اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
02 مهر 1398 02 مهر 1398
16:40 16:40

عصبانیت شدید زیدان از تقویم فشرده فوتبال اروپا

سرمربی رئال مادرید گفت: هفت بازی در 21 روز باید انجام دهیم. بازیکنان که ماشین نیستند. این تقویم باعث خستگی آنها و افزایش مصدومیت‌ها می‌شود.

به گزارش سلام نو، امروز تیم پزشکی رئال مادرید اعلام کرد که فرلاند مندی به دلیل مصدومیت همسترینگ پای چپ قادر به همراهی رئال در بازی فردا مقابل اوساسونا نخواهد بود. مدافع فرانسوی احتمالا دربی روز شنبه مادرید برابر اتلتیکو را نیز از دست خواهد داد.

برخی معتقدند که گریگوری دوپونت بدنساز جدید رئال پشت این مصدومیت‌هاست و در واقع برنامه‌های غلط او باعث تشدید مصدومیت‌ها در رئال مادرید شده است. زیدان در نشست خبری امروز خود به دفاع قاطعانه از هم‌وطن خود پرداخت و انگشت اتهام را به سمت تقویم فشرده فوتبال در اروپا نشانه رفت.

زیدان گفت: «هفت بازی در 21 روز باید انجام دهیم. از یک وقفه بازی‌های ملی تا وقفه بعدی هفت بازی فشرده باید برگزار کنیم و سپس ملی‌پوشان یکی دو بازی دیگر هم پیش رو خواهند داشت. بازیکنان که ماشین نیستند. این تقویم باعث خستگی آنها و افزایش مصدومیت‌ها می‌شود. برخی بازیکنان اصلا استراحت ندارند و بی‌وقفه در حال بازی کردن هستند.»

زیدان ادامه داد: «در فوتبال مدرن امروز، بازیکن تیمی مثل رئال هر سه روز یک بازی باید انجام دهد و وقتی برای استراحت نیست. این از نظر من نمی‌تواند منصفانه باشد. زمان من ما فصلی 45 بازی انجام می‌دادیم و الان بازیکنان رئال متوسط 60 بازی در یک فصل پیش رو دارند. انگار دو فصل را در یک فصل بگنجانیم. در هر تیم افرادی هستند که مراقب وضعیت جسمانی بازیکنان باشند ولی این کافی نیست. تقویم فشرده، ضربه بزرگی برای فوتبالیست‌هاست.»

اخبار مرتبط

icon news

روزهای خوب رئال مادرید در لالیگا با برتری مقابل اتلتیک بیلبائو/تصاویر

تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با برتری مقابل اتلتیک بیلبائو به روزهای خوبش در لالیگا...

خط و نشان بارسلونا برای مدعیان قهرمانی در لالیگا اسپانیا/تصاویر

تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا با برتری قاطع چهار بر یک مقابل ویارئال برای سایر مدعیان خ...

ادامه صدرنشینی رئال مادرید با برد مقابل ختافه در لالیگا اسپانیا/تصاویر

تیم فوتبال رئال مادرید با برد خفیف مقابله ختافه صدرنشینی اش در لالیگا اسپانیا را تثبی...

توقف بدموقع بارسلونا مقابل اتلتیکومادرید در لالیگا اسپانیا/تصاویر

با تساوی بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید، راه قهرمانی رئال مادرید در لالیگا اسپانیا همو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news