اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
17 مهر 1398 17 مهر 1398
17:06 17:06
مدیرعامل شرکت ملی پست ایران خبر داد

توزیع اکثر کارت‌های سوخت در کشور

بنا به گفته مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، ۹۰ درصد کارت‌های سوخت توزیع شده و تنها ۱۰ درصد به دلیل نقص آدرس و یا عدم استقبال مردم باقی مانده‌ است

۹۰ درصد کارت‌های سوخت توزیع شد

به گزارش سلام نو، حسین نعمتی امروز به مناسبت روز جهانی پست با بیان اینکه اتحادیه پستی به عنوان یک آژانس تخصصی ۱۴۵ سال پیش تاسیس شد، اظهار کرد: ایران سه سال پس از تشکیل اتحادیه پستی به این این آژانس تخصصی که زیرمجموعه سازمان ملل است، پیوست.

وی ادامه داد: وظیفه اتحادیه پستی و اعضای آن ایجاد تسهیل در تبادل مرسولات پستی با سرعت، کیفیت و ارزان است.

نعمتی با تاکید بر اینکه ایران در برخی از کارگروه‌های تخصصی این اتحادیه بین‌المللی عضو است، گفت: براساس رده‌بندی که اتحادیه جهانی پست در سال ۲۰۱۸ داشت، ایران در بین ۱۷۴ کشور رتبه ۴۸ را به دست آورد که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی اضافه کرد: پست ایران برنامه دارد تا جایگاه خود را در این رتبه‌بندی با تغییر رویکرد از سنتی به مدرن ارتقاء دهد.

حسین نعمتی تغییر رویکرد پست در جهان را از نامه دستی به امانت و کالا عنوان کرد و گفت: براساس آخرین آمار ما، میزان مرسوله‌های پستی امانت کالا در کشور افزایش ۴۱ درصدی داشته است که باید برای آن ساز و کارهای مناسب در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: در بسیاری از استان‌های ما بخش زیرساخت برای امانت کالا مناسب نیست و باید مکان‌هایی را برای آن پیش‌بینی کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست شکل سنتی پست در گذشته را «پست‌نامه» دانست و گفت: در گذشته برای مبادله پست‌نامه در شهرها به یک تا حداکثر دو کامیون نیاز بود اما اکنون حداقل به پنج کامیون برای امانت کالا نیازمند هستیم.

به گفته نعمتی یک بسته پستی تا رسیدن به مقصد ۱۶ بار دست به دست می‌شود که این امر می‌طلبد تا کارکنان ادارات پست در سراسر کشور از انگیزه و توانمندسازی برخوردار شوند.

وی یکی از راهکارهای افزایش انگیزه و ایجاد توانمندسازی در ادارات پست را بهبود حقوق و مزایای آنها عنوان کرد که قدم‌هایی در این زمینه برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با بیان اینکه شرکت پست به عنوان یک شرکت مادر ظرفیت بالایی دارد، اظهار کرد: باید ساز و کارهایی فراهم شود که شرکت پست به عنوان پلتفرم برای سایر بخش‌ها وارد عمل شود که برای این امر ما با تمام اپراتورها در حال تعامل، بحث و همکاری هستیم.

نعمتی ادامه داد: شرکت پست برای موفقیت در این زمینه باید از ناحیه رکلاتوری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها مورد حمایت قرار بگیرد تا بتواند خدمات بیشتری را برای مردم داشته باشد.

وی تعداد پروژه‌های تعریف شده برای تغییر رویکرد شرکت پست از سنتی به مدرن را ۸۰ پروژه برشمرد و گفت: در این زمینه در دو ماه گذشته هشت فراخوان به بخش‌های خصوصی داده‌ایم و شرایطی را فراهم کردیم تا عدالت اجرا شده و انحصاری اتفاق نیفتد.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران یکی از این پروژه‌ها را ایجاد ۵۲ میلیون بانک اطلاعاتی مکانی عنوان کرد: هر شش ماه یکبار به‌روز می‌شود.

نعمتی تاکید کرد: در این بانک اطلاعاتی ۶۰ درصد مکانهای کشور ژئوکد شده‌اند که از نظر سیاسی و اجتماعی اهمیت زیادی دارد./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

سهمیه بنزین خودروها و موتورسیکلت‌ها در اسفند ماه+جزییات

بامداد امروز سهمیه بنزین اسفندماه واریز شد.

توصیه وزیر نفت درباره کم‌فروشی بنزین

وزیر نفت به مردم توصیه کرد که کم‌فروشی بنزین در جایگاه‌ها را به  به شرکت پخش فرآورده‌...

این اطلاعیه بنزینی را حتما بخوانید

 روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه ای نحوه صحیح سوختگیری با ...

خبر خوش بنزینی

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سهمیه بنزین بهمن‌ماه امشب واریز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news