اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
17 مهر 1398 17 مهر 1398
16:57 16:57

چین در مساله کشمیر از پاکستان حمایت کرد

رییس جمهوری چین ضمن اعلام حمایت از اسلام آباد در مسئله کشمیر، اظهار امیدواری کرد طرف‌های ذیربط از طریق گفت و گوی صلح‌آمیز اختلافات را حل و فصل کنند

چین خواستار حل صلح آمیز مساله کشمیر شد

به گزارش سلام نو، «شی جین پینگ» روز چهارشنبه در پکن در دیدار عمران خان نخست وزیر پاکستان افزود: کشورس همواره پاکستان را اولویت امور دیپلماسی خود دانسته و در مسایل مربوط به منافع محوری و نگرانی‌های کلیدی، به طور قاطع از اسلام آباد پشتیبانی می کند.

او گفت: پکن آماده‌ است همراه با اسلام آباد، از طریق تقویت هماهنگی راهبردی و همکاری عملی، برای ایجاد جامعه نزدیک‌تر چین و پاکستان با سرنوشت مشترک در عصر جدید تلاش کند.

«شی» چین و پاکستان را شرکای راهبردی همیشگی و جایگزین ناپذیر عنوان کرد و گفت: با وجود تغییرات در اوضاع بین المللی و منطقه‌ای، دوستی چین و پاکستان همواره ناگسستنی و محکم بوده و همکاری پکن و اسلام آباد پویایی غنی خود را همیشه حفظ کرده و پی در پی آن را گسترش داده و تعمیق می بخشد.

رییس جمهوری خلق چین تصریح کرد: دو طرف باید مبادلات مقامات بلند پایه و مشورت راهبردی نزدیک‌تر را حفظ و به موقع پیرامون مسایل کلیدی موضع خود را هماهنگ کنند باید بر اساس استاندارد بالا، ساخت و ساز کریدور اقتصادی چین و پاکستان را به پیش سوق داده و پروژه‌های موجود انرژی، ساخت و ساز تاسیسات زیربنایی حمل و نقل، پارک صنعتی و پروژه‌های مربوط به زندگی عموم مردم را به خوبی اجرا و مدیریت کنند تا کریدور اقتصادی چین و پاکستان به پروژه نماینده ساخت مشترک با کیفیت بالای کمربند و جاده تبدیل شود.

شی تلاش اسلام آباد برای مقابله با تروریسم را عالی ارزیابی کرد و گفت: دو کشور چین و پاکستان باید مشورت و همکاری در سازوکارهای چند جانبه از جمله سازمان ملل و سازمان همکاری شانگهای را تقویت کنند تا به طور مشترک صلح و ثبات منطقه حفظ شود.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان هم در این دیدار تصریح کرد کشورش از پشتیبانی پایدار و کمک های بی غرض چین بر اساس اصول و عدالت سپاسگزاری می کند پاکستان انتظار دارد تبادل، هماهنگی و همکاری با چین را گسترش داده، با قاطعیت ساخت و ساز کریدور اقتصادی چین و پاکستان را پیش برد تا به طور مشترک نمونه موفق همکاری کمربند و جاده ایجاد شود پاکستان قاطعانه به انجام عملیات ضد تروریسم ادامه می دهد و امنیت و ثبات را مورد حفاظت قرار می دهد.

او خاطر نشان کرد: این کشور موضع عادلانه و بی طرف چین در مساله کشمیر را عالی ارزیابی کرده و از آن قدردانی می کند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز گذشته در سفری سه روزه با هدف گفت و گو با چین در مورد توسعه و تقویت روابط دو جانبه وارد پکن شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

از سرگیری پروازها از مصر به چین

شرکت هواپیمایی اجیپت ایر که در اوایل ماه جاری میلادی پروازها به چین را به حالت تعلیق ...

واگذاری ریاست دوره‌ای اپدیم به پاکستان

در آغاز چهارمین نشست شورای حکام اپدیم در شهر اسلام‌آباد، معاون اقتصادی و هماهنگی سازم...

آرنولد از عمران خان برای شرکت در کنفرانس جهانی محیط زیست دعوت کرد

آرنولد شوارتزنگر با ارسال دعوت نامه‌ای از عمران خان دعوت کرد تا در اجلاس جهانی اتریش ...

۳۱ ابتلا به کرونا در یک روز در کره جنوبی!

بنابر اعلام مقامات کره جنوبی در روز گذشته ۳۱ مورد ابتلا به کروناویروس در این کشور تای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news