اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 آبان 1398
13 مهر 1398 13 مهر 1398
08:56 08:56

امنیت مرزهای غربی توسط دریادار سیاری بررسی می‌شود

صبح امروز امیر دریادار حبیب الله موسوی معاون هماهنگ‌کننده و رییس ستاد ارتش به کرمنشاه سفر کرده تا از مرزهای غربی کشورمان و خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی (ع) بازدید کنند.

دریادار سیاری به منظور بازدید از مرزهای غربی وارد کرمانشاه شد

به گزارش سلام نو، امیر دریادار حبیب الله موسوی معاون عملیات ارتش و امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری را در این سفر همراهی می کنند.

سیاری در این سفر از وضعیت پایانه مرزی خسروی، یگان های مرزی و خدمات رسانی نیروهای ارتش به زائران اربعین حسینی بازدید خواهد کرد.
به دلیل مشکلات داخلی عراق و به درخواست مسوولان این کشور مرز خسروی روز پنجشنبه به صورت موقت بسته شد اما برای تردد انفرادی اتباع بیگانه و مسافران عراقی باز است و همچنین مبادلات تجاری نیز از این مرز رسمی همچنان انجام می شود.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.
شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

امنیت زائران در مرزها توسط سپاه تامین است / سیستم‌های اطلاعاتی در مرزها فعال است

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در مرز شلمچه اعل...

ماجرای تعرض به زائران ایرانی در مرز شلمچه چیست؟

خبر منتشر شده درباره حادثه یا تعرض به زائران ایرانی در محور شلمچه باعث نگرانی هموطنان...

کرمانشاه یکی از استان های امن کشور است

وزیر اطلاعات گفت: باید با وحدت نقشه های نظام سلطه را خنثی کنیم.

بر اثر وقوع زلزله و سیل اخیر بازاریان کرمانشاه شرایط خوبی ندارند

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه  افزود: اعتبارات استان کرمانشاه نیازمند بازنگری جد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news