اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
16 مهر 1398 16 مهر 1398
22:46 22:46

پوتین در جنگل‌های سیبری و پیام آن برای روسیه و جهان! +فیلم

حضور پوتین در دل جنگل های سیبری به تفسیرهای مختلفی دامن زده که از بهره گیری پوتین از قدرت فراطبیعی و ارسال پیام سلامتی به مردم و کشورهای تحریم کننده در را شامل می شود

حضور پوتین در جنگل‌های سیبری چه پیامی داشت؟

به گزارش سلام نو، رئیس جمهوری روسیه که نزدیک به دو دهه است قدرت در پهناورترین کشور جهان را در اختیار دارد در سالیان اخیر روزهای استراحت خود را که نزدیک به سالروز تولد اوست، در دل طبیعت می‌گذراند.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین به تازگی در آستانه 67 سالگی ولادیمیر پوتین، تصاویری از او در کنار سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور در جنگل‌های سیبری منتشر کرده است.

گفته شده که پوتین و شایگو یک شب را در دل جنگل‌های پهناور تایگاه گذرانده اند، جنگلی که کمتر روسی به واسطه داستان‌ها  و افسانه‌هایی که در شرق روسیه شمن باوران برسر زبان‌ها انداخته اند، به خود جرات می‌دهد، وارد آن شود چه برسد به اینکه یک شب را در دل آن بگذراند.

در فیلم منتشر شده، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه که متولد سیبری است و آرزو دارد دوران بازنشستگی خود را در زادگاه خود بگذراند به مانند پارسال در کنار پوتین دیده می‌شود.

به نظر می‌رسد رئیس جمهوری روسیه به همراه وزیر خود به ارتفاعات سایانی در سیبری که در ارتفاع دو هزار متری قرار دارد، صعود کرده است و در حال لذت بردن از طبیعت زیبا و بکر این منطقه است.

در ابتدای فیلم، شایگو دیده می‌شود که در حال آماده کردن بوته گل‌های وحشی است تا آن را به رئیس جمهوری روسیه برای کاشتن در حیاط خانه خود در مسکو هدیه دهد.

پوتین کلاه اردوگاهی بر سر نهاده و لباسی که نمادهای ارتش روسیه بر روی آن درج شده بر تن کرده است.

طرفداران دو آتیشه پوتین در روسیه که او را ناجی کشورشان پس از فروپاشی شوروی می‌دانند، معتقدند که پوتین شجاع با گذراندن یک شب در تایگا، ثابت کرده است که نیروهای فراطبیعی حامی او در اداره پهناورترین کشور جهان هستند.

اظهاراتی از این دست در بین نخبگان روسیه نیز دیده می‌شود به طور مثال یوگنیا ایوانوونا کارشناس امور فرهنگی بر این باور است که پوتین بخاطر بهره گرفتن از نیروی طبیعت، قدرت زیادی پیدا کرده و این قدرت به او روحیه بالایی برای اداره کشور داده است.

برخی دیگر معتقدند که رئیس جمهوری روسیه می‌خواهد در آستانه ۶۷ سالگی دو پیام مخابره کند، نخست به مردم خود اطمینان دهد که از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار است و نیازی نیست که نگران وضعیت جسمانی او باشند.

به نظر این افراد، دومین پیام رئیس جمهوری روسیه به رهبران کشورهایی است که روسیه را گاه و بی گاه تحریم می کنند، آمریکا از سال 2011 تاکنون بیش از 75 بسته تحریمی علیه روسیه وضع کرده است و اتحادیه اروپا نیز در بسیاری از موضوعات در تحریم روسیه همراه واشنگتن است.

این نخستین بار نیست که کرملین تصاویری از رئیس جمهوری روسیه در این وضعیت و در منطقه تایگاه منتشر می‌کند، پوتین پارسال هم به سیبری رفت و تصاویر سفر او منتشر شد و در سر خط اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفت.

وی پارسال سوار قایق شد و با یک نیزه به زیر آب رفت و پس از مدتی گشت و گزار در زیر آب، با ماهی بزرگی از آب بیرون آمد.

دو سال پیش هم پوتین طبیعت و جنگل در سیبری را برای استراحت و گذراندن تعطیلات خود انتخاب کرد گویا در سالیان اخیر طبیعت جایگزین برنامه هایی همچون سوار شدن در زیردریایی اتمی یا بمب افکن دورپرواز شده است که چهره ای مقتدر و قدرتمند از پوتین به نمایش می گذاشت.

رئیس جمهوری روسیه که عاشقانش او را پدر ملت می‌خوانند امروز آرام، ساده، سرحال و مطمئن دیده می‌شود که تفریحاتی ساده همچون خیلی از روس ها دارد و برای گذران اوقات فراغت خود به دل جنگل و کوه می زند و از بلندهای کوه‌ها به گستردگی کشور خود می‌نگرد.

اقدامات پوتین در سالروز تولدش جدا از انتقال هر پیامی، صاحبنظران سیاسی در نقاط مختلف جهان را وادر می‌کند که درباره او سخن بگویند ضمن اینکه تصاویر رهبر روسیه به سرخط مهم رسانه‌های بین المللی و داخلی اکثر کشورها تبدیل می شود تا بار دیگر رئیس جمهوری روسیه را به مردم خود معرفی کنند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

پوتین با 6 محافظ به دستشویی رفت! +فیلم

تصاویر تلویزیونی رهبر ۶۷ ساله روسیه را نشان داد که در کاخ الیزه ۶ محافظ از وی در دستش...

پوتین جلوی سوتی ناجور اردوغان را گرفت! +فیلم

در نشست مشترک و 5 ساعته اردوغان و پوتین، رئیس جمهور ترکیه به نحو ناشیانه ای نقشه سوری...

هدیه نفیس مادورو به پوتین +فیلم

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که به دعوت پوتین به روسیه سفر کرده است یک هدیه نفیس ...

پوتین درباره حمله به آرامکو از آیه قرآن استفاده کرد +فیلم

رییس‌ جمهور روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور روسای جمهور ترکیه و ایران برگ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news