اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
11 مهر 1398 11 مهر 1398
10:52 10:52

پهپادهای نزاجا مراقب زائران اربعین هستند

سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد: با همه توان از امنیت زائران اربعین دفاع می‌کنیم و امسال پهپادها، بالون ها و کوادکوپترهای نزاجا در این تامین امنیت زائرانبه کار گرفته می‌شوند.

پهپادهای نزاجا در تامین امنیت زائران اربعین به کار گرفته می شوند

به گزارش سلام نو «سرتیپ کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش روز پنجشنبه در حاشیه آیین رونمایی از دستاوردهای تحقیقاتی جدید نزاجا گفت: جنگیدن یک علم است و مثل همه پدیده‌ها در حال تحول است  و ما هر روز برای جنگیدن نیازمند ابزارها و تکنولوژی‌های خاصی هستیم.

وی افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران باید علم آنچه که در چرخه‌های دفاعی به آن نیازمند هستیم را در کشور بومی کنیم و اگر این کار را نکنیم ممکن است در روز حادثه ضربات جبران‌ناپذیری بخوریم.

فرمانده نزاجا اظهار کرد: فرمانده معظم کل قوا از نیروهای مسلح مطالبه کرده‌اند که روی پاهای خودشان بایستند و علوم و تکنولوژی های دفاعی را بومی کنند و ما امروز با افتخار می‌گوییم که در ۲۶ رسته نیروی زمینی ارتش به‌روزترین تکنولوژی‌های دفاعی را که همگی بومی شده هستند، در اختیار داریم.

امیر حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش امروز از انواع پهپادهای رادارگریز، پهپادهای عملیاتی در شبانه روز و همچنین پهپادهای قابل درگیری با اهداف هوایی برخوردار است، تاکید کرد: تمام نیازمندی‌های پهپادی نیروی زمینی ارتش توسط خود این نیرو طراحی و تولید می‌شود و مورد استفاده یگان‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: امروز تکیه ما در مرزهای شرقی و غربی و جنوب غربی کشور به تکنولوژی‌های روز بومی از جمله پهپادهاست.

فرمانده نزاجا خاطرنشان‌کرد: پهپادها، بالون‌ها و کوادکوپترهای نیروی زمینی ارتش امسال نیز به سیاق سالهای گذشته در تامین امنیت زائران اربعین حسینی به کارگیری خواهند شد.

امیرحیدری در پایان تاکید کرد: تلاش کردیم که مصداق روی پای خود ایستادند در ارتش اتفاق بیفتد  که موجب رضایت فرمانده معظم کل قوا و خداوند متعال فراهم شود که امروز با این رونمایی ها این اتفاق افتاده است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

«حب الحسین یجمعنا» هشتک پرتکرار جهان در توییتر

«حب الحسین یجمعنا» ترند اول جهانی توئیتر بر اساس گزارش شرکت معتبر داده کاوی «تالک واک...

امنیت زائران در مرزها توسط سپاه تامین است / سیستم‌های اطلاعاتی در مرزها فعال است

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در مرز شلمچه اعل...

وزیر کشور از زائران خواست کمتر در عراق بمانند

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: زائران مراسم اربعین بخاطر حجم زیاد تردد مدت اقامت...

خبر خوش واعظی برای زائران اربعین

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوریبا ابراز اطمینان به مردم گفت که نگران افزایش قیمت بل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news