اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
10 مهر 1398 10 مهر 1398
09:20 09:20
سلیمی، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور بیان کرد

اجازه اروپایی‌ها دست آمریکاست

اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد اروپایی‌‌ها اجازه اجرای طرحی بدون تایید آمریکا را ندارند. 

اصغر سلیمی

به گزارش سلام نو، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی تا حالا از منافع برجام بهره‌ای نبرده است، گفت: اروپایی‌ها عملا نمی‌توانند بدون اجازه آمریکا طرحی را اجرا کنند فلذا جمهوری اسلامی نیز دل به حرف‌های اروپایی‌ها خوش نمی‌کند.

اصغر سلیمی با اشاره به انتظار غیر منطقی اروپایی‌ها از ایران برای پایبندی کامل به برجام، بیان کرد: تاکنون جمهوری اسلامی از اروپا همانند آمریکا هیچ اقدام عملی در برجام ندیده است. اروپایی‌ها نتوانسته‌اند هیچ یک از منافع ایران را در برجام تامین کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: اروپایی‌ها صرفا در حد حرف در برجام حضور دارند. اروپایی‌ها عملا نمی‌توانند بدون اجازه آمریکا طرحی را اجرا کنند فلذا جمهوری اسلامی نیز دل به حرف‌های اروپایی‌ها خوش نمی‌کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در تصمیم گیری‌های کلان با یکدیگر تفاوتی ندارند. آمریکایی‌ها صرفا اروپایی‌ها را به عنوان یک نیرو جلو می فرستند تا فضا را تلطیف کنند. امروز آمریکا از یک سو پیشنهاد مذاکره می‌دهد و سران اروپایی را در این راستا به تکاپو می‌اندازد اما از سوی دیگر تحریم و فشار حداکثری علیه کشور ما اعمال می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: تلاش سران اروپایی برای مذاکره بین ایران و آمریکا با تحریم‌های آمریکا علیه ایران جور در نمی‌آید. اگر بنا به حفظ برجام باشد اروپایی ها باید در عمل جلو بیایند که بعید به نظر می رسد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

یارانه باید تنها به افراد نیازمند پرداخت شود

اصغر سلیمی، عضو فراکسیون مستقلین مجلس اعلام کرد با حذف یارانه ثروتمندان نباید حق کسی ...

برگزاری انتخابات استانی مجلس به طور حتم منتفی است

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد در انتخابات امسال خبری از برگزاری ا...

انتخابات مجلس استانی نمی‌شود

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس اظهار کرد: با توجه به اینکه ایرادات شورای نگهبان و مجمع ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news