اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
14 مهر 1398 14 مهر 1398
16:31 16:31

روش‌های رشد خانگی ناخن

ناخن ها از بسیاری از لایه های پروتئین سخت به نام کراتین ساخته می شوند. ناخن های شما نشانگر مهم سلامتی شما هستند.ناخن های سالم باید صاف و سخت ، عاری از هرگونه شکاف یا شیار و از نظر رنگ هماهنگ باشند.

 اگر ناخن های شما از حد متوسط ​​آهسته تر رشد می کند و دوست دارید آنها سریعتر رشد کنند ، چندین روش درمانی خانگی و تکنیک های نظافت وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند.

 

 

داروهای خانگی برای رشد ناخن

هیچ روش علمی اثبات شده ای برای رشد سریع ناخن ها وجود ندارد. اما مراقبت مناسب از بدن از طریق تغذیه مناسب و استفاده از نکات زیر برای تقویت ناخن های خود می

تواند به رشد  طولانی مدت آنها کمک کند.

 1. بیوتین مصرف کنید

بیوتین نوع مهمی از ویتامین B است که به بدن اجازه می دهد مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند. همچنین به عنوان یک مکمل برای تقویت استحکام مو و ناخن بسیار توصیه می شود.

چندین مطالعه انسانی نشان می دهد که مصرف یک مکمل بیوتین روزانه می تواند به تقویت ناخن ها کمک کند. منبع معتبر برخی دانشمندانمی گویند یک دوز 2.5 میلی گرم بیوتین روزانه می تواند در چند هفته قدرت ناخن را بهبود بخشد. بیوتین را می توان به طور طبیعی در موارد زیر یافت:

 • تخم مرغ پخته شده

 • ساردین

 • آجیل و کره آجیل

 • غلات کامل

 • سویا و سایر لوبیا

 • گل کلم

 • موز

 • قارچ

 1. استفاده از سفت کننده های ناخن

نرمی ناخن باعث می شود ناخن ها بیشتر در معرض شکستن قرار بگیرند که این امر نیاز به رشد مجدد ناخن را افزایش می دهد. برای جلوگیری از شکستن ناخن ها ، متخصصان معمولاً سفت کننده های ناخن را توصیه می کنند. اینها موادی هستند که مانند پولیش روی ناخن ها رنگ می شوند و بعداً با پاک کننده لاک ناخن برداشته می شوند.

این در تقویت ناخن ها و جلوگیری از شکستگی در کوتاه مدت مفید است. با این حال،کارشناسان می گویند استفاده طولانی مدت از سخت کننده های ناخن گاهی اوقات می تواند باعث ضعیف شدن ناخن ها و مستعد شکستگی شود.

 1. از چسب ناخن و جلا های سمی خودداری کنید

محققان دریافتند که استفاده منظم از چسب ناخن های مصنوعی می تواند ناخن های واقعی را تضعیف کرده و آنها را مستعد شکستن کند.

 1. ناخن های خود را تمیز نگه دارید

نظافت منظم ناخن همچنین می تواند به تقویت استحکام ناخن ها ، ترغیب رشد و کاهش شکستگی کمک کند. برخی از راه های خوب نگه داشتن ناخن ها عبارتند از:

ناخن های خود را تمیز و تمیز نگه دارید ، که از رشد باکتری ها در زیر آنها جلوگیری می کند

با استفاده از قیچی مانیکور یا ناخن گیر تیز ناخن های خود را مدام مرتب کنید و تیزی های آن را بگیرید.

دست و ناخن های خود را با لوسیون مرطوب کنید و حتماً آن را به ناخن هایتان بمالید ، مخصوصاً در پایه ای که کوتیکول ها در آن قرار دارند

از گاز گرفتن ناخن یا جویدن ناخن های خود جلوگیری کنید

چه عواملی باعث ایجاد ناخن های ناسالم می شود؟

تغییر رنگ

تغییر در ضخامت یا شکل

جداسازی ناخن از پوست اطراف

خون ریزی

تورم یا درد اطراف ناخن ها

ناخن های کم رشد

رشد کم ناخن  می تواند نشانه بیماری یا کمبود تغذیه ای باشد. آنها حتی می توانند در اثر برخی داروها ایجاد شوند.

هورمون ها همچنین در رشد ناخن نقش دارند. افراد جوان نسبت به افراد مسن دارای رشد سریعتر ناخن هستند و مردان و خانمهای باردار نسبت به سایر افراد رشد سریع تر ناخن دارند.

خط آخر

ناخن های شما بازتابی از سلامت کلی شما است. مهم است که اگر می خواهید ناخن های قوی ، سریع رشد داشته باشید ، به یک رژیم غذایی سالم بچسبید. این شامل خوردن یک رژیم غذایی متعادل و پر از میوه و سبزیجات تازه ، منابع پروتئین دار ، مقدار کافی کربوهیدرات و مقدار زیادی چربی سالم است.

با این حال ، گاهی اوقات ناخن ها برای سالم تر و قوی تر شدن به کمک کمی نیاز دارند. در اینجاست که داروهای خانگی می توانند کمک کنند. به یاد داشته باشید ، شما نمی توانید ناخن های خود را سریعتر رشد جادویی کنید. اما اگر از آنها مراقبت کنید ، آنها قوی تر می شوند و طولانی تر می شوند و باعث می شوند که کمتر در معرض شکستگی قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

icon news

چرا ناخن های ما تا روزی که می میریم رشد می کنند؟

بیشتر ما می دانیم که ناخن ها از ماده ای سختی به نام کراتین ساخته شده اند، همان ماده ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news