اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
11 مهر 1398 11 مهر 1398
08:45 08:45

گمانه زنی‌ها برای حضور ناطق‌نوری در انتخابات ۱۴۰۰ / ناطق نوری نامزد اصلولگرایان است؟

ناطق نوری که این روزها فعالیت عمومی بیشتری دارد و در جلسات و سخنرانی ها حاضر می شود باعث ایجاد این تفکر شده که پس از غیبت 10ساله ای که داشت حالا برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پا به میدان گذاشته است.

نگرانی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها از حضور ناطق‌نوری در جلسه جامعه روحانیت/پای انتخابات ۱۴۰۰ درمیان است؟

به گزارش سلام نو، ناطق نوری بعد از ۱۰ سال به جلسه جامعه روحانیت مبارز رفت، این حضور به تعبیر برخی رونمایی از نامزد این تشکل روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری بود.

مسئله ای که اگر واقعیت داشته باشد تمام معادلات میدان رقابت در ۱۴۰۰ را به هم می ریزد. اما این سئوال مطرح است چه گروه های سیاسی حاضرند سرنوشت خود را به نام ناطق نوری گره بزنند.علی صوفی معتقد است اگر ناطق نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود همه اصولگرایان به جز پایداری و احمدی نژادی ها و کل جریان اصلاحات پشت سر او صف می کشند.

علی صوفی درباره پیام حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز بعد از ۱۰ سال غیبت گفت: می تواند نشانه ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری باشد چون کاندیداهایی که برای رقابت ۱۴۰۰ مطرح بودند هر کدام به نوعی آسیب دیدند، شاید آقای ناطق نوری که بعد از انتخابات دوم خرداد ۷۶ در هیچ انتخاباتی ورود نکرد، امروز احساس می کند می تواند شانسی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته باشد.

وی افزود: حمایت جامعه روحانیت از آقای ناطق در انتخابات ریاست جمهوری موجب می شود که در جریان اصولگرا اجماعی روی نام او شکل بگیرد. البته طیف های تندرو اصولگرا مثل پایداری و احمدی نژادی‌ها حاضر به حمایت از آقای ناطق نمی شوند و راه خود را می روند اما اصولگرایان سنتی، میانه‌رو، طیف آقای قالیباف و طیف آقای حداد عادل پشت سر آقای ناطق خواهند آمد.

این فعال اصلاح طلب یادآور شد: البته بعید نیست که اصلاح طلبان هم از آقای ناطق حمایت کنند چون الان کارآمدی نظام در حل چالش های بزرگ مسئله اصلی است بنابراین حضور یک شخصیت کارآمد، باتجربه و با سابقه آن هم در کسوت روحانیت می تواند امیدبخش باشد و به کارآمدی نظام کمک کند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

عضو جبهه پایداری:آمدم تا قدرت انتخاب جریان انقلابی بالا برود!

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان این که نمایندگان مجلس دهم خود را باور نکرده و وک...

لاریجانی بخاطر انتخابات ۱۴۰۰ در انتخابات مجلس شرکت نمی‌کند؟

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره شرکت نکردنش در انتخابات این دوره ...

احتمالا اصلاح‌طلبان در 1400 از لاریجانی حمایت می کنند!

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اعلام کرد که اگر اصلاح‌طلبان نتواند چهره‌های شا...

روایت نماینده اصولگرای از تک روی جبهه پایداری

یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: جبهه پایداری علاقه دارد تا کاندیداهای وابسته به خودش مو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news