اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
11 مهر 1398 11 مهر 1398
14:50 14:50

حریق گسترده انبار علوفه درخلخال

 عارف خرم‌روز ، فرمانده عملیات اطفای حریق  از آتش سوزی در روستای ترک خلخال خبر داد و گفت: علت این حادثه بی احتیاطی در هنگام نصب ایزوگام بود که به انبارهای علوفه نیز سرایت کرد.

با تلاش آتش‌نشانان ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری خلخال و چندین ایستگاه روستایی حادثه حریق در روستای ترک این شهرستان مهار شد.

آتش‌سوزی در خلخال مهار شد

به گزارش سلام نو، عارف خرم‌روز ، فرمانده عملیات اطفای حریق آتش‌سوزی روستای ترک از توابع بخش مرکزی خلخال روز پنجشنبه گفت: به محض دریافت پیام وقوع حادثه ، ماموران ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری با استفاده از چهار دستگاه خودرو آتش‌نشانی و با بکارگیری تمام امکانات اطفای حریق به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

او گفت: بلحاظ وسعت آتش‌سوزی و برای پیشگیری از سرایت شعله‌های آتش به مناطق مسکونی اطراف در داخل روستای ترک به ناچار از امکانات آتش‌نشانی روستاهای مجاور نیز درخواست کمک شد که با همکاری دهیاران سه روستا خودروهای آتش‌نشانی به محل وقوع حادثه اعزام و با همکاری نیروهای کمکی موفق به اطفای حریق شدند.

او اظهار داشت: در بررسی‌های اولیه انجام شده معلوم شد بی‌احتیاطی در نصب ایزوگام پشت‌بام و سرایت آتش به انبار علوفه در مجاورت واحدهای مسکونی به دلیل وزش باد شدید علت اصلی وقوع این حادثه بوده است.

وی گفت: به علت فاصله ۱۵ کیلومتری روستای ترک از مرکز شهر خلخال برای آبگیری خودروهای آتش‌نشانی از سه ایستگاه روستای کرکزلو ، خوجین و اندبیل واقع در بخش مرکزی این شهرستان استفاده شد.

خرم‌روز با بیان اینکه علت بیشتر آتش‌سوزی‌های روستایی خلخال در سال جاری بی‌احتیاطی در استفاده از لوازم گرمایشی و یا اجرای ایزوگام بام‌های واحدهای مسکونی روستایی بوده ، افزود: در این حادثه هزار بند علوفه دامی انبار شده در محل ،سقف خانه مسکونی اصطبل و یک واحد انباری طعمه حریق شده و خسارت سنگین مالی بر صاحب این اموال وارد شد.

برغم امکانات محدود ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری و فرسوده بودن بیشتر خودروهای در اختیار آتش‌نشانان خلخال ، ماموران این ایستگاه در نیمه اول امسال موفق به مهار ۱۱۵ مورد آتش‌سوزی شهری و روستایی شده‌اند./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

سازمان انرژی اتمی: کلینیک سینا اطهر فاقد مواد پرتوزا بود

دفتر حفاظت در برابر اشعه مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور اعلام کرد که مرکز پزشکی سینا اط...

زوج جوانی که در کلینیک سینا اطهر با هم جان باختند+عکس

در جریان آتش سوزی و انفجار در کلینیک سینا اطهر واقع در شمال تهران در 10 تیر ماه زوج ک...

40 نفر در ارتباط با آتش سوزی های کشور دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها از بازداشت 40 نفر در ارتباط با آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها...

فیلمی از اتاق عمل کلینیک سینا که بیشترین کشته را داشت

حادثه انفجار و آتش سوزی شب گذشته در کلینیک درمانی سینا اطهر 19 کشته بر جای گذاشت که ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news