اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
04 مهر 1398 04 مهر 1398
13:30 13:30

حادثه قطار زاهدان ـ تهران بخاطر بمب‌گذاری تروریستی بود؟ / پاسخ قرارگاه قدس سپاه چیست؟

شایعاتی مبنی بر بمب گذاری در قطار زاهدان ـ تهران در فضای مجازی مطرح شده که روابط عمومی قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق با انتشار بیانیه‌ای این خبر را تکذیب کرده است.

واکنش قرارگاه قدس سپاه به شایعه بمب‌گذاری تروریست‌ها در مسیر قطار زاهدان ـ تهران

به گزارش سلام نو، روابط عمومی قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق، خبر منتشر شده در برخی شبکه‌های مجازی در مورد علت خروج قطار زاهدان ـ تهران از ریل را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به حضور تیم‌های تامین در طول مسیر راه آهن، در حادثه خروج این قطارهیچ اقدام خرابکارانه‌ای همچون بمب‌گذاری از سوی گروهک‌های تروریستی انجام نشده است.

تسلیت ریاست مجلس شورای اسلامی به حادثه دیدگان قطار مسافربری زاهدان-تهران

همچنین به گزارش روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی، ریاست مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی وقوع سانحه خارج شدن قطار مسافربری زاهدان‌ - تهران‌ از ریل که باعث جان باختن و مصدومیت تعدادی از  هموطنان شد را تسلیت گفت.

در متن پیام آمده است: وقوع سانحه خارج شدن قطار مسافربری زاهدان‌ - تهران‌ از  ریل که باعث جان باختن و مصدومیت تعدادی از عزیزان هموطن شد موجب تاسف و تاثر گردید.
لازم است وزیر محترم راه و شهرسازی ضمن   بررسی علل و ابعاد وقوع این حادثه، گزارش آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید. ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده های جان باختگان و طلب رحمت و مغفرت برای درگذشتگان، شفا و بهبودی مصدومان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.

قطار مسافربری زاهدان - تهران به شماره ۷۲۵ ساعت ۱۶ چهارشنبه در منطقه شورو زاهدان از خط خارج شد و بلافاصله نیروهای امدادی با حضور در محل عملیات امدادرسانی خود را آغاز کردند. با توجه به مصدوم شدن ۳۵ مسافر و جانباختن ۴ نفر از هموطنان در این سانحه، هم اکنون علت بروز این حادثه ازسوی کمیسیون رسیدگی و سوانح منطقه زاهدان کمیسیون عالی سواحل سوانح راه آهن در دست بررسی قرار گرفته است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

پیام تسلیت روحانی برای مصدومین قطار تهران-زاهدان

رئیس جمهور ضمن ابراز تسلیت به خانواده های قربانیان سانحه خروج قطار زاهدان-تهران از ری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news