اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
16 مهر 1398 16 مهر 1398
09:50 09:50

رکوردشکنی احسان حاج صفی

احسان حاج صفی با 29 سال سن، 107 بازی ملی انجام داده که اگر به همین تعداد بازی برای تیم ملی انجام دهد، به رکورد جواد نکونام دست خواهد یافت.

به گزارش سلام نو، تیم ملی ایران برای دیدار با کامبوج و بحرین اردوی تدارکاتی تشکیل داده و احسان حاج صفی نیز یکی از دعوت‌شدگان به اردو محسوب می‌شود. حاج صفی که این فصل عملکرد بسیار خوبی با تراکتور داشته و توانسته دو گل سه امتیازی را هم برای تیمش بزند.

نکته جالب درباره احسان این است که او در تیم مصطفی دنیزلی پستی جدید را تجربه کرده و برای اولین‌بار به عنوان وینگر راست به میدان رفته است. او که اغلب در قامت یک مدافع چپ و هافبک میانی دیده شده بود، حالا منتظر این است تا ببیند ویلموتس چه برنامه‌ای برایش خواهد داشت.

حاج صفی در حالی برای بازی کامبوج و تایلند آماده می‌شود که با تنها ۲۹ سال سن، ۱۰۷ بازی ملی در کارنامه دارد و می‌تواند تا یک سال آینده این عدد را به ۱۲۰ نیز برساند. وی اکنون ششمین بازیکن باسابقه تیم ملی محسوب می‌شود و با رتبه سوم ۲۱ بازی ملی فاصله دارد.

جواد نکونام همچنان با ۱۵۱ بازی ملی به صدر این جدول تکیه زده و پس از او نیز علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا قرار دارند. نکونام در ۱۵ سال توانست این تعداد بازی را انجام دهد. حاج صفی از سال ۲۰۰۸ در تیم ملی است و به طور میانگین هر سال ۱۰ بازی انجام داده و اگر بتواند تا ۳۴ سالگی همین روند را حفظ کند، احتمالا در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ به رکورد جواد نکونام دست خواهد یافت.

/ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

حواشی تعطیلی لیگ‌برتر والیبال

لیگ‌برتر والیبال ایران برای برگزاری اردوهای تیم ملی تعطیل شد که این خبر با نظرات متفا...

محمد انصاری: در دیدارهایی که باختیم، مستحق شکست نبودیم

محمد انصاری بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس و عضو تیم ملی ایران متولد ۱ مهر ۱۳۷۰ درتهران ا...

تیم ملی سه تا پنج پله سقوط خواهد کرد

دو باخت پیاپی مقابل دو تیم عراق و بحرین باعث خواهد شد که حداقل سه تا پنج پله جایگاه م...

نصف بازیکنان تیم ملی برای بردن عراق کافیست!

اسماعیل حلالی، کارشناس فوتبال ایران اعلام کرد با نصف بازیکنان تیم ملی، بازی امروز با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news