اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
13 مهر 1398 13 مهر 1398
12:58 12:58

تیم‌های امداد و نجات به عراق و مرز مهران اعزام شدند

شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اعلام کرد برای پوشش امدادی زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) تیم‌های امداد و نجات استان زنجان عازم عراق و مرز مهران شدند.

بارگیری محموله دارویی اربعین

به گزارش سلام نو، شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران، افزود: دو تیم امداد و نجات به همراه دو دستگاه آمبولانس برای ارائه خدمات امدادی به عزاداران اعزامی به مرز مهران در استان ایلام و کشور عراق اعزام شدند.

وی تاکید کرد: این تیم‌ها از امروز به مدت 25 روز تا پایان مراسم اربعین حسینی برای ارائه خدمات امدادی به این زائران به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: این تیم‌ها از آموزش‌های مورد نیاز اعم از گرمازدگی و گرفتگی عضلات، مسمومیت‌ها و گزیدگی، اقدامات اولیه در احیای قلبی - ریوی، زخم‌ها، اصول پانسمان، بانداژ و آتل‌بندی، شناخت داروهای اورژانسی، نحوه صحیح حمل مصدوم، آشنایی با خطرات مین و مواد منفجره و مدیریت تجمعات انبوه بهره‌مند شده‌اند.

میرزایی اظهار کرد: آشنایی با جغرافیای عراق و مسیرهای پیاده‌روی، مبانی باز پیوند خانواده در تجمعات انبوه، آشنایی با برنامه عملیاتی و دستور العمل اربعین، از دیگر برنامه‌های آموزشی ارائه شده به تیم‌های اعزامی مرز مهران و کشور عراق بوده است.

سال گذشته نیز دو تیم امداد و نجات به همراه دو دستگاه آمبولانس به مرز مهران و کشور عراق برای ارائه خدمات امدادی به زائران سیدالشهدا (ع) اعزام شده بودند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

توضیحات رییس هلال احمر درباره شرایط برگزاری "حج" و "اربعین"

رییس جمعیت هلال احمر درباره وضعیت حج امسال و برگزاری مراسم اربعین حسینی با توجه به شر...

سفیر ایران در عراق: سفر به عتبات عالیات ممکن نیست

ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، در مورد سفر به عتبات عالیات و باز شدن مرزها توضیحاتی د...

آغاز تظاهرات در کربلا و نجف

معترضان عراقی در کربلا و نجف خواستار برکناری استاندار و ارجاع عاملان کشتار تظاهرکنندگ...

آخرین خبر از مفقودی‌های کشتی غرق‌شده بهبهان

نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار کرد:امروز ۴ سرنشین نجات یافته شناو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news