اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 23 آبان 1398
15 مهر 1398 15 مهر 1398
16:25 16:25

فعالیت دریایی در خزر ممنوع شد

هواشناسی مازندران اعلام کرد که از امشب تا روز چهارشنبه شرایط دریای خزر مواج است و هر گونه فعالیت‌های دریایی در آن ممنوع است

خزر از امشب برای فعالیت دریایی ممنوع است

به گزارش سلام نو، کارشناس پیش‌بینی هواشناسی مازندران عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: از امشب با شکل گیری جریان شمالی در سطح استان، دریای خزر مواج بوده و ارتفاع امواج به حدود ۲ و نیم متر خواهد رسید.

سعید غلامپور با اشاره به اینکه دریا در این ایام برای تمام فعالیت های دریایی از جمله شنا و ماهی گیری ممنوع است، تاکید کرد: فعالیت‌های گردشگری نیز در روزهای مواج بودن دریا باید متوقف شود.

او اظهار داشت: مردم استان در مناطق جلگه ای و برخی مناطق کوهستانی شاهد بارش باران پراکنده هستند و پیش بینی می شود بارندگی ها تا صبح روز چهارشنبه در استان ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: بارندگی ها همراه با وزش باد نسبتا شدید به خصوص در ساعات عصر و در صورت تراکم بارندگی اب گرفتگی معابر را به همراه خواهد داشت.

اعلام ممنوعیت فعالیت های دریایی درحالی است که امروز نخستین روز آغاز صید پره ماهی در منطقه میانکاله بود و باقی سواحل استان مازندران نیز از ۲۰ مهر آغاز خواهد شد.

امروز گرم ترین روز پاییز مازندران

کارشناس هواشناسی مازندران همچنین امروز را به عنوان گرم ترین روز مازندران از ابتدای فصل پاییز اعلام کرد و گفت: دمای برخی مناطق همچون ساری و دشت ناز به ۳۵ درجه سانتیگراد رسید.

غلامپور با اشاره به آغاز روند کاهشی دمای هوا از امشب ، افزود برای روزهای اینده با توجه به دمای امروز کاهش حدود ۸ درجه ای پیش بینی می شود و پیش‌بینی می‌شود دمای هوای مرکز استان در گرم ترین ساعت به حدود ۲۷ درجه برسد و در مناطق کوهستانی کاهش دما محسوس تر خواهد بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی نوسانات جوی تا هفته آینده ادامه خواهد داشت و مردم استان و گردشگران شاهد گرم و خنک شدن هوا به صورت پیاپی خواهند بود.

گفتنی است که در حال حاضر مرکز استان مازندران با ۲۹ درجه گرم ترین و بلده نور با ۱۹ درجه خنک‌ترین منطقه استان گزارش می شوند.

علاوه بر این در حال حاضر در اغلب شهرهای مرکزی استان پدیده باد گرم جنوبی گزارش می شود که طبق پیش بینی هواشناسی از شب جای خود را به جریان باد سرد شمالی خواهد داد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

هوای ایران تا آخر هفته برفی و بارانی می شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار پراکنده باران در برخی...

با انتقال آب دریای خزر به کویر موافقت شد

عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست در نامه به وزیر نیرو، موافقت خود را با انتقال آب ...

انتقال آب خزر اجرایی می‌شود؟

تجربه شکست خورده سرنوشت دریاچه ارومیه نباید در مورد دریای خزر تکرار شود و این کار بای...

سواحل دریای خزر بارانی شد

احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی پنج روز آینده بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news