اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
17 مهر 1398 17 مهر 1398
13:42 13:42
سخنگوی دولت اعلام کرد

با شایعه‌ سرنگ‌های چینی، ناامنی روانی ایجاد نکنید

علی ربیعی سخنگوی دولت امروز در جلسه هیات دولت اعلام کرد برخی با شایعه آلوده شدن برخی از اهالی روستای لردگان به HIV با سرنگ‌های چینی، ناامنی روانی برای مردم ایجاد می‌کنند.

پاسخ‌های صریح ربیعی به سوالاتی درباره سرنگ‌های آلوده در روستای چنار محمودی، خبرهای مجازی درباره آقازاده‌ها و ...

به گزارش سلام نو، سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیات دولت مقرر شد که ۲۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یابد که این رقم در اختیار کمیته ذی ربط خود قرار خواهد گرفت.

علی ربیعی سخنگوی دولت، ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: امروز پیرامون چند مسئله در دولت بحث شد. ۳۶۰ میلیارد اعتبار برای ۱۲۸ میلیارد تملک دارایی برای طرح های آبی چند استان تصویب شد.

وی با بیان اینکه از مدت ها قبل گزارشی در مورد پسماندها و زباله های بیمارستانی تهیه شده بود و این موضوع در هیئت وزیران مطرح شد، اظهار داشت: بوی بدی در جنوب تهران و از سمت فرودگاه امام خمینی در دولت مطرح شد. برای دفن پسماندها راه حل هایی محل بحث و گفتگو قرار گرفت و تاکید شد به سرعت به سرانجام برسد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری‌ها بخوانید؛

* در مورد استان تهران و پسماندهای بیمارستانی و مناطقی که پسماندها انتقال داده می شد قرار شد شهرداری مسئولیت تهران و حومه را به عنوان مسئول مجری بر عهده بگیرد. کمیته ای برای کم آسیب کردن و بی آسیب کردن پسماندها تشکیل شد تا تصمیماتی اتخاذ شود. برای کل کشور هم وزارت کشور مسئولیت پیدا کرد در این زمینه مسئولات مقتضی را بپذیرند.

*  برای کاهش مصرف پلاستیک نیز بحثی مطرح شد. در برخی کشورها دنیا اینها ممنوع شده است و ما باید به عنوان فرهنگ عدم استفاده از نایلون های شیمیایی و پلاستیکی را فرهنگ سازی کنیم.

* در جلسه امروز هیات دولت مقرر شد که ۲۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یابد که این رقم در اختیار کمیته ذی ربط خود قرار خواهد گرفت.

* موضوع مهم دیگر لایحه مبارزه با فساد وارتقای سلامت اداری بود که درخواست دارم مجلس محترم این لایحه را در اولویت قرار دهند.

* درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته شده برخی سرنگ‌های آلوده از کشور چین  وارد شده و همین باعث آلوده شدن برخی از اهالی روستای لردگان به HIV شده است؟}:‌ این شایعه‌ها ناامنی روانی ایجاد می‌کند. تمام اقلامی که وزارت بهداشت استفاده می‌کند از استانداردهای بالای جهانی برخوردار هستند. این اتفاق وجود نداشته است و ما اطمینان می‌دهیم که این موضوع دروغ است. از علوم آزمایشگاهی‌ها می‌خواهم این موضوع را بررسی کنند و گزارش بدهند. اگر سرنگ آلوده‌ای هم بوده مربوط به معتادین بوده است.

*{ درباره رانت و بورس برخی آقازاده‌ها}: ما وظیفه پاسخگنوی به شایعات فضای مجازی نداریم. صندلی حق افراد است و گرفتن آن ضایع کردن حقوق افراد شایسته است و اگر کسی موردی سراغ دارد به ما گزارش دهد تا برخورد کنیم.

*{ درباره گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و ترکیه درباره سوریه}: در این گفت‌وگو خویشتن‌داری بیشتر ترک‌ها را گفتیم. در مرز ترکیه و سوریه باید ارتش سوریه مستقر شود. ترکیه دوست ما است و منافع مشترک منطقه‌ای و دوجانبه زیادی داریم.  ادلب برای ما مهم است و آنجا پایگاه داعش شده و باید تعیین تکلیف شود. ما همچنین از خروج آمریکایی‌ها از سوریه استقبال می‌کنیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

علی ربیعی اعلام کرد مجرد است! /رئیس جمهور خواهان رسیدگی عادلانه به پرونده برادرش شد

علی ربیعی سخنگوی دولت امروز درنشست خبری گفت: گسترش مناسبات با همه کشورهای منطقه خلیج ...

ربیعی کمک دولت به کاهش حکم برادر رییس جمهور را تکذیب کرد

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت : دولت هیچ دخالتی در کاهش حکم حسین فریدون از 7 سال به 5 سال...

روحانی دلیلش را برای مذاکره نکردن با ترامپ در سفر به نیویورک اعلام کرد

حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در جلسه امروز هیات دولت گفت: راه برای مذاکره با آمریکا ...

ترامپ برای دیدار با روحانی واسطه فرستاده است / مذاکره فقط با لغو تحریم ممکن می‌شود

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: همزمان با حضور مقامات ایران و امریکا در سازمان ملل پیغام و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news