اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
16 مهر 1398 16 مهر 1398
13:33 13:33

امکان سفر با خودروی شخصی برای زیارت اربعین وجود ندارد

سردار سید کمال هادیانفررئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت:  امکان سفر با خودروی شخصی برای زیارت اربعین یا همان کاپوتاژ تا پایان مهرماه وجود ندارد.

سردار هادیانفر

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که امکان سفر با خودروی شخصی به عراق وجود ندارد.

سردار سید کمال هادیانفر درباره اینکه آیا می‌توان با خودروی شخصی به کشور عراق و زیارت اربعین رفت گفت: برابر تصمیمی که ستاد اربعین در هماهنگی با مسئولان کشور عراق اتخاذ کرده امکان سفر با خودروی شخصی یا به عبارتی کاپوتاژ تا پایان مهرماه به کشور عراق ندارد، لذا امکان اینکه زائران با خودروی شخصی به زیارت اربعین بروند وجود ندارد.

وی اضافه کرد: تنها ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای تردد افراد دارای شرایط خاص نظیر جانبازان و معلولان و... مجوز کاپوتاژ دارد که این اتوبوس‌ها نیز تنها از مرز چذابه عبور خواهند کرد.

سردار هادیانفر با بیان اینکه خودروهای سنگین نیز اجازه تردد در معابر سه استان و چهار مرز را ندارند، گفت: تنها خودروهای حامل تجهیزات و لوازم موکب ها می توانند تردد کنند که تاکنون بالغ بر ۹۰ درصد از خودروها نیز به محل رسیده و وسایل و بار خود را تخلیه کرده اند.

رییس پلیس راهور ناجا در مورد اینکه آیا وزارت راه می تواند در مورد کاپوتاژ تصمیمی اتخاذ کند به ایسنا گفت: مسئولیت امور مربوط به پایانه های مسافربری و اتوبوس ها را بر عهده وزارت راه است و کاپوتاژ در حوزه اختیارات و وظایف وزارت راه نیست. تنها ۴۰۰ دستگاه اتوبوسی که مجوز گرفته‌اند از سوی وزارت راه معرفی شده اند. در مورد خودروهای شخصی، وزارت راه نمی تواند مجوزی برای کاپوتاژ صادر کند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه دولت عراق نیز به دلایلی نظیر قیمت بنزین و دیگر موارد زیر بار کاپوتاژ نرفته است، گفت: در همین راستا نیز به وزارت صنعت معدن و تجارت و گمرگ نیز گفته شده تا مجوز کاپوتاژ را تا پایان مهرماه صادر نکند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ماجرای زیر گرفتن یک روحانی با خودروی شخصی

حجت‌الاسلام کیهانی، سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ، شب گذشته در جریان امر مع...

بازگشت ۸۹ درصد زائران اربعین/آخرین آمار از فوتی های اربعین

علی‌رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت از تعطیلی سامانه سماح خبر داد و گفت: 89 درصد ا...

آخرین آمار از گمشدگان اربعین

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: تا عصر دیروز 663 نفر که از همراهانشان ...

تصادف دو اتوبوس زائران ایرانی در همدان

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور از تصادف دو اتوبوس زائران اربعین در جاده اسدآباد به ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news