اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
04 مهر 1398 04 مهر 1398
09:05 09:05

گمشدگان در کویر کرمان

رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اعلام کرد نجاتگران و نیروهای امدادی این جمعیت در آخرین روز تابستان 17 نفر که در کویرهای این استان گم شده بودند را نجات دادند.

انجام عملیات نجات برای جستجوی ۱۷ مفقودی در کویر کرمان

به گزارش سلام نو، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، از تلاش ۱۰ ساعته نجاتگران و نیروهای امدادی برای نجات ۱۷ مفقود شده در کویر شهداد و بیابان های شهرستان سیرجان خبر داد.

رضا فلاح گفت: در آخرین روز از تابستان جاری در استان کرمان دو عملیات جست‌وجو و امدادونجات مفقودین در کویر لوت شهداد و بیابان های شهرستان سیرجان به مدت ۱۰ ساعت توسط نیروهای امدادی هلال احمر انجام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان بیان کرد: ساعت ۶ صبح دوشنبه، مفقود شدن دو نفر در بیایان های «کفه نمک» به هلال احمر سیرجان اعلام شد که بلافاصله نجاتگران این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند.

مجید ‌عرب‌قهستانی افزود: ۱۱ نفر از نجاتگران در قالب سه تیم از شهرستان های سیرجان و شهربابک حدود پنج ساعت در بیابان های اطراف باغ چوبی به جست‌وجوی مفقودین پرداختند.

وی افزود: این مفقودین پدر و فرزندی بودند که به دلیل خراب شدن خودرو و گم کردن مسیر، در بیابان های کرمان گرفتار شدند و در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر درخواست کمک کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهداد نیز گفت: ساعت ۱۱ روز گذشته در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر مبنی بر گرفتار و مفقود شدن دو خانواده در کویر شهداد، بلافاصله نیروهای امدادی این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند.

پورحسینی با اشاره به تلاش پنج ساعته نجاتگران این جمعیت برای نجات ۱۵ مفقود شده در کویر شهداد افزود: این عملیات توسط یک تیم سه نفره و با یک دستگاه آمبولانس انجام شد.

وی افزود: این دو خانواده در گل و لای سیل اخیر در کیلومتر ۶۰ محور شهداد نهبندان دچار حادثه شدند که توسط نجاتگران پیدا شدند و در پایگاه امدادونجات اسکان یافتند./مهر

اخبار مرتبط

icon news

کرمان لرزید

 زلزله ای به بزرگی 3.7 ریشتر «شهداد» کرمان را لرزاند.

زلزله مهیب کرمان را لرزاند

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ دهم ریشتر کرمان را لرزاند.

بحران سیل در کرمان/ ریزش سقف بر سر زن جوان!

 مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان از جان باختن یک زن جوان بر اثر ریزش سقف خانه اش خبر ...

استانی از کشور که تست کرونای مثبت نداشته است!

سید وحید احمدی طباطبایی،  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تست کرونا مثبت ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news