اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
17 مهر 1398 17 مهر 1398
12:33 12:33

آزمایش توانمندی‌های بومی شده در رزمایش غیرمترقبه ارتش

سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: میزان آمادگی رزمی و سرعت عمل یگان های واکنش سریع و متحرک هجومی منطقه شمال غرب کشور با اجرای رزمایش غیرمترقبه امروز نیروی زمینی ارزیابی شد.

بخشی از توانمندی‌های بومی شده در رزمایش غیرمترقبه مورد آزمایش قرار گرفت

به گزارش سلام نو،‌ امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره برگزاری رزمایش غیر مترقبه این نیرو در شمال غرب کشور، افزود: فرمانده کل ارتش به منظور ارزیابی آمادگی رزمی یکان‌های نیروی زمینی شب گذشته  ماموریتی غیرمترقبه‌ای را به نیروی زمینی ارتش ابلاغ کردند تا رزمایشی در منطقه شمال غرب کشور انجام شود.

وی ادامه داد: بلافاصله اوامر فرمانده کل ارتش به یکان‌ها ابلاغ شد و یکان‌ها در مدت زمان بسیار کم با تمامی تجهیزات خود را به منطقه رزمایش رساندند که الحمدالله رزمایش خوبی نیز برگزار کردند.

امیر سرتیپ حیدری اجرای رزمایش غیر مترقبه را بسیار مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: هدف و منظور از رزمایش غیر مترقبه، ارزیابی رزمی و نحوه پای کار آمدن تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع است که یکان‌های حاضر در میدان آن را به خوبی اجرا کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره استفاده از تجهیزات در این رزمایش نیز گفت: در حال حاضر یکان‌های نیروی زمینی ارتش با تجهیزات جدید و سلاح‌های کاملا بومی در ماموریت‌ها حاضر می‌شوند و در این رزمایش نیز بخشی از توانمندی‌های بومی شده در حوزه تجهیزات مورد آزمایش قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای آمادگی رزمی، بالا بردن توان دفاعی، قدرت، تحرک، سرعت و جابجایی سریع از اهداف رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی بود.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

فرمانده نیروی زمینی ارتش: استقرار یگان‌های نزاجا در قم و گیلان

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد یگان‌های نزاجا برای مقابله با ...

پهپادهای نزاجا مراقب زائران اربعین هستند

سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد: با همه توان از امنیت زائران ار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news