اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
13 مهر 1398 13 مهر 1398
13:15 13:15

چرا از تخلیه بار ۲۰ فروند کشتی در بندرامام جلوگیری شد؟

 ۲۰ فروند کشتی در بندرامام خمینی(ره) که قصد تخلیه بار داشتند به دلیل حجم زیاد بارگیری در این بندر از این کشتی‌ها خواسته شد براساس توزیع مصرف به سایر بنادر از جمله چابهار، شهیدرجایی و ... بروند.

بندر امام

به گزارش سلام نو، به نقل از اداره‌کل بنادر و دریانوردی خوزستان، عادل دریس با اشاره به مسایل و اخبار منتشر شده در رسانه‌های بیگانه در خصوص جلوگیری از تخلیه شماری از کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره)، تغییر جهت کشتی‌ها برای توزیع مصرف در سایر بنادر را اقدامی برای کاهش قیمت تمام شده کالا عنوان کرد.

وی افزود: به دلیل حجم زیاد بارگیری در این بندر، برای کاهش قیمت تمام شده کالاها، از این کشتی‌ها درخواست شده براساس توزیع مصرف به سایر بنادر از جمله چابهار، شهیدرجایی و ... مراجعه کنند.

دریس تصریح کرد: محدودیت‌های اعمال شده بر کشورمان تا کنون هیچ تاثیر منفی بر روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندرامام خمینی(ره) ایجاد نکرده و از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴ میلیون تن کالا شامل انواع کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) با اشاره به هم‌افزایی تمامی عوامل موثر در زنجیره تامین کالا برای تسریع در خروج کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری، خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر موجودی کالا در بندرامام ۳ میلیون تن است و با تداوم تلاش‌های عوامل ذیربط، درصدد کاهش مدت ماندگاری کالا در بندر هستیم.

وی افزود: میزان تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری طی نیمه نخست سال جاری ۵۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه را نشان می دهد که ۸ میلیون تن از آن مربوط به کالاهای اساسی بوده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بندر امام خمینی دیگر جا ندارد

محمد علی حسن‌زاده، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد انبا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news