اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
13 مهر 1398 13 مهر 1398
08:56 08:56

امنیت مرزهای غربی توسط دریادار سیاری بررسی می‌شود

صبح امروز امیر دریادار حبیب الله موسوی معاون هماهنگ‌کننده و رییس ستاد ارتش به کرمنشاه سفر کرده تا از مرزهای غربی کشورمان و خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی (ع) بازدید کنند.

دریادار سیاری به منظور بازدید از مرزهای غربی وارد کرمانشاه شد

به گزارش سلام نو، امیر دریادار حبیب الله موسوی معاون عملیات ارتش و امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری را در این سفر همراهی می کنند.

سیاری در این سفر از وضعیت پایانه مرزی خسروی، یگان های مرزی و خدمات رسانی نیروهای ارتش به زائران اربعین حسینی بازدید خواهد کرد.
به دلیل مشکلات داخلی عراق و به درخواست مسوولان این کشور مرز خسروی روز پنجشنبه به صورت موقت بسته شد اما برای تردد انفرادی اتباع بیگانه و مسافران عراقی باز است و همچنین مبادلات تجاری نیز از این مرز رسمی همچنان انجام می شود.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.
شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

پیکرهای مطهر ۱۹۲ شهید دوران دفاع مقدس به کشور بازگشت

پیکرهای مطهر ۱۹۲ شهید دوران دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه وارد کشورمان شدند.

دستور رئیس بنیاد شهید برای پیگیری ماجرای خودسوزی جانباز کرمانشاهی

رئیس بنیاد شهید دستور رسیدگی به ماجرای خودسوزی جانباز کرمانشاهی را صادر کرد.

جزئیات ماجرای خودسوزی یک جانباز در کرمانشاه

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره حادثه خودسوزی ی...

مردم کرمانشاه وضعیت قرمز را جدی بگیرند

دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد: وضعیت این استان به دلیل ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news