اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
13 دی 1397 13 دی 1397
08:38 08:38

علت اصلی ایجاد و توسعه باغ ویلا ها نبود نظارت و برخورد جدی دستگاه های متولی است

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: باید قبل از توسعه باغ ویلاها از اقدامات خاطیان جلوگیری کرد لذا امروز بسیج باید در جنگ جلوگیری از فساد، تخلف و سوء استفاده از اموال ملی و دولتی مشارکت کند.
دادستان‌ها حراست از اراضی ملی را جدی بگیرند

به گزارش سلام نو، جعفر بدری در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی با اشاره به اینکه در بحث تصرف حریم رودخانه ها نمی توان با بازدید های میدانی از تمامی این تصرفات جلوگیری کرد، گفت: باید با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت دهیاران و افراد محلی از تصرف این حریم ها جلوگیری کرده و با متخلفان برخورد جدی و بدون مسامحه انجام داد.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که باید از توسعه تصرفات جلوگیری کرد تا سبب انگیزه تصرف برای دیگران نشود، افزود: علت اصلی ایجاد و توسعه باغ ویلا ها نبود نظارت و برخورد جدی دستگاه های متولی است، باید در این موارد قبل از ساخت از اقدام خاطیان جلوگیری کرد.

رئیس کل دادگستری لرستان ضمن اشاره به ظرفیت بالای نیروهای بسیجی در جلوگیری از تصرفات غیر قانونی، گفت: بسیج امروز باید در جنگ جلوگیری از فساد، تخلف و سوء استفاده از اموال ملی و دولتی مشارکت کند.

بدری به همکاری خوب نیروی انتظامی در برخورد با متخلفین اشاره کرد و افزود: دستگاه های متولی باید در صورت کمبود نیروی انسانی در مواجهه با تخلفات وسیع از سایر دستگاه ها استفاده کنند.

وی با تاکید بر این موضوع که دادستان‌ها باید تضییع حقوق ملی و دولتی را جدی بگیرند، گفت: خوشبختانه امروزه در دستگاه قضایی استان این حساسیت به حدی ایجاد شده است که مردم و متخلفین طرف حساب خود را دادگستری می دانند.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم که کار به تشکیل پرونده نکشد و از تخلفات قبل از پرونده گشایی جلوگیری شود، گفت: باید از حمل و نقل چوب های جنگلی توسط پلیس راه و نیروی انتظامی جلوگیری شود مگر اینکه مجوز استفاده و بهره برداری را از منابع طبیعی اخذ کرده باشند.

بدری در ادامه به نقش مهم و تاثیر گذار پیشگیری در این موارد و تخلفات اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان باید در این راستا با دستگاه های مربوطه برنامه ریزی کرده و از تخلفات در همان ابتدا جلوگیری کرده و یا زمینه های ایجاد تخلف را از بین ببرند.

وی در ادامه به ظرفیت گردشگری مناطق جنگلی اطراف رودخانه ها و آبشارها اشاره کرد و گفت: باید با برنامه ریزی دستگاه های مربوطه و پشتیبانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این مناطق تبدیل به پارک های جنگلی شده تا از تصرف و سواستفاده متخلفین جلوگیری به عمل آید.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به عدم جانمایی درست برای مکان جمع آوری نخاله های ساختمانی گفت: باید در این رابطه جانمایی صحیحی انجام گیرد تا هر کس نخاله های ساختمانی خود را در هر مکانی که می خواهد تخلیه نکند و همچنین باید رانندگان کامیون های نخاله بر برای تخلیه در مکان در نظر گرفته شده را توجیه کرد و با رانندگان متخلف برخورد های قاطع و بدون اغماض صورت گیرد.

بدری افزود: تصرفات حریم رودخانه ها و آبشارها بیشتر برای ایجاد کسب و کار است که باید سامان دهی شوند، چرا که این مسئله باعث رونق گردشگری می شود./مهر

اخبار مرتبط

icon news

منتظری: مسئولین زمینه از بین رفتن فساد را باید فراهم کنند

دادستان کل کشور گفت: کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با 300 درصد رشد بیشترین جرم رایانه‌ای د...

دادستان: با گران فروشان برخورد می کنیم

دادستان تهران با بیان اینکه در شمال شهر تهران کمتر به گوشت‌های تنظیم بازار نیاز است...

دادستان کل کشور: دشمن در فضای مجازی جنگ فرهنگی به راه انداخته است

دادستان کل کشور با بیان اینکه عده ای فکر می کنند فیلترینگ به تاریخ پیوسته ولی اینطور ...

باید شاخص‌هایی که در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه بود این روزها هم مد نظر باشد

دادستان کل کشور اظهار کرد: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد کشورمان است و می‌خواه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news