اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
03 مهر 1398 03 مهر 1398
09:50 09:50

یوفا: رقابت با تیم‌های فوتبال کشورهایی که برای ورود زنان محدودیت ایجاد می‌کنندممنوع

یوفا اعلام کرد به کشورهای عضو پیشنهاد داده از انجام بازی با کشورهایی که محدودیت حضور بانوان در ورزشگاهها را دارند خودداری کنند.

یوفا

به گزارش سلام نو، یوفا در بیانیه‌ای به 55 عضو خود پیشنهاد کرده که هیچ تیم ملی و باشگاهی از قاره اروپا حق بازی با کشورهایی که برای حضور زنان در رقابت‌های فوتبال محدودیت ایجاد می‌کند را ندارد.

در جلسه کمیته اجرایی یوفا به ریاست الکساندر شفرین، درباره موضوع ممنوعیت ورود زن‌ها به ورزشگاه‌ها در بعضی از کشورها تصمیم جدید گرفته شد. بر این اساس به تمامی 55 کشور عضو یوفا پیشنهاد شده که تیم‌های ملی و باشگاهی اروپا در هر سطحی نباید با تیم‌های فوتبال کشورهایی که برای ورود زنان محدودیت ایجاد می‌کنند، رقابت کنند.

در ادامه آمده است: تا جایی که می دانیم دو کشور به زنها حق دسترسی به ورزشگاه ها را ندادند و ما نمی توانیم آنها را جریمه کنیم چون در اختیار فیفا است ولی نمی‌توان ساکت نیز بود. به همین دلیل تیم های تمامی 55 عضو یوفا چه باشگاهی و ملی حق بازی در این کشورها و بازی با تیم های نماینده این کشورها را نخواهند داشت.

این پیشنهاد یوفا در حالی مطرح شده که اگر تیمی از کشورهای عضو یوفا با تیمی از کشوری که محدودیت برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها ایجاد کرده رقابت کند یوفا قادر به تنبیه تیم اروپایی یا آن کشور نخواهد بود.

از مسئولان فدراسیون فوتبال ایتالیا سال قبل به خاطر برگزاری دیدار سوپر جام این کشور بین میلان و یوونتوس در عربستان که زن‌ها با ممنوعیت ورود به ورزشگاه مواجه هستند، انتقاد شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رونالدو: سیتی باید به قانون احترام بگذارد

رونالدو، اسطوره برزیلی بیان کرد منچسترسیتی باید رای کمیته انضباطی یوفا مبنی بر محرومی...

زمان برگزاری یورو 2020 اعلام شد

یوفا تاریخ رقابت های جام ملت های اروپا در سال آتی را مشخص کرد.

پاسخ فیفا به شایعه تعلیق فوتبال ایران

فدراسیون جهانی اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران تعلیق نشده است.

تصمیم یوفا برای نحوه سهمیه بندی لیگ قهرمانان اروپا در بحران کرونا

یوفا همچنان باور دارد که می توان بازی های لیگ کشورها انجام بگیرد و در صورت عدم برگزار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news