اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
14 مهر 1398 14 مهر 1398
08:55 08:55

عظمت و هیبت اتحاد مسلمانان در اربعین، تهدیدی برای دنیای غرب+فیلم

در حاشیه همایش بین المللی اربعین که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، ازهار زایر جاسم، عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات دانشگاه "المستنصریه"، اعلام کرد مسلمانان باید با حفظ هوشیاری در برابر حملات سایبری غرب بایستند.

راهپیمایان اربعین اعضای ارتش سایبری اسلام

به گزارش سلام نو، «ازهار زایر جاسم» عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات دانشگاه "المستنصریه" بغداد تاکید کرد: راهپیمایان حاضر در اربعین سربازان ارتش سایبری اسلام و مسلمانان هستند و باید با حفظ هوشیاری و هوشمندی در برابر حملات سایبری غرب مقابله و ایستادگی کنند.

وی در حاشیه همایش بین المللی اربعین در دانشگاه علامه طباطبایی در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص انگیزه رسانه های غربی از پوشش ندادن و به حاشیه راندن اخبار راهپیمایی اربعین، این مطلب را بیان کرد و افزود: عظمت و هیبت اتحاد مسلمانان و حضور میلیونی اقوام با ادیان مختلف در این پدیده حسینی تهدیدی برای دنیای غرب به شمار می رود، زیرا اربعین نشان دهنده آینده نورانی و روشن برای ملت های مظلوم به خصوص مسلمانان است.

وی ادامه داد: غرب نمی خواهد کشورهای منطقه خاورمیانه در آسایش و اتحاد در کنار یکدیگر زندگی کنند بنابراین تلاش می کند تا با خرافی نشان دادن آیین های اربعین و نظایر آن، این اجتماع بزرگ را به حاشیه برده و آن را تحریف کند.

استاد دانشکده ادبیات دانشگاه المستنصریه بغداد تاکید کرد: در مقابل نیز هر یک از راهپیمایان و به ویژه عراقی ها وظیفه دارند در برابر این تحریف های مهندسی شده ایستادگی کنند زیرا هر کدام از آنان سربازان ارتش سایبری اسلام در عصر جدید را تشکیل می دهند و باید در برابر هجوم سایبری غرب ایستادگی کنند.

دانشگاه علامه طباطبایی تهران چند روز پیش میزبان همایش بین المللی اربعین، پلن‌ها و نشست های تخصصی آن با حضور صاحب نظران حوزه فرهنگی، دانشگاهی و رسانه ای از ایران و کشورهای عراق، لبنان، ترکیه و افغانستان بود و تاکنون نشست های تخصصی زیادی را در این باره برگزار کرده است و قرار است ادامه این نشست ها در آینده نزدیک در شهرهای کربلا و نجف عراق نیز برگزار شود.

***راهپیمایان اربعین به دنبال اصلاح خود هستند

وی پیام راهپیمایی اربعین از دیدگاه خود را این گونه تبیین کرد و افزود: نخستین پیام و هدف راهپیمایان حسینی لبیک به حسین بن علی (ع) و پاسخ به "هل من ناصر ینصرنی" ایشان است، زیرا لبیک به حسین (ع) رستگاری در پیش دارد، اما هدف مردم و عاشقان سالار شهیدان فقط رستگاری اخروی نیست، بلکه سیل عظیمی از این مردم به دنبال اصلاح نفس و روح خود و جامعه‌شان می باشند، چرا که اصلاح یک جامعه چه از لحاظ فرهنگی و چه اقتصادی خود یک نوع رستگاری است.

***همه اقوام از هر دینی به زایرین خدمت رسانی می کنند

زایر جاسم درباره مفهوم وحدت و تجلی آن در راهپیمایی اربعین اظهار داشت: عراق پیروان ادیان،  مذاهب و قومیت های متفاوت و مختلف را در خود جای داده است. مسلمانان، مسیحیان، ایزدیان و مذاهب مختلف همگی در عراق حضور دارند و در کنار یکدیگر بدون وجود مشکلی زندگی می کنند.

وی راهپیمایی اربعین را نمود وحدت این ادیان و طوایف دانست و افزود: هنگامی که راهپیمایی اربعین آغاز می شود همه اقوام از هر دین و مذهبی که باشند برای خدمت رسانی به زوار و راهپیمایان اربعین راهی مواکب حسینی می شوند و بدون هیچ چشم داشتی به عشاقان سید الشهدا علیه السلام و ارادتمندان اهل بیت (ع) خدمت می کنند.

جاسم در خصوص اهمیت راهپیمایی اربعین و نقش این شعیره اسلامی در عصر حاضر نیز تصریح کرد: پس از آزادی ملت عراق از چنگ رژیم بعث، هر قومی در این کشور با هر دین و مذهبی اجازه پیدا کرد که هویت و فرهنگ خود را به راحتی بیان کند و آزادانه برای آن فعالیت کند، قضیه امام حسین (ع) و زیارت اربعین از طریق حضور ادیان و اقوام مختلف در راهپیمایی عظیم حسینی، تجلی حقیقت این فعالیت آزادانه است.

پیش بینی می شود در راهپیمایی امسال بیش از ۴ میلیون ایرانی و بیش از ۲۰ میلیون مسلمان راهی کربلا شوند.

بر اساس آمارهای منتشره در سال گذشته، ۲۰ میلیون نفر از کشورهای مختلف جهان در راهپیمایی عظیم و میلیونی اربعین شرکت کردند./ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news