اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
10 مهر 1398 10 مهر 1398
09:00 09:00
قره‌خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

اروپایی‌ها فقط حرف می‌زنند

اسدالله قره خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد ایران به تمام تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده ولی اروپایی‌ها فقط اظهارنظر می‌کنند.

اتحادیه اروپا

به گزارش سلام نو، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایران پایبندی خود به مقررات و تعهدات بین المللی را در برجام به جامعه بین‌الملل نشان داد گفت: اروپایی‌ها تا به امروز صرفا اظهار نظر در خصوص برجام کردند و در عمل گامی برای نداشته‌اند.

اسدالله قره خانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انتظار اروپایی‌ها از ایران برای پایبندی کامل یکجانبه به برجام بیان کرد: آنچه که تاکنون از اروپا در برجام دیده‌ایم اول این بوده که ایران در عمل به تعهدات برجامی خود عمل کند که ایران نیز تاکنون متعهد بوده است و دیگر آنکه اروپایی‌ها در لفظ و سخن در برجام حضور داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ آنچه که ما از اروپایی‌ها تا به امروز دیده‌ایم حرف و سخن در خصوص تعهدات برجامی بوده است؛ فلذا ایران نیز اعلام کرده تا پایبندی به تعهداتش را کاهش می‌دهد. برجام یک قرارداد دو طرفه است .

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی‌شود در یک قرارداد دو طرفه صرفا یک طرف به تعهدات خود عمل کند و طرف دیگر نیز با اظهار نظر در خصوص تعهداتش جلو بیاید. منطق حکم می‌کند که ایران تعهدات برجامی خود را گام به گام کاهش دهد؛ چرا که اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند؛ اکنون ایران از هیچ یک از منافع برجام برخوردار نیست و تنها طرف‌های مقابل منافعشان تامین شده است. فلذا لزومی ندارد ایران نیز کاملا به تعهدات خود متعهد باشد.

قره‌خانی در ادامه تاکید کرد: حرکت نظام در راستای کاهش گام به گام به سمت کاهش تعهدات برجامی حرکت کند.

وی در پایان گفت: ایران با حرکت منطقی خود در برجام به جامعه‌ی بین‌الملل ثابت کرد که به تعهدات و مقررات بین‌المللی پایبند است و ایران در خصوص برجام حرف برای گفتن دارد و این جامعه بین‌الملل بود که بدعهدی خود را در برجام نشان داد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

توئیت ظریف همزمان با پنجمین سالروز شکل گیری برجام

وزیر امور خارجه ایران درباره پنجمین سالروز برنامه جامع اقدام مشترک معروف به برجام توئ...

ربیعی: دولت آماده تعامل با قوای دیگر است/ خروج آمریکا از برجام خدمت به اسرائیل بود

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و راه عبور از مشکلات هم افزای...

وزارت خارجه چین در پنجمین سالروز امضای برجام بیانیه داد

هوآ چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد برجام تمرین خوبی برای حل کردن مسائل منطق...

موسوی بیانیه وزارت خارجه در سالروز امضای برجام را قرائت کرد

در سالروز امضای برجام سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه‌ای را قرائت کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news