اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
03 مهر 1398 03 مهر 1398
09:50 09:50

یوفا: رقابت با تیم‌های فوتبال کشورهایی که برای ورود زنان محدودیت ایجاد می‌کنندممنوع

یوفا اعلام کرد به کشورهای عضو پیشنهاد داده از انجام بازی با کشورهایی که محدودیت حضور بانوان در ورزشگاهها را دارند خودداری کنند.

یوفا

به گزارش سلام نو، یوفا در بیانیه‌ای به 55 عضو خود پیشنهاد کرده که هیچ تیم ملی و باشگاهی از قاره اروپا حق بازی با کشورهایی که برای حضور زنان در رقابت‌های فوتبال محدودیت ایجاد می‌کند را ندارد.

در جلسه کمیته اجرایی یوفا به ریاست الکساندر شفرین، درباره موضوع ممنوعیت ورود زن‌ها به ورزشگاه‌ها در بعضی از کشورها تصمیم جدید گرفته شد. بر این اساس به تمامی 55 کشور عضو یوفا پیشنهاد شده که تیم‌های ملی و باشگاهی اروپا در هر سطحی نباید با تیم‌های فوتبال کشورهایی که برای ورود زنان محدودیت ایجاد می‌کنند، رقابت کنند.

در ادامه آمده است: تا جایی که می دانیم دو کشور به زنها حق دسترسی به ورزشگاه ها را ندادند و ما نمی توانیم آنها را جریمه کنیم چون در اختیار فیفا است ولی نمی‌توان ساکت نیز بود. به همین دلیل تیم های تمامی 55 عضو یوفا چه باشگاهی و ملی حق بازی در این کشورها و بازی با تیم های نماینده این کشورها را نخواهند داشت.

این پیشنهاد یوفا در حالی مطرح شده که اگر تیمی از کشورهای عضو یوفا با تیمی از کشوری که محدودیت برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها ایجاد کرده رقابت کند یوفا قادر به تنبیه تیم اروپایی یا آن کشور نخواهد بود.

از مسئولان فدراسیون فوتبال ایتالیا سال قبل به خاطر برگزاری دیدار سوپر جام این کشور بین میلان و یوونتوس در عربستان که زن‌ها با ممنوعیت ورود به ورزشگاه مواجه هستند، انتقاد شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اولین قضاوت زنان در رقابت های اروپایی

سین ماسی الیس انگلیسی اولین زنی است که در لیست قضاوت اروپایی قرار گرفته است. این داور...

حمایت حقوقی یوفا از حضور زنان در ورزشگاه

ساعتی قبل، یوفا جلسه ای مهم برگزار کرد و قانونی به تصویب رساند که اعضا را موظف می کند...

وزیر ورزش: تاج به کارش ادامه می‌دهد / سایه تعلیق فعلا از سر فوتبال دور شد / کاش مسئولین این بار فقط به مردم فکر کنند

کاش در این شرایط اعضای بازنشسته هیات رییسه فدارسیون فوتبال اگر به فکر منافع ملی نیستن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news