اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
17 مهر 1398 17 مهر 1398
08:05 08:05

خارج کردن 27 توده از رحم دختر جوان!+ عکس

جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان شهید محمدی و خلیج فارس بندرعباس گفت: دختر جوانی با درد و خونریزی که داشت و بعد از انجام اقدامات تشخیصی تود های زیادی داخل رحم او تشخیص داده شد که با عمل جراحی 3 ساعته و حفظ رحمش توانستم او را عمل کنیم.

حوادث رکنا : 27 توده کوچک و بزرگ از رحم یک دختر جوان در بندرعباس خارج شد.

خروج 27 توده از رحم دختر بندرعباسی+ عکس

به گزارش سلام نو، جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان شهید محمدی و خلیج فارس بندرعباس که عهده دار انجام این جراحی بود، عصر سه شنبه در این خصوص گفت: بیمار به دلیل درد و خونریزی مزمن که سالها از آن رنج می برد به بیمارستان مراجعه کرد.

دکتر آمنه رنجبر بیان داشت: پس از مراجعه بیمار و انجام اقدامات تشخیصی، وجود تعداد زیادی توده کوچک و بزرگ که بزرگترین آن به ۸ سانتی می رسید در رحم بیمار مشاهده و تصمیم بر جراحی بیمار گرفته شد.

وی با اشاره به حساسیت این عمل جراحی با توجه به شمار بالای توده ها و گسترش آنها، افزود: این عمل جراحی به صورت باز و در مدت سه ساعت انجام شد.

رنجبر خاطرنشان کرد: به دلیل گسترش توده ها و درد و خونریزی، احتمال خارج کردن رحم وجود داشت که با توجه به بار روانی این موضوع برای بیمار و خانواده اش و اینکه بیمار مجرد بود، تیم جراحی تمام سعی خود را برای حفظ رحم بیمار انجام داد که در نهایت عمل با حفظ رحم بیمار با موفقیت انجام شد.

جراح و متخصص زنان و زایمان گفت: بیمار پس از عمل جراحی به مدت ۳ روز در بیمارستان بستری و تحت نظر بود و پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شد.

وی بر ضرورت توجه جدی تر شهروندان به پیشگیری برای ارتقای سلامتی تاکید کرد و افزود: برای پیشگیری و تشخیص زودرس چنین توده هایی، به زنان و بویژه دختران جوان توصیه می شود در طول سال چندین نوبت سونوگرافی انجام دهند./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

کشفی عجیب در شکم زن 25 ساله+ عکس

در شکم یک بانوی 25 ساله قمی توده ۲۰ سانتی متری کشف شد که با تلاش پزشکان در بیمارستان ...

خارج کردن توده 5 کیلویی عجیب از شکم یک دختر!+عکس

امید امان الهى فوق تخصص جراحى کودکان در کرمانشاه، از خارج کرده یک توده 5 کیلویی از شک...

خارج کردن توده ۸ کیلویی از شکم یک زن!+عکس

دکتر فرهود مقصودلو پزشک جراح بیمارستان شهید مدرس شهرستان ساوه، از خراج کردن توده ۱۸ س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news