اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
17 مهر 1398 17 مهر 1398
09:40 09:40

علامت عفونت سینوسی را بشناسید

عفونت های سینوسی با آب ریزش بینی و گرفتگی گوش ها همراه است که اگر این گرفتگی یک طرف باشد فرد دچار عفونت باکتریایی شده و توصیه می شود آنتی بیوتیک استفاده کند.

عفونت سینوس سردرد چشم درد خستگی

با آغاز فصل پاییز موارد ابتلا به عفونت سینوسی همچون آنفلوآنزا شیوع پیدا می‌کند.

به گزارش سلام نو، عفونت سینوس که با آب‌ریزش بینی و گرفتگی گوش‌ها همراه است بیشتر عامل ویروسی دارد اما در برخی مواقع باکتری‌ها نیز در بروز آن نقش دارند.

دکتر «جسیکا گریسون» از دانشگاه آلاباما در این باره می‌گوید: زمانیکه افراد از فشار سینوس صحبت می‌کنند دچار احتقان بینی هستند. درصورتیکه احتقان دو طرفه باشد فرد دچار عفونت ویروسی با واکنش آلرژیک شده‌ است. در این شرایط بیمار پس از اتمام دوره بیماری بهبود پیدا می‌کند.

همچنین در مواقعی که فشار سینوس یک طرفه باشد فرد دچارعفونت باکتریایی شده‌ است. در این شرایط بیمار به مصرف آنتی‌بیوتیک توصیه می‌شود. هرچند باید در نظر داشت که مصرف بالای آنتی‌بیوتیک می تواند تاثیرات منفی بر سیستم ایمنی داشته باشد.

به گفته گریسون، داروهای ضد احتقان بینی همچون "افرین" کمک کننده است و استفاده از آن در شب توصیه می‌شود. هرچند استفاده مداوم از آن برای مدت سه تا چهار روز متوالی پیشنهاد نمی‌شود چون مصرف طولانی این دارو می‌تواند خطر احتقان مجدد را به دنبال داشته باشد.

همچنین استفاده از محلول نمکی شست و شوی بینی به پاکسازی مجرای بینی کمک می‌کند. با این حال باید توجه داشت که در چند روز نخست بروز عفونت، این روش به دلیل تورم بینی اثربخشی لازم را ندارد.

به گزارش سایت تخصصی هلث‌دی نیوز، همچنین برخی شواهد حاکی از آن است که مصرف برخی انواع سبزیجات همچون بروکلی، کولارد (نوعی کلم)، کلم برگ و گل کلم به پیشگیری از عفونت‌های ویروسی کمک می‌کند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اگر سرماخورده‌اید، این‌ها را نخورید!

در هنگام سرماخوردگی مصرف مواد قندی، نوشیدنی‌های حاوی کافئین، شیر و خوراکی های تند سرم...

این 7 مورد را رعایت کنید تا کرونا نگیرید!

موثرترین راه پیشگیری از شیوع کرونا رعایت بهداشت فردی است. توصیه‌هایی در این مورد در ب...

افزایش نگران کننده مصرف آنتی‌بیوتیک‌ در ایران

دکتر شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ایران در مصرف آنتی‌بیوتیک رتبه بال...

حواستان به این علائم سرماخوردگی باشد!

عفونت ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی باعث سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news