اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
16 مهر 1398 16 مهر 1398
22:57 22:57

کاهش قند خون با ماساژ بدن

بنا به گفته یک متخصص طب سنتی، می توان با درمان‌ های طب سنتی مانند ماساژ نقاط خاصی از بدن در نقش مکمل، دیابت را کنترل کرد . این پزشک ماساژ شکم و پشت را توصیه کرده است.

با ماساژ این نقطه‌های بدن قند خون تان را پایین بیاورید

به گزارش سلام نو، مامک هاشمی متخصص طب سنتی و استادیار علوم پزشکی ابن سینا درباره تأثیر طب سنتی در درمان دیابت اظهار کرد: طب سنتی تنها می‌تواند به درمان دیابت کمک کند، ولی اینکه با طب سنتی بتوانیم دیابت را صددرصد درمان کنیم تصوری اشتباه است بنابراین مبتلایان به دیابت نباید داروهای شیمیایی خود را قطع کنند.


او بیان کرد: درمان‌های طب سنتی برای کنترل دیابت کمک می‌کنند که مقدار داروی شیمیایی مصرفی بیمار یا انسولین تزریقی کاهش پیدا کند البته این میزان کاهش را باید پزشک تعیین کند؛ در طب سنتی گیاهان زیادی وجود دارند که می‌توانند قند خون را کاهش دهند، ولی پایین آمدن قند خون به معنای درمان دیابت نیست، درمان وقتی است که فرد بدون مصرف داروهای شیمیایی یا گیاهی قند خونش در محدوده طبیعی باشد.

هاشمی افزود: در دیدگاه طب سنتی دیابت با سبک زندگی، تغذیه و عملکرد دستگاه گوارش ارتباط نزدیک دارد، بنابراین با اصلاح رژیم غذایی اشخاص قند خون آن‌ها هم به میزان زیادی کنترل می‌شود.

در هم خوری نکنید تا قند خون شما کنترل شود

این متخصص طب سنتی تأکید کرد: یک راهکار بسیار موثر در کنترل فشار و قند خون، کبد چرب و بیماری‌های متابولیسم مانند دیابت پرهیز از در هم خوری است، در هم خوری به این معنی است که در یک وعده غذایی فرد چندین غذای مختلف را در کنار هم بخورد، بنابراین بهتر است که در هر وعده غذایی یک نوع غذا با آرامش کامل و بدون مخلفات خورده تا غذا به خوبی هضم شود و فرد از ابتلا به بیماری‌های ذکر شده در امان بماند.

او تصریح کرد: کاهش وزن به درمان دیابت بسیار کمک می‌کند، بنابراین مبتلایان به دیابت که به اضافه وزن یا چاقی دچار هستند باید وزن خود را کاهش دهند؛ خوب جویدن غذا هم می‌تواند در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله دیابت موثر باشد.


کاهش قند خون با ماساژ بدنهاشمی گفت: ماساژ عمومی بدن به ویژه ناحیه شکم، پشت و اندام‌ها در کاهش قند خون بسیار موثر است، ماساژ عمومی بدن علاوه بر کاهش قند خون می‌تواند بسیاری از فاکتورهای خونی را هم اصلاح کند، پیشنهاد می‌شود مبتلایان به دیابت به طور منظم و هفتگی ماساژ عمومی آرام‌بخش را در برنامه خود داشته باشند.

او یادآوری کرد: طب سنتی علاوه بر کمک به درمان دیابت در بهبود عوارض ناشی از دیابت مانند زخم‌های دیابتی هم بسیار موثر است در طب سنتی با استفاده از اصلاح تغذیه، درمان‌های موضعی، داروهایی برای پانسمان زخم و زالو درمانی می‌توانیم به بهبود زخم پای دیابتی و جلوگیری از قطع شدن عضو کمک کنیم./ پارسینه

اخبار مرتبط

icon news

روشی مهم برای کاهش درد بیماران ام‌اس

بنابر نتایج یک پژوهش،زنان مبتلا به ام‌اس با ماساژ در آب شدت درد و خستگی‌شان به شکل قا...

روزه‌تان را با این نوشیدنی مفید طب سنتی باز کنید

یک متخصص طب سنتی اظهار کرد: توصیه می‌شود روزه‌داران افطار خود را با آب جوشیده ولرم هم...

نتایج عجیب تاثیر طب سنتی چین در درمان کرونا!

«لی جون» معاون رئیس بیمارستان طب سنتی استان گواندونگ چین اعلام کرد که 95 درصد از بیما...

روش‌های طب سنتی برای ضد عفونی کردن هوای منزل

دکتر علیرضا عباسیان، معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: براساس تحقیقات صورت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news