اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
12 دی 1397
14:20

سردار باقری: به ثمر رساندن پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس دستاورد بزرگ ملی است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این پروژه پیش از ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در اختیار شرکت‌های خارجی بود که با شروع تحریم‌ها، این شرکت‌ها اجرای پروژه پالایشگاه را رها کردند و رفتند و حالا به ثمر رسیدن آن توسط قرار گاه یک دستاورد ملی است.

بازدید سردار باقری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

به گزارش سلام نو، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در جریان سفر به استان هرمزگان، از بخش‌های مختلف پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بازدید کرد.

باقری در این بازدید با حضور در اتاق کنترل پالایشگاه در جریان روند تولید فرآورده‌های نفتی این مجموعه قرار گرفت و اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس نماد خودباوری و توانمندی جوانان ایرانی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اجرای این پروژه نشان دادند که می‌توانند کارهای بزرگی را بدون اتکا به شرکت‌های خارجی انجام دهند.

سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات قرارگاه، خاطرنشان کرد: این پروژه پیش از ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در اختیار شرکت‌های خارجی بود که با شروع تحریم‌ها، این شرکت‌ها اجرای پروژه پالایشگاه را رها کردند و رفتند.

وی افزود: پس از خروج شرکت‌های خارجی این پروژه عظیم به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپرده شد و این دستاورد بزرگ ملی با همت و مدیریت جهادی و انقلابی به ثمر نشست.

گفتنی است، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور، با ظرفیت پالایش 360 هزار بشکه در روز در قالب سه فاز 120 هزار بشکه‌ای با هدف تولید روزانه 37 میلیون لیتر بنزین یورو5 و 14 میلیون لیتر گازوییل، 4 میلیون لیتر گاز مایع و 3 میلیون لیتر سوخت جت احداث شده است./تسنیم

اخبار مرتبط

سردار باقری در فضای مجازی هیچ صفحه‌ای ندارد

مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که سردار باقری هیچ فعالیت...

سردار باقری : بیش از ۱۲۰ دستگاه مهندسی در مناطق سیل‌زده مشغول به کار هستند

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اقدامات بسیار گسترده ، بزرگ و بی‌نظیری شامل راه‌انداز...

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه: باید از تهدیدی که علیه کشور اعمال می‌شود به‌عنوان فرصت استفاده کنیم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: دشمن بخش اقتصادی کشور را هدف گرفته و سعی...

سردار باقری: جنایت تروریستی در زاهدان نشانگر کینه توزی اردوگاه سلطه از نظام اسلامی است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جنایت تروریستی در زاهدان بار دیگر عمق کینه توزی و عصبا...

دیدگاه خود را بنویسید