اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
10 مهر 1398 10 مهر 1398
11:09 11:09

بیمار خشمگین بینی پزشک را شکست!

رضا پورآیین، رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول گفت: یکی از بیماران از دکترش خواسته بود که داروهای خاصی را برای او تجویز کند ولی پزشک مخالفت کرده بود به همین دلیل با پزشک درگیر و او را کتک زده بود، و این حادثه منجر به شکستن بینی پزشک و فرار بیمار می شود.

بیمار خمشگین در دزفول که برای درمان به یکی از مراکز بهداشتی درمانی این شهر مراجعه کرده بود هنگام تجویز دارو با پزشک درگیر او را کتک زد.

کتک خوردن خونین پزشک از مرد دزفولی

به گزارش سلام نو، رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: دیروز یکی از بیماران در شهر سیاه منصور از توابع بخش مرکزی دزفول با مراجعه به مرکز بهداشتی درمانی این شهر و ویزیت توسط پزشک عمومی بدلیل دخالت در تجویز دارو با پزشک مربوطه درگیر شد.

رضا پورآیین افزود: فرد بیمار خواستار تجویز داروهای خاصی شده بود ولی پزشک تجویز چنین داروهایی را تشخیص نداد که همین موضوع موجب خشم بیمار و حمله به پزشک و شکستن بینی وی شد.

بیشتر بخوانید: چند نفر در لردگان ایدز گرفتند؟

وی با بیان اینکه فرد بیمار پس از مجروح کردن پزشک اقدام به فرار کرده است، اظهار داشت: فرد مورد نظر شناسایی شده و حراست و امور حقوقی پیگیر موضوع هستند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول از مردم خواست در تجویز دارو دخالت نکنند و این کار تخصصی را به پزشک مربوطه محول کنند زیرا ممکن است دارویی که خواستار تجویز آن هستند به صلاح بیمار نباشد و مشکلاتی برای او به وجود آورد.

وی با بیان اینکه پزشکان درصورت ایجاد مشکل درخصوص داروی تجویزی بازخواست می شوند، گفت: سرانه مصرف دارو در ایران نسبت به سایر کشورها بالا است که باید با فرهنگ سازی از این کار جلوگیری شود تا موجب بددرمانی و مقاومت درمانی نشود.

پورآیین افزود: هفته های گذشته نیز مشاجره هایی بین بیماران با پزشکان بدلیل دخالت در تجویز دارو در مراکز بهداشت شهر منتظران، روستای مهاجرین، کوی طالقانی و میانرود اتفاق افتاده بود که افراد خاطی به دادگاه معرفی شدند.

وی به مردم توصیه کرد هنگام مراجعه به مراکز بهداشتی و مراکز خدمات جامع سلامت ضمن حفظ آرامش و صبوری برای دریافت نوبت و ویزیت، پزشک را امر و نهی و در تجویز دارو دخالت نکنند./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

جزییات حمله به نیروهای جهادی مسجد در دزفول

روح الله گراوندی، فرمانده انتظامی دزفول گفت: در پی حمله افراد ناشناس به نیروهای جهادی...

درگیری خونین با اسلحه گرم و پرتاب سنگ در دزفول

عده‌ای از ساکنان سردشت دزفول بر سر اختلافات ملی با افراد محلی درگیر شدند و کار به تیر...

پزشک بخش ویژه کرونایی ها خودکشی کرد!+عکس

لورنا برین 48 ساله مدیر پزشکی بخش اورژانس در بیمارستانی در منهتن نیویورک، بر اثر خودز...

درگیری خونین با قمه در بیمارستان یاسوج!

حادثه درگیری با قمه در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج، مربوط به جوان 33 ساله بود که با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news