اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
17 مهر 1398 17 مهر 1398
15:30 15:30

رشد حقوق کارکنان کاهش یافت

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، افزایش حقوق کارکنان برای سال آینده را به طور متوسط 15 درصد اعلام کرد که نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است. وی همچینین دلیل این کاهش رشد را کاهش تورم اعلام کرده است.

پول

طبق آن چه رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش متوسط ۱۵ درصدی حقوق در سال آینده اعلام کرده است، رشد حقوق کارکنان با کاهش پنج درصدی در مقایسه با سال جاری همراه خواهد بود.

به گزارش سلام نو،  اگرچه هنوز لایحه بودجه ۱۳۹۹ تکمیل نشده است، اما نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - امروز اعلام کرده افزایش حقوق کارکنان در سال آینده به طور متوسط ۱۵ درصد خواهد بود. البته این رقم متوسط است و برای حقوق‌های پایین تا بیش از ۲۰ درصد نیز اعمال می‌شود.

این در حالی است که در لایحه بودجه سال جاری پیشنهاد ۲۰ درصد حقوق کارکنان مطرح شده بود که در ادامه بعد از بررسی‌هایی که در مجلس و در جریان تصویب بودجه به عمل آمد، افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومان به صورت یکسان و حداکثر ۱۰ درصد مصوب و درنهایت آن چه که اعمال شد، تقریبا افزایش متوسط ۲۰ درصد برای حقوق کارکنان و بازنشستگان را به همراه داشت.

براین اساس، اگر افزایش ۱۵ درصدی حقوق اعمال شود، حدود پنج درصد نسبت به سال جاری کاهش دارد که نوبخت دلیل این تغییر را روند کاهشی تورم در ماه‌های اخیر اعلام کرده و گفته است که با توجه به کاهش تورم نقطه به نقطه در دو ماه گذشته و پیش‌بینی ادامه این روند، افزایش حقوق کارکنان برای سال بعد به طور متوسط ۱۵ درصد است.

البته این رقم اعلامی نوبخت به معنای نهایی بودن آن نیست و به طور حتم حقوق مانند سال‌های اخیر یکی از پربحث‌ترین موارد در تصویب لایحه بودجه است و هرگونه تغییری محتمل است.

برای سال ۱۳۹۹ دولت منابع نفتی را به طور کامل از هزینه‌های جاری که محل پرداخت حقوق و دستمزد است، خارج کرده و باید درآمدهای جایگزین از جلمه منابع مالیاتی پاسخگوی پرداخت حقوق‌ها باشد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برنامه دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی در سال 99

یژن نامدار زنگنه، وزیر نفت گفت: : دولت در بودجه ۹۹ پیشنهادی برای افزایش قیمت حامل های...

۱۸ میلیون پردرآمد باز هم یارانه می گیرند!

 قرار بود در گزینش مشمولان کمک معیشتی، سه دهک بالای درآمدی جایی نداشته باشند ولی حالا...

افزایش حقوق 15 درصدی تناسبش با تورم 40 درصدی کجاست؟

مطالبه افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم مساله ای است که همواره اهالی اقتصاد بر لزوم آن ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news