عکس را از ما قاپیدند.دوباره بچه‌ها مانع شدند. ۴۰ دقیقه بعد بسیجی‌ها از بیرون بیرون دانشکده دوستان دیگرشان را آوردند و همگی با هم به میز ما حمله کردند و بچه‌های ما را زدند.

* حدودا یک ربع درگیری فیزیکی بود. فیلم‌هایش هم موجود است. طوری بچه‌های ما را زدند که حالا دست یکی از بچه‌ها شکسته است.

اخبار مرتبط

icon news

حقایقی از روز درگیری در دانشگاه علامه / چگونه یک «عکس» امنیت ملی را به خطر انداخت؟

دانشگاه علامه روز اول مهر را با درگیری میان دانشجویان بسیجی و اعضای انجمن اسلامی آزاد...

مطهری: نظام از پنهان‌کاری، عدم شفافیت و بحث درباره فتنه ۸۸ را خط قرمز تلقی کردن، آسیب می‌بیند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رئیس دستگاه قضا خواست تا خط قرمز مصنوعی در...

دردسر معاون فرماندار به خاطر تبریک روز مهندس به میرحسین موسوی

پیام تبریک معاون سیاسی فرماندار شهرستان شهریار به مناسبت روز مهندس به میرحسین موسوی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news