اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
13 مهر 1398 13 مهر 1398
11:00 11:00

حمله هکرهای ایرانی به ایمیل کاندیدای انتخاباتی آمریکا

رسانه های آمریکایی از حمله گروهی از هکرهای ایرانی به ایمیل های کاندیدای اتخاباتی 2020 آمریکا داده اند و گفته اند: نام این گروه فسفر است و در نفوذ به حساب های کاربری ناموفق بوده اند.

به گزارش سلام نو، رسانه های ایالات متحده ادعا کرده اند که گروهی از هکرهای ایرانی در پی رخنه به ایمیل های مرتبط با یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده بوده اند.

مایکروسافت در بلاگ خود از کاندیدایی که هدف هکرها بوده نامی نبرده اما گفته شده این گروه که «فسفر» نامیده می شوند در نفوذ به حساب های کاربری ناکام بوده اند. مدتی بعد CNBC گزارش کرده که کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ مورد حمله ناموفق هکرها قرار گرفته. با این حال مدیر ارتباطات کمپین انتخاباتی ترامپ گفته که هیچ نشانه ای از هدف قرار گرفته شدن زیر ساخت های کمپین مشاهده نشده است.

هکرهای ایرانی

گفته می شود کمپین هدف قرار گرفته شده تنها یکی از چندین حساب کاربری بوده که هکرهای منتسب به ایران در بازه 30 روزه (از آگوست تا سپتامبر امسال به عبارتی حدود نیمه دوم تابستان جاری) در تلاش برای نفوذ به آن بوده اند. بر اساس ادعای مایکروسافت این گروه برای شناسایی 2700 ایمیل تلاش کرده اند و علیه 241 مورد، حمله انجام داده اند اما در نهایت موفق به نفود به 4 حساب کاربری شده اند. این کمپانی ساکن ردموند اعلام کرده که حساب های هدف، متعلق به کمپین ریاست جمهوری ایالات متحده، مقامات فعلی و سابق دولت این کشور، روزنامه نگاران پوشش دهنده اخبار سیاسی جهان و نیز ایرانیان شناخته شده مقیم خارج از کشور بوده است.

به گفته مایکروسافت، هکرها از ایمیل های ثانویه متصل به حساب های کاربری برای نفوذ استفاده کرده اند. علاوه بر این تلاش کرده اند شماره تلفن های مرتبط با کاربران را سرقت کنند و از طریق ریست کردن پسورد یا قابلیت بازیابی ایمیل، کنترل حساب های هدف را در دست بگیرند. با این وجود حملات هکی از نظر فنی پیچیده نبوده اما با استفاده از مقدار زیادی اطلاعات شخصی مرتبط با هدف ها انجام شده است.

مایکروسافت به کاربران توصیه کرده برای جلوگیری از فاش شدن حساب کاربری، از روش های تأیید دو مرحله ای و به ویژه استفاده از از روش ایمن تر Microsoft Authenticator استفاده کنند./ دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

هواوی به آمریکا: خجالت نکشید اسناد را منتشر کنید

هواوی به آمریکا در مورد اتهام جاسوسی گفت: ما فقط از آنها می خواهیم که خجالت نکشند، اس...

"ماشین زمان" در آمریکا ساخته شد!

"وزارت انرژی آمریکا"(DOE)، ساخت نخستین "ماشین زمان" در "آزمایشگاه ملی بروکهیون"(BNL) ...

با سربند مدیتیشن خواب بهتری داشته باشید!

سربند مدیتیشن«میوز» با پخش صداهای آرامش بخش، فرد را برای یک خواب بهتر آماده می‌کند.

استفاده از سگ رباتیک توسط پلیس آمریکا+عکس

 پلیس ایالت ماساچوست از سگ رباتیک شرکت "بوستون دینامیکز" استفاده می کند و ادعا می کند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news