اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
08 مهر 1398 08 مهر 1398
20:28 20:28

خیز گواردیولا برای قهرمانی در اروپا

سرمربی تیم منچسترسیتی گفت: می ‌خواهیم قهرمان اروپا شویم و هواداران نیز چنین چیزی می‌خواهند

به گزارش سلام نو، علیرغم موفقیت‌های فوق‌العاده در لیگ برتر، تیم پپ گواردیولا هنوز در این سال‌ها در لیگ قهرمانان موفق به راهیابی به نیمه‌نهایی نیز نشده و حالا وی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار فردا شب مقابل دینامو زاگرب، از هدف باشگاه به تغییر این روند صحبت کرد.

پپ گواردیولا گفت: "ما می ‌خواهیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شویم و هواداران نیز چنین چیزی می‌خواهند. موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا بدون داشتن چنین هدفی غیر ممکن است. ما قصد داریم با سبک بازی خودمان به همه ثابت کنیم این فصل تنها به دنبال قهرمانی در لیگ قهرمانان هستیم.

نه فقط کرواسی، بلکه کل یوگسلاوی سابق در همه ورزش‌ها مثل بسکتبال و هندبال بسیار خوب هستند. آنها تیم‌هایی تهاجمی بوده و مانند برادرهای یکدیگر می‌جنگند. در تمامی ورزش‌ها استعداد بازیکنان این منطقه فوق‌العاده است. آنها بازیکنان بزرگی مثل ایوان راکیتیچ، لوکا مودریچ و ماریو مانژوکیچ دارند. در گذشته رسیدن به فینال جام جهانی برای آنها یک موفقیت باورنکردنی بود و این بدان معنی است که آنها چقدر خوب هستند.

من می‌دانم که برای هواداران لیگ برتر هیجان‌انگیز است. من می‌دانم لیگ برتر برای هواداران چقدر خاص است. اما لیگ قهرمانان نیز بسیار مهم است و هواداران ما مجبورند موفقیت در این رقابت‌ها را به عنوان یک رویا بدانند و این واقعیت باشگاه ما است.

ما باید این موضوع را بپذیریم و ثابت کنیم لیگ قهرمانان چقدر اهمیت دارد. فکر می‌کنم در نسل قدیم چنین نگاهی وجود نداشت. لیورپول و یونایتد با داشتن قهرمانی‌های فراوان عادت دارند همیشه در اروپا حاضر باشند. هواداران سیتی اما برای ده‌ها سال در خانه یا در مراکز تفریحی بازی‌های این تیم‌ها را تماشا می‌کردند.

من نمی‌خواهم یک بار فاتح لیگ قهرمانان بشویم و دیگر نتوانیم در این جام مدعی باشیم. مهم این است که ما هر سال در بین مدعیان حضور داشته باشیم و مانند فصل‌های گذشته احساس کنیم به موفقیت نزدیک هستیم. لیگ قهرمانان یک رقابت فوق‌العاده سطح بالا بوده و تنها راه این است که به هواداران خود بگوییم بیایند و پیوسته و در لحظات بد از ما حمایت کنند."/ ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

دستیار ایرانی پپ گواردیولا +فیلم

مربی بدنساز ایرانی که نامزدی یک خواننده سرشناس آمریکایی هم هست، همکاری خود را به عنوا...

آرتتا از سیتی جدا می‌شود؟

۱۸ ماه پیش میکل آرتتا گزینه اول مربی‌گری آرسنال بود و حالا بعد از رفت امری دوباره شان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news