اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
13 مهر 1398 13 مهر 1398
11:49 11:49

این اسکلت بدن افراد فلج را به حرکت در آورد+عکس

دانشمندان موفق به طراحی اسکلتی شده اند که می تواند افراد فلج را به حرکت در آورد. برای این دستگاه  یک بدنه اسکلنی در نظر گرفته شده است که بدن انسان را در برمیگیرد و دو حسگر در دو طرف مغز که دستورات مغز را بصورت الگوریتمی طراحی می کند که به حرکت تبدیل می شود.

اختراع اسکلت کنترل‌کننده برای تحرک افراد ناتوان

به گزارش سلام نو، محققان اسکلتی را طراحی کرده‌اند که از طریق مغز می‌توان بدن افراد تتراپلژیک را به حرکت درآورد؛ تتراپلژی یا فلج چهاراندام، نوعی از فلج است که در این حالت  انسان حس و کنترل در دست‌ها و پاهای خود را از دست می‌دهد؛ فلج چهاراندام در پی آسیب‌های شدید به مغز یا نخاع پدید می‌آید.

به گزارش گاردین، این اسکلت  با استفاده از سیگنالهای مغز قادر به کنترل یک نماد شبیه‌سازی شده رایانه‌ای برای انجام حرکات اساسی قبل از استفاده از دستگاه ربات برای راه رفتن است؛ پزشکانی که این کارآزمایی را انجام دادند به دنبال بهبود بخشی کیفیت زندگی و استقلال بیماران بوده‌اند.

این دستگاه یک بدنه‌ اسکلتی برای دربر گرفتن بدن انسان دارد؛  همچنین دو حسگر رشته‌ای از دو طرف مغز متصل هستند که عملکرد مغز را کنترل می‌کنند و دستورات مغز را  توسط یک الگوریتم به حرکاتی که بیمار درباره آن فکر کرده است، منتقل می‌کنند.

تیمی از متخصصان بیمارستان "Grenoble Alpes" ، شرکت بیولوژیکی "Cinatech" و مرکز تحقیقات "CEA" برای ساخت این اسکلت از از نماد و بازی ویدیویی برای فکر کردن در مورد انجام کارهای بدنی مانند پیاده روی و دستیابی به لمس اشیاء استفاده کردند.

"آلیم لوئیس بنابی"  استاد برجسته در گرنوبل و نویسنده اصلی این تحقیق که در ژورنال عصب شناسی "لنست" منتشر شده است ، گفت: «مغز هنوز قادر به تولید دستوراتی است که به طور معمول بازوها و پاها را حرکت میدهد، فقط چیزی برای اجرای آنها وجود ندارد.»

مطالعات متعددی برای تحریک عضلات بیماران از کاشت ایمپلنت استفاده کرده است، اما اختراع  اسکلت کنترل‌کننده بدن،  اولین اختراعی است که از سیگنالهای مغزی برای راه رفتن و انجام کارهای شخصی استفاده میکند.

"ربات میکروسکوپی" با قابلیت حرکت در رگ‌های مغزی ابداع شد

پاپوش مخصوصی که به راه رفتن بیماران سکته مغزی کمک می‌کند

محققان داخلی گامی برای بهبود فلج عضلانی ناشی از سکته مغزی برداشتند/ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

دستیابی فیزیکدانان به ماشین زمان

رویای بشر در حال تحقق است و فیزیکدانان توانستند با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی زم...

زن و شوهرهای دانشمندی که تاریخ را عوض کردند

 در طول تاریخ دانشمندانی که با اکتشافات و دستاوردهایشان نام خود را جاودانه کردند اما ...

سیستم آنلاینی که احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد

پژوهشگران یک سیستم آنلاین طراحی کرده‌اند که با بررسی عوامل گوناگون، احتمال ابتلا به س...

آلزایمر را می توان از این پس پیش بینی کرد

تحقیقات نشان داده که با بررسی نشت مویرگ ها می توان آغاز بیماری آلزایمر را پیش بینی کر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news