اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
08:20 08:20

اسکان شبانه روزی ١٠٠ هزار زائر اربعین در نجف

محمدرضا هاشمی نیا مدیرکل حراست استانداری تهران گفت: اسکان و پذیرایی زائران اربعین در شهر نجف به استانداری تهران سپرده شده است که ما در سه نقطه شهر نجف 100 هزار نفر بصورت شبانه روزی اسکان می دهیم و هر وعده 40 هزارغذا طبخ می شود.

حرم حضرت علی(ع) در نجف اشرف

به گزارش سلام نو، مدیرکل حراست استانداری تهران از برقراری امنیت کامل در شهر نجف اشرف خبر داد.

محمدرضا هاشمی نیا گفت: اقدامات ستاد اربعین استان تهران از روز ششم صفر آغاز شد و همزمان موضوع اسکان و پذیرایی زایرین پیگیری شد.

وی افزود: بحث اسکان و پذیرایی زایرین اربعین در شهر نجف به ستاد اربعین استان تهران و استانداری تهران سپرده شده است بر همین اساس هماهنگی های وسیعی میان کمیته های فرعی ستاد اربعین انجام شد.

وی ادامه داد: در سه نقطه شهر نجف یعنی ثوره العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا(س) با استقرار و شروع به کار آشپزخانه ها در هر وعده ٣٠ هزار غذا طبخ می شود و با احتساب غذایی که توسط موکب ها طبخ می شود روزانه در هر وعده حدود ۴٠ هزار غذا طبخ می شود.

هاشمی‌نیا تاکید کرد: در بحث اسکان نیز در شبانه روز اسکان ١٠٠ هزار نفر در شهر نجف و این سه ناحیه انجام می شود. در ستاد اربعین استان تهران هماهنگی خوبی میان دستگاه های اجرایی شامل آب و فاضلاب، توزیع برق و... ایجاد شده است.

مدیر کل حراست استانداری تهران با تاکید بر همکاری عتبه در شهر نجف و ایجاد نظم و امنیت کامل در سه ناحیه ثوره العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا میان زایرین، افزود: با توجه به حوادث اخیر کشور عراق خوشبختانه امنیت کامل در شهر نجف برقرار است و مشکل خاصی در این شهر وجود ندارد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

طلبه ایرانی مشکوک به کرونا در نجف

طلبه ایرانی در نجف که مشکوک به داشتن عوارض کرونا است، شب گذشته به ایران منتقل شد.

زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج معاف شدند

زائران اربعین که از تاریخ چهاردهم شهریور ماه سال ١٣٩٩ تا دوم آبان‌ماه سال ١٣٩٩ از پرد...

پلیس: فعلا کربلا نروید

سرهنگ سیدمحمدرضا طبائی رئیس پلیس اداره گذرنامه نیروی انتظامی گفت: در شرایط فعلی به هم...

آمار صدور گذرنامه و برگ تردد در ایام اربعین

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در همایش تقدیر از خادمان اربعین حسینی (ع) که در ستاد فر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news