اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
08 مهر 1398 08 مهر 1398
21:29 21:29

شاگردان استراماچونی اولین برد خود را جشن گرفتند

شاگردان استراماچونی در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی بدعادتی کردند و به اولین برد خود دست یافتند

به گزارش سلام نو، گل ریحان البرز همانند فصول اخیر یکی از مدعیان اصلی صعود از لیگ یک است و در این فصل هم شروع خوبی داشته، طوری که در 6 هفته گذشته هیچ شکستی نداشته و با سه پیروزی و سه تساوی و اختلاف دو امتیازی نسبت به خوشه طلایی صدرنشین، در جایگاه ششم جدول قرار دارد ولی شاگردان نصرتی اکنون که در جام حذفی در مسابقه حساس به مصاف استقلال رفتند، به دنبال خلق شگفتی و برد هستند، اما در آن سوی میدان آبی‌ها نیز پس از ناکامی‌های پیاپی در کسب پیروزی در این فصل، به دنبال شکست گل ریحان هستند تا به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی راه یابند.


مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی؛ دوشنبه: 98/07/08 ؛ ساعت 18:15
استادیوم: انقلاب کرج/ تماشاگر: ؟؟؟
داور: سید مهدی سیدعلی/ کمک‌ها: علی میرزابیگی و تورج عیوض‌محمدی؛ داور چهارم: محمدحسین ترابیان/ ناظر داوری: شاهین حاج‌بابایی.


گل ریحان البرز

حجت صدقی
علی محمدی(66- شاهین مجیدی)
سید محسن حسینی
سید امین نظامی‌پور
حمیدرضا دیوسالار
علیرضا ارجمندیان(105- رضا معقولی)
کیانوش میرزایی(88- میلاد ابطحی)
محمد پاپی
مصطفی اکرامی
محمدحسین مهرآزما
محمدامین درویشی(106- یاشار احمدی)


سرمربی: محمد نصرتی


استقلال تهران


سید حسین حسینی
روزبه چشمی
محمد دانشگر
عارف غلامی
میلاد زکی‌پور
علی کریمی
فرشید اسماعیلی
مهدی قائدی(103- سیاوش یزدانی)
داریوش شجاعیان(102- مسعود ریگی)
علی دشتی(73- آرش رضاوند)
مرتضی تبریزی(87- سجاد آقایی)
سرمربی: آندره‌آ استراماچونی

اخطار:

علی دشتی(25) محمد دانشگر(98) علی کریمی(110) از استقلال

کیانوش میرزایی(30) محمدحسین مهرآزما(75) از گل ریحان

شرح گل


گل ریحان 1 - استقلال صفر (دقیقه 38: محمد پاپی): پرتاب اوت بلند به محوطه جریمه استقلال را دانشگر با ضربه سر دفع کرد که توپ در میانه زمین به محمد پاپی رسید و این بازیکن هم با شوت ناگهانی تماشایی از فاصله‌ای حدودا 30 متری دروازه حسینی را باز کرد.

گل ریحان 1 - استقلال 1 (دقیقه 43: گل به خودی حمیدرضا دیوسالار): ارسال توپ از روی کرنر و ضربه سر روزبه چشمی، به پای علی کریمی برخورد کرد و به محمد دانشگر رسید که شوت این بازیکن بعد از اصابت به پای دیوسالار وارد دروازه گل ریحان شد تا گل تساوی استقلال به ثمر برسد.

گل ریحان 1 - استقلال 2 (دقیقه 93: سجاد آقایی):  فرشید اسماعیلی با توپ‌ربایی از دیوسالار در میانه زمین که صحنه مشکوک به خطایی هم بود، با سرعت بالا به سمت محوطه جریمه گل ریحان رفت و با پاس در عرض سجاد آقایی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این مهاجم تعویضی جوان با زدن توپ به زیر طاق دروازه، آبی‌ها را پیش بیندازد.

گل ریحان 1 - استقلال 3 (دقیقه 113: فرشید اسماعیلی): حمله استقلال از میانه زمین با پاس علی کریمی به سجاد آقایی رسید که این بازیکن با ضربه قیچی برگردان و پاس چیپ زیبا، فرشید اسماعیلی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این بازیکن با شوت سرضرب و زیبا گل سوم استقلال را به ثمر رساند.


لحظات حساس


دقیقه 15: ارجمندیان نفوذ سریعی از جناح چپ زمین انجام داد که حرکت در عرض به محوطه جریمه استقلال و شوت روی پای او با فاصله زیادی از دروازه آبی‌ها به بیرون رفت.

دقیقه 20: پاس بلند فرشید اسماعیلی از میانه زمین به پشت مدافعان گل ریحان را قائدی نتوانست استفاده کند و توپ با برخورد به پای او به بیرون رفت.
دقیقه 21: شوت روی پای چرخشی قائدی از پشت محوطه جریمه را صدقی مهار کرد.

دقیقه 24: تبریزی نتوانست از سد دیوسالار عبور کند و شوت پای چپ کم دقت او به بیرون رفت.

دقیقه 26: دیوسالار که پاس اشتباهی در میانه زمین داده و موقعیت خوبی برای استقلال به وجود آورده بود، با سرعت بالا به محوطه جریمه خودی بازگشت تا پاس قائدی و ضربه شجاعیان را دفع کند و تنها یک کرنر به استقلال بدهد.

دقیقه 41: شوت فنی فرشید اسماعیلی را حجت صدقی با واکنش ناقص دفع کرد و در ادامه دیوسالار توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 42: شوت محکم محمد دانشگر از داخل محوطه جریمه گل ریحان به سمت دروازه این تیم را نظامی‌پور با حضور به موقع و پرتاب خود مقابل توپ تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه 45: پاس زکی پور به پشت مدافعان گل ریحان را صدقی با خروج از دروازه اجازه نداد به قائدی برسد و تبدیل به موقعیت جدی برای استقلال شود.
دقیقه 2+45: ضربه سر چشمی روی ارسال اسماعیلی دراختیار صدقی قرار گرفت.

دقیقه 55: مهدی قائدی با سرعت بالا وارد محوطه جریمه گل ریحان شد که حجت صدقی با خروج از دروازه روی او خطا کرد تا سیدعلی، داور مسابقه اعلام خطای پنالتی به سود استقلال کند.

دقیقه 56: پنالتی اعلام شده به سود استقلال را مرتضی تبریزی زد که صدقی با شیرجه به سمت چپ دروازه آن را دفع کرد تا آبی‌ها همچنان در گل کردن پنالتی ناکام بمانند.

دقیقه 61: فرشید اسماعیلی دفع ناقص مدافعان گل ریحان را با کنترل و شوت روی پا زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه گل ریحان به بیرون رفت.

دقیقه 63: ارجمندیان با حرکت پا به توپ از سمت چپ محوطه جریمه استقلال نفوذ کرد که شوت او از زاویه بسته به تور کنار دروازه چسبید.

دقیقه 69: شوت کم‌دقت شجاعیان از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از دروازه گل ریحان به بیرون رفت.

دقیقه 70: سیدعلی برخورد مشکوک امین درویشی و علی دشتی در محوطه جریمه استقلال را پنالتی تشخیص نداد.

دقیقه 86: ارسال شجاعیان از روی کرنر و ضربه سر تبریزی با اختلاف کمی از کنار دروازه گل ریحان به بیرون رفت.

دقیقه 88: کرنر شجاعیان به پشت محوطه جریمه گل ریحان دفع شد که مهدی قائدی به توپ رسید و با یک سر توپ، به سمت دروازه شوت‌زنی کرد ولی ضربه او را صدقی به راحتی دراختیار گرفت.

دقیقه 4+90: ارسال عارف غلامی از جناح راست و ضربه سر مهدی قائدی را صدقی تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه 108: سانتر توپ از میانه زمین و ضربه پشت سر معقولی را حسینی دراختیار گرفت.
دقیقه 120: ضربه ایستگاهی معقولی را حسین حسینی دفع کرد.
دقیقه 1+120: پرتاب اوت مهرآزما و ضربه سر محسن حسینی را گلر استقلال تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه 2+120: توپ ارسالی از روی کرنر توسط معقولی درآستانه ورود به دروازه استقلال بود که حسین حسینی توپ را مُشت کرد.


در حاشیه


* در مقابل هواداران استقلالی که در این بازی روی سکوهای ورزشگاه انقلاب کرج حضور پیدا کردند، طرفداران تیم گل ریحان حضور دارند که فهمیدن پرسپولیسی بودن آنها اصلا کار سختی نیست!
* قبل از آغاز بازی، مسوول مربوط به یکی از آمبولانس‌های حاضر در ورزشگاه انقلاب کرج، در زمین چمن حاضر شد و با سیدحسین حسینی، دروازه‌بان استقلالی‌ها عکس یادگاری انداخت.
* پیش از آغاز بازی برای دقایقی، هواداران استقلالی حاضر در ورزشگاه به شدت علی کریمی را تشویق کردند؛ کریمی در جریان دربی هفته قبل، یک پنالتی از دست داد و به همین دلیل تشویق هواداران استقلال برای بالا بردن توان روحی روانی وی بود.
* محمد نصرتی، سرمربی تیم گل ریحان پیش از آغاز بازی بازی با دسته گل به سراغ سرمربی ایتالیایی استقلالی‌ها رفت و با او خوش و بش کرد.
* میزان مشکلات مربوط به جایگاه خبرنگاران آنقدر زیاد است که تعداد بسیار زیادی از خبرنگاران حاضر در ورزشگاه حضور روی سکوها را به جایگاه مخصوص به خود ترجیح دادند.
* وحید هاشمیان، مربی تیم ملی ایران در ورزشگاه انقلاب کرج حضور دارد.

* حدود هشت دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که برق ورزشگاه انقلاب کرج رفت و به همین دلیل بازی به وقفه افتاد و پخش زنده تلویزیونی نیز قطع شد.

* پس از 31 دقیقه از زمان قطعی برق، مجددا برق استادیوم انقلاب کرج وصل شد ولی به دلیل اینکه تیم‌ها 10 دقیقه فرصت گرم کردن دارند، بازی پس از 40 دقیقه وقفه دوباره به جریان خواهد افتاد.

* ناهماهنگی‌های برگزار کنندگان مسابقه در کرج و قطعی برق موجب شد تا بازی از تب و تاب بیفتد و جذابیت نیمه اول که همراه با دو گل بود را نداشته باشد.

* به دلیل عدم تامین زیرساخت‌ها در ورزشگاه انقلاب کرج و نبود جایگاه مناسب برای مهمانان ویژه، وحید هاشمیان در کنار گزارشگر بازی نشسته و مسابقه را تماشا می‌کند.
* پس از به ثمر رسیدن گل دوم استقلال، مربیان و بازیکنان گل ریحان اعتراض شدیدی به داوری بخاطر عدم اعلام خطای فرشید اسماعیلی روی دیوسالار کردند که این اتفاق با اخراج دو عضو کادر فنی گل ریحان همراه شد.
* نصرتی برای اعتراض به داوری وارد زمین شد که مربیان گل ریحان اجازه ندادند او به سمت سیدعلی برود.
* فرشید اسماعیلی پاس گل خود را به مرتضی تبریزی تقدیم کرد.
* تبریزی در زمان گل دوم استقلال به دلیل فرصت‌سوزی در جریان مسابقه و از دست دادن پنالتی، در حال گریه کردن بود.
* تماشاگران شعار «فتاحی حیا کن، لیگ ما رو رها کن» را در استادیوم انقلاب کرج سر می‌دهند./ ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

تصمیم عجیب بازیکنان پارس‌جنوبی قبل از بازی لغو شده با استقلال + عکس

با اینکه بازی پارس جنوبی و استقلال لغو شده است اما بازیکنان پارس جنوبی جم  وارد زمین ...

افاضلی: استقلالی‌ها به من حمله کردند!

هومن افاضلی، سرمربی پارس جنوبی جم اعلام کرد شرایط بازی با استقلال در دست آنها نیست و ...

بیانیه تند باشگاه پارس جنوبی جم درباره لغو بازی با استقلال / پرونده را به فیفا می‌کشانیم

باشگاه پارس جنوبی جم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دوباره مقابل استقلال بازی نخواهد ک...

اولین صحبت‌های وریا غفوری بعد از ابتلا به کرونا

وریا غفوری کاپیتان استقلال توضیحاتی درباره ابتلایش به ویروس کرونا داده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news