اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
16 مهر 1398 16 مهر 1398
13:33 13:33

امکان سفر با خودروی شخصی برای زیارت اربعین وجود ندارد

سردار سید کمال هادیانفررئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت:  امکان سفر با خودروی شخصی برای زیارت اربعین یا همان کاپوتاژ تا پایان مهرماه وجود ندارد.

سردار هادیانفر

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که امکان سفر با خودروی شخصی به عراق وجود ندارد.

سردار سید کمال هادیانفر درباره اینکه آیا می‌توان با خودروی شخصی به کشور عراق و زیارت اربعین رفت گفت: برابر تصمیمی که ستاد اربعین در هماهنگی با مسئولان کشور عراق اتخاذ کرده امکان سفر با خودروی شخصی یا به عبارتی کاپوتاژ تا پایان مهرماه به کشور عراق ندارد، لذا امکان اینکه زائران با خودروی شخصی به زیارت اربعین بروند وجود ندارد.

وی اضافه کرد: تنها ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای تردد افراد دارای شرایط خاص نظیر جانبازان و معلولان و... مجوز کاپوتاژ دارد که این اتوبوس‌ها نیز تنها از مرز چذابه عبور خواهند کرد.

سردار هادیانفر با بیان اینکه خودروهای سنگین نیز اجازه تردد در معابر سه استان و چهار مرز را ندارند، گفت: تنها خودروهای حامل تجهیزات و لوازم موکب ها می توانند تردد کنند که تاکنون بالغ بر ۹۰ درصد از خودروها نیز به محل رسیده و وسایل و بار خود را تخلیه کرده اند.

رییس پلیس راهور ناجا در مورد اینکه آیا وزارت راه می تواند در مورد کاپوتاژ تصمیمی اتخاذ کند به ایسنا گفت: مسئولیت امور مربوط به پایانه های مسافربری و اتوبوس ها را بر عهده وزارت راه است و کاپوتاژ در حوزه اختیارات و وظایف وزارت راه نیست. تنها ۴۰۰ دستگاه اتوبوسی که مجوز گرفته‌اند از سوی وزارت راه معرفی شده اند. در مورد خودروهای شخصی، وزارت راه نمی تواند مجوزی برای کاپوتاژ صادر کند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه دولت عراق نیز به دلایلی نظیر قیمت بنزین و دیگر موارد زیر بار کاپوتاژ نرفته است، گفت: در همین راستا نیز به وزارت صنعت معدن و تجارت و گمرگ نیز گفته شده تا مجوز کاپوتاژ را تا پایان مهرماه صادر نکند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تصادف تریلی با اتوبوس حامل زائران شیرازی

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور از تصادف تریلی با اتوبوس حامل زائران شیرازی خ...

تصادف مرگبار ون حامل زائران ایرانی در عراق

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از تصادف ون حامل زائران ایرانی خبر...

وضعیت ترافیکی‌راه‌های منتهی به مرزهای چهارگانه اربعین

سردار سید تیمور حسینی فرمانده پلیس راه کشور گفت: ترافیک در مسیرهای منتهی به مرزهای ای...

انفجار مین در مسیر زائران اربعین صحت دارد؟

علی حسین حسین‌زاده رئیس قرارگاه ستاد اربعین در مرز چذابه گفت: انفجار مین در بستان در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news