اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 آذر 1398
03 مهر 1398 03 مهر 1398
10:52 10:52

آخرین شانس حضور فوتبال ایران در المپیک

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد روز پنجشنبه در بانکوک مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا انجام خواهد شد.

به گزارش سلام نو، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره نوشت: با انجام قرعه کشی این رقابت ها 16 تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را خواهند شناخت. این مسابقات از 8 الی 26 ژانویه در بانکوک برگزار خواهد شد. اهمیت ویژه رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا از این جهت است که سه تیم برتر به همراه ژاپن، نمایندگان قاره آسیا در المپیک 2020 توکیو را تشکیل خواهند داد. تیم ها در این رقابت ها در 4 گروه به رقابت خواهند پرداخت. مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها روز پنجشنبه از ساعت 15 به وقت محلی در بانکوک برگزار می‌شود.

قطر، بحرین، عراق، امارات، اردن، ازبکستان، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن، چین، ویتنام، استرالیا، ایران، سوریه، عربستان و تایلند 16 تیم حاضر در این مرحله هستند.

گفتنی است تیم امید ایران در سید چهار قرعه کشی بازی ها قرار می گیرد. به این خاطر که تیم امید دو سال قبل در بازی های مقدماتی قهرمانی زیر 23 سال آسیا در بیشکک در مصاف با قرقیزستان دو بر یک پیروز شد اما به عمان دو بر صفر باخت و نتوانست به مرحله نهایی بازی ها صعود کند. البته تیم امید ایران با بازیکنان جوانان در این بازی ها حاضر شده بود و در گام آخر یحیی گل محمدی و علیرضا منصوریان به تیم امید بازیکن ندادند و تیم امید البته از 4 بازیکن زیر 23 سال هم در این بازی ها بهره برد. صادق محرمی، علی قلی زاده، میلاد سرلک و سینا مریدی چهار بازیکنی بودند که در این بازی ها تیم جوانان را همراهی کردند.

امید ایران دهه های متمادی است که از راهیابی به المپیک باز می ماند و این در حالی است که گفته می شود شایداین دوره آخرین دوره حضور فوتبال در المپیک باشد./ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

تیم امید از چه راهی به المپیک صعود می‌کند؟

ما در ایران سال‌ها است که در آرزوی صعود به المپیک هستیم و برای این کار دست به هر کاری...

فرهاد و آندره به هم رسیدند

مجید و اتستراماچونی مربیان سابق و فعلی استقلال امروز در نصف جهان به هم رسیدند و در را...

واکنش استیلی به اختلافش با مجیدی

مدیرفنی تیم امید فوتبال ایران در رابطه با اختلاف با سرمربی این تیم گفت: من و فرهاد مج...

امیدهای ایران بازی را به ازبکستان واگذار کردند

تیم ملی فوتبال امید در اولین دیدار دوستانه خود مقابل امیدهای ازبکستان با یگ گل شکست ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news