اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
06 مهر 1398 06 مهر 1398
11:40 11:40
معاون عملیات سپاه پاسداران بیان کرد:

اسرائیل در صورت تجاوزگری باید پاره پاره‌های تل آویو را از مدیترانه جمع کند

 سردار نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با جنگ احتمالی با اسرائیل گفت: سپاه در حال آمادگی کامل است و در صورت هرگونه تجاوزگری باید پاره پاره‌های تل آویو را از قعر مدیترانه جمع کنند و چیزی از اسراییل باقی نخواهد ماند.

به گزارش سلام نو، سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره احتمال بروز جنگ و سطح مقاومت و قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن می‌داند اگر جنگی را شروع کند پایانش دست او نیست. صدام اعلام کرده بود که هفت روزه جنگ را پایان می‌دهد و جنگ سریع و برق آسا استراتژی جنگی صدام بود اما این استراتژی تبدیل به جنگ 8 ساله در مرزها و ورودی شهرهای خودش شد.

تا بالای سر اسرائیل رفته ایم

او ادامه داد: دشمن این را درک کرده است. اگر ما می‌خواهیم هیچ گاه جنگی اتفاق نیافتد بخاطر این است که می‌خواهیم خونی ریخته نشود. تعالیم اسلامی به ما آموخته که شروع کننده جنگ نباشیم اما در عین حال ما منتظریم تا میدان جهاد وشهادت فراهم شود تا ان‌شاءالله انتقام شهدای کربلا و محور مقاومت را از خود شیطان بگیریم. بنابراین اگر دشمن دست از پا خطا کند، درسی به او می دهیم که جبران این چند دهه شیطنت او از ماجرای صنعت نفت تا امروز را یکجا دریافت کند.

نیلفروشان درباره تهدیدات اسرائیل و نتانیاهو گفت: حقیقتا نتانیاهو و تیمش و تمام رژیم صهیونیستی را اینقدر حقیر می دانم که مایل نیستیم در باره‌اش حرف بزنم یا حرفش را بشنوم. چون اصلا در اندازه‌ای نیست که بتواند نظام مقتدری مانند جمهوری اسلامی که تا بالای سرش رفته است و از شرق و غرب و شمال و جنوب او را محاصره کرده تهدید کند. نتانیاهو و تیمش که اهل عمل نیستند اما اگر دست از پا خطا کنند، باید پاره پاره‌های تل آویو را از قعر مدیترانه جمع کنند و چیزی از اسراییل باقی نمی ماند که بخواهند بر پایه اش عرض اندام کنند.

هر حرکت اشتباه در منطقه برای شروع جنگ را به معنای درگیر شدن کل منطقه می دانیم

او همچنین گفت: اگر همین الان یک موشک مقاومت در سرزمین‌های اشغالی اصابت کند، فرودگاه‌های آنها برای فرار از کشور پر می‌شود. صهیونیست‌ها حقیقتا به آخرت اعتقاد ندارند و یک اعتقاد واقعی پشت عمل آنها قرار ندارد. ما هر حرکت اشتباه در منطقه برای شروع جنگ را به معنای درگیر شدن کل منطقه در جنگ می‌دانیم و هرگونه حرکتی برای جنگ منجر به شعله ور شدن کل منطقه می‌شود که اول خود آنها در آن خواهند سوخت.

آماده هر نوع رویارویی هستیم

نیلفروشان تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم شروع کننده جنگ باشیم اما برای رویاروی و مقابله با هرجنگ آماده هستیم و خودمان را آماده کردیم که اگر متجاوزین جنگی شروع کردند، وارد این میدان شویم چون جغرافیای این جنگ را خیلی وسیع می‌دانیم.

معاون عملیات سپاه درباره سقوط پهپاد امریکایی نیز گفت:بعد از اینکه ما پهپاد آمریکایی ها را ساقط کردیم آنها می خواستند پاسخ بدهند و ناگزیر هم بودند برای حفظ ظاهر کاری کنند ولی چون با عدم قطعیت مواجه بودند و متوجه آمادگی ما برای اقدامات عکس العملی شده بودند از تصمیم خود منصرف شدند.

وقتی پهپاد را می زنیم، فکر پاسخ دوم را هم می کنیم

او ادامه داد: ما وقتی پهپاد آمریکایی را می زنیم، فکر پاسخ دوم راهم می‌کنیم و برای همین ما در آمادگی کامل بسر می بردیم تا پاسخ دشمن را بدهیم زیرا این را حق خودمان می دانستیم تا از حاکمیت ملی خودمان دفاع کنیم. آمریکایی‌ها اهل محاسبه هستند و دیدیند که پاسخ آنها با نابودی پایگاهایشان روبرو خواهد شد و این اقدام قطعا روی امنیت  منطقه راهبردی خلیج فارس و انتقال انرژی و روی کشورهای منطقه تاثیر می گذارد و هرچه فکر کردند دیدند که پاسخ به صرفه نیست. ما در آمادگی کامل بودیم و تمام سیستم‌های پدافندی و آفندی ما آماده بودند تا پاسخ دشمن را بدهند.

چشم طمع به هیچ کشوری نداریم

او افزود: ما به هیچ عنوان چشم طمع به هیچ کشوری نداریم و دنبال کشور گشایی نیستیم و دست دوستی به سوی همه کشورهای منطقه دراز می کنیم. مسئله اصلی امروز امت اسلام فلسطین است و ما توصیه می‌کنیم بیایید با برادری مشکلات جهان اسلام را حل کنیم. کسی به لحاظ عقلی و عملی توان این را  ندارد که بتواند برای منطقه امنیت فراهم کند. امنیت این منطقه در دستان کشورهای منطقه است. امروز معنا و مفهوم امنیت متحول شده و یک گستره در هم آمیخته و یک پارچه است. امنیت ایران امنیت کل منطقه است و برعکس. ناامنی در منطقه ناامنی برای همه است و اگر ما به کمک جبهه مقاومت در عراق و سوریه رفتیم به همین دلیل است.

27216

اخبار مرتبط

icon news

از قبول نداشتن حرف رهبری در بین نمایندگان تا واکنش اسرائیل به سخنان ظریف

برجام خوب یا بد، ظریف شجاع یا ترسو و روحانی ضعیف یا قوی هر چه که باشد این گونه داد و ...

دستگیری سرشبکه اصلی فرقه انحرافات دینی در اسلام‌آبادغرب

فرقه انحرافات دینی در اسلام‌آبادغرب توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) متلاشی شدند.

ماهاتیر محمد: اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت

ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر سابق مالزی اعلام کرد مالزی هرگز رژیم اسرائیل را به رسمیت نمی‌...

نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند

سرلشکر سیدیحیی صفوی، دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا اعلام کرد بزرگترین جنای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news