اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
02 مهر 1398 02 مهر 1398
16:40 16:40

عصبانیت شدید زیدان از تقویم فشرده فوتبال اروپا

سرمربی رئال مادرید گفت: هفت بازی در 21 روز باید انجام دهیم. بازیکنان که ماشین نیستند. این تقویم باعث خستگی آنها و افزایش مصدومیت‌ها می‌شود.

به گزارش سلام نو، امروز تیم پزشکی رئال مادرید اعلام کرد که فرلاند مندی به دلیل مصدومیت همسترینگ پای چپ قادر به همراهی رئال در بازی فردا مقابل اوساسونا نخواهد بود. مدافع فرانسوی احتمالا دربی روز شنبه مادرید برابر اتلتیکو را نیز از دست خواهد داد.

برخی معتقدند که گریگوری دوپونت بدنساز جدید رئال پشت این مصدومیت‌هاست و در واقع برنامه‌های غلط او باعث تشدید مصدومیت‌ها در رئال مادرید شده است. زیدان در نشست خبری امروز خود به دفاع قاطعانه از هم‌وطن خود پرداخت و انگشت اتهام را به سمت تقویم فشرده فوتبال در اروپا نشانه رفت.

زیدان گفت: «هفت بازی در 21 روز باید انجام دهیم. از یک وقفه بازی‌های ملی تا وقفه بعدی هفت بازی فشرده باید برگزار کنیم و سپس ملی‌پوشان یکی دو بازی دیگر هم پیش رو خواهند داشت. بازیکنان که ماشین نیستند. این تقویم باعث خستگی آنها و افزایش مصدومیت‌ها می‌شود. برخی بازیکنان اصلا استراحت ندارند و بی‌وقفه در حال بازی کردن هستند.»

زیدان ادامه داد: «در فوتبال مدرن امروز، بازیکن تیمی مثل رئال هر سه روز یک بازی باید انجام دهد و وقتی برای استراحت نیست. این از نظر من نمی‌تواند منصفانه باشد. زمان من ما فصلی 45 بازی انجام می‌دادیم و الان بازیکنان رئال متوسط 60 بازی در یک فصل پیش رو دارند. انگار دو فصل را در یک فصل بگنجانیم. در هر تیم افرادی هستند که مراقب وضعیت جسمانی بازیکنان باشند ولی این کافی نیست. تقویم فشرده، ضربه بزرگی برای فوتبالیست‌هاست.»

اخبار مرتبط

icon news

سر به هوایی بیل در تمرین رئال+تصاویر

گرت بیل مدت‌ها است با سرمربی و مدیران رئال اختلاف دارد. امروز هم دوربین های حاضر در ت...

رئال به دنبال جذب ام‌باپه

سایت"le۱۰sport  مدعی شده رئال مادرید برای خرید کیلیان ام‌باپه می‌خواهد ۳۴۰ میلیون پون...

تمدید قرداد رئال با بنزما تا 2023

نشریه مارکا اعلام کرد که کریم بنزما پیشنهاد رئال مادرید برای تمدید 2 ساله قراردادش را...

رئال مادرید یک ماه بدون رودریگز

رئال مادرید یک ماه خامس رودریگز، هافبک کلمبیایی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news