اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 23 آبان 1398
10 مهر 1398 10 مهر 1398
09:00 09:00
قره‌خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

اروپایی‌ها فقط حرف می‌زنند

اسدالله قره خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد ایران به تمام تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده ولی اروپایی‌ها فقط اظهارنظر می‌کنند.

اتحادیه اروپا

به گزارش سلام نو، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایران پایبندی خود به مقررات و تعهدات بین المللی را در برجام به جامعه بین‌الملل نشان داد گفت: اروپایی‌ها تا به امروز صرفا اظهار نظر در خصوص برجام کردند و در عمل گامی برای نداشته‌اند.

اسدالله قره خانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انتظار اروپایی‌ها از ایران برای پایبندی کامل یکجانبه به برجام بیان کرد: آنچه که تاکنون از اروپا در برجام دیده‌ایم اول این بوده که ایران در عمل به تعهدات برجامی خود عمل کند که ایران نیز تاکنون متعهد بوده است و دیگر آنکه اروپایی‌ها در لفظ و سخن در برجام حضور داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ آنچه که ما از اروپایی‌ها تا به امروز دیده‌ایم حرف و سخن در خصوص تعهدات برجامی بوده است؛ فلذا ایران نیز اعلام کرده تا پایبندی به تعهداتش را کاهش می‌دهد. برجام یک قرارداد دو طرفه است .

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی‌شود در یک قرارداد دو طرفه صرفا یک طرف به تعهدات خود عمل کند و طرف دیگر نیز با اظهار نظر در خصوص تعهداتش جلو بیاید. منطق حکم می‌کند که ایران تعهدات برجامی خود را گام به گام کاهش دهد؛ چرا که اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند؛ اکنون ایران از هیچ یک از منافع برجام برخوردار نیست و تنها طرف‌های مقابل منافعشان تامین شده است. فلذا لزومی ندارد ایران نیز کاملا به تعهدات خود متعهد باشد.

قره‌خانی در ادامه تاکید کرد: حرکت نظام در راستای کاهش گام به گام به سمت کاهش تعهدات برجامی حرکت کند.

وی در پایان گفت: ایران با حرکت منطقی خود در برجام به جامعه‌ی بین‌الملل ثابت کرد که به تعهدات و مقررات بین‌المللی پایبند است و ایران در خصوص برجام حرف برای گفتن دارد و این جامعه بین‌الملل بود که بدعهدی خود را در برجام نشان داد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روحانی: برجام فقط یک کار پرافتخار ما بوده +فیلم

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: همه کار ما برجام نبوده است، بلکه برجام فقط یکی از ک...

تغییر دکترین هسته‌ای ایران به چه معنا است؟

تغییر دکترین یعنی اقدامات اساسی در راستای تغییر چهارچوب حاکم بر فعالیت هسته‌ای ایران ...

اورانیوم پیدا شده در ایران ربطی به برجام ندارد!

در پی ادعای پیدا شدن ذرات اورانیوم در محلی در ایران، نماینده دائمی روسیه در سازمان‌ها...

ایران برجام را نقض نکرده است!

کلسی داونپورت، مدیر بخش سیاست عدم اشاعه تسلیحات اتمی در انجمن کنترل تسلیحات آمریکا اع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news