اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 آبان 1398
13 مهر 1398 13 مهر 1398
12:58 12:58

تیم‌های امداد و نجات به عراق و مرز مهران اعزام شدند

شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اعلام کرد برای پوشش امدادی زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) تیم‌های امداد و نجات استان زنجان عازم عراق و مرز مهران شدند.

بارگیری محموله دارویی اربعین

به گزارش سلام نو، شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران، افزود: دو تیم امداد و نجات به همراه دو دستگاه آمبولانس برای ارائه خدمات امدادی به عزاداران اعزامی به مرز مهران در استان ایلام و کشور عراق اعزام شدند.

وی تاکید کرد: این تیم‌ها از امروز به مدت 25 روز تا پایان مراسم اربعین حسینی برای ارائه خدمات امدادی به این زائران به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: این تیم‌ها از آموزش‌های مورد نیاز اعم از گرمازدگی و گرفتگی عضلات، مسمومیت‌ها و گزیدگی، اقدامات اولیه در احیای قلبی - ریوی، زخم‌ها، اصول پانسمان، بانداژ و آتل‌بندی، شناخت داروهای اورژانسی، نحوه صحیح حمل مصدوم، آشنایی با خطرات مین و مواد منفجره و مدیریت تجمعات انبوه بهره‌مند شده‌اند.

میرزایی اظهار کرد: آشنایی با جغرافیای عراق و مسیرهای پیاده‌روی، مبانی باز پیوند خانواده در تجمعات انبوه، آشنایی با برنامه عملیاتی و دستور العمل اربعین، از دیگر برنامه‌های آموزشی ارائه شده به تیم‌های اعزامی مرز مهران و کشور عراق بوده است.

سال گذشته نیز دو تیم امداد و نجات به همراه دو دستگاه آمبولانس به مرز مهران و کشور عراق برای ارائه خدمات امدادی به زائران سیدالشهدا (ع) اعزام شده بودند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مسئولان کشور در مورد تحولات عراق موضع‌گیری درست داشته باشند

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحولات عراق...

همه مرزهای ایران و عراق باز است

سید حمید حسینی دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه تمام مرزهای ایرا...

آمریکا در پی بی دولتی در عراق و لبنان است

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا، اسرائیل و عربستان به د...

کیهان مقصر اصلی مشکلات عراق را اعلام کرد!

کیهان در یادداشتی که درباره اعتراضات این روزهای مردم عراق منتشر کرده به بررسی ریشه و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news