اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
17 مهر 1398 17 مهر 1398
21:46 21:46

بایدن خواهان استیضاح ترامپ شد

امروز چهارشنبه، نامزد انتخابات ۲۰۲۰ بعد از آنکه چند روز در پرونده اوکراین گیت سکوت کرده بود، برای نخستین بار خواهان استیضاح  رئیس‌جمهور آمریکا  شد. او نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری و معاون اول دولت اوباما بوده.

ترامپ باید استیضاح شود!

به گزارش سلام نو به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، ‌«جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰، امروز -‌چهارشنبه- برای اولین‌بار خواستار استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور شد.

بایدن در جمع هوادارانش در نیو همپشایر گفت: «دونالد ترامپ سوگندی را که در زمان ورود به کاخ سفید خورده بود زیر پا گذاشته است و با اعمالش به این ملت خیانت کرده و اقدام‌هایش ذیل استیاضح قرار می‌گیرد. او باید استیضاح شود.»

این در حالی است که باید تاکنون در زمینه استیضاح ترامپ سکوت اختیار کرده بود و اظهارنظر نمی‌کرد، هرچند که حمایت خود را از تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در این زمینه ابراز کرده بود.

ترامپ در پیامی توئیتری به بایدن واکنش نشان داد و گفت: «رقت‌انگیز است که جو بایدن خوب‌آلود که با پسرش هانتر میلیون‌ها دلار از دو کشور دزدیده است و به مالیات‌دهندگان آمریکایی لطمه زده، خواستار استیضاح من شده است. حال این‌که من کار اشتباهی نکرده‌ام. کارزار شکست‌خورده جو انتخاب دیگری در برابرش نگذاشته بود.»

/ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

خیز ترامپ برای پاکسازی آژانس اطلاعات ملی با انتصاب گرنل

مدیر موقت تازه اطلاعات ملی در دولت دونالد ترامپ افرادی را سر کار آورده که در پی ایجاد...

ترامپ: بولتون خائن است

رییس جمهور آمریکا به کارمندان خود گفته مشاور امنیت ملی سابق "یک خائن" است.

حمله لفظی جو بایدن به رئیس جمهور آمریکا

کاندیدای حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، رئیس جمهور این کشور را «فاسدت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news