اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
13 دی 1397 13 دی 1397
12:15 12:15
علیرضا رزم‌حسینی، استاندار جدید خراسان رضوی، کیست؟

شهید زنده دفاع مقدس و مرد سازندگی یا استاندار پورشه سوار دو تابعیتی؟

بسیاری معرفی رزم حسینی به عنوان استاندار کرمان را به رابطه خوب او با سردار حاج قاسم سلیمانی مرتبط می‌دانند، همانطور که آیت الله جعفری، امام جمعه پیشین کرمان فروردین ۹۳ در این زمینه گفته بود که"به لحاظ اینکه حاج قاسم سلیمانی این گزینه ارزنده را مطرح و معرفی کرد، جای تقدیر و تشکر دارد."

بالاخره پس از حرف و حدیث‌های فراوان علیرضا رزم حسینی استاندار پرحاشیه‌ی سابق کرمان بار دیگر به دولت بازگشت و استاندار خراسان رضوی شد، استانی که انتخاب استاندارش از گذشته معادلات خاص خود را داشته است.

تا زمان حیات مرحوم واعظ طبسی، تولیت پیشین آستان قدس، به توصیه رهبر انقلاب استاندار خراسان رضوی با مشورت ایشان انتخاب می‌شد.

امروز و پس از وفات وی شاید چنین رویه‌ای دیگر در جریان نباشد اما دولت روحانی حتما به این مسئله بی توجه نبود که نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و تولیت آستان قدس از مخالفان جدی و متنفذ دولت هستند و استاندار خراسان رضوی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد.

علیرضا رزم‌حسینی کیست؟

علیرضا رزم‌حسینی که به تازگی استاندار خراسان رضوی شده است در مقطعی از دفاع مقدس قائم‌مقام سردار قاسم سلیمانی، فرمانده لشکر 41 ثارالله بوده است، قائمی مقامی و ارتباطی که این اواخر حواشی خاصی هم داشت.

جانبازی در عملیات خیبر و دریافت نشان فتح از رهبر انقلاب و حضور به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس و ریاست این بنیاد در سال 1368 از جمله سوابق علیرضا رزم‌حسینی در سپاه پاسداران است.

ریاست ستاد فرماندهی سپاه هفتم صاحب‌الزمان(عج) که لشکر ثارالله و سپاه استان کرمان را اداره کرده، آخرین مسئولیت رزم‌حسینی در سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی بود.

وی با پایان جنگ پس از اخذ مدرک کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و انتقال به بنیاد مستضعفان، اقدام به تاسیس چند کارخانه در استان کرمان کرده است.

بعد از این بود که رزم حسینی در قامت یک تکنوکرات شناخته شد و به طور گسترده در پروژه‌های مختلف استان کرمان مشغول فعالیت شد.

عضویت در هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان، مدیر‌عاملی و ریاست هیئت‌مدیره مجتمع صنعتی کرمان، مدیر‌عاملی شرکت ماشین‌آلات راهسازی کرمان، مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان، ریاست هئیت‌مدیره شرکت صنایع فلزی آلیاژکاران دوهزار، مدیر‌عاملی شرکت تکنوپروم (ویرجین ایلند)، مدیر‌عاملی شرکت تکنوپروم جنرال تریدینگ، مدیر‌عاملی شرکت ماشین آلات راهسازی کاترپیلار، نایب رئیسی انجمن تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان ماشین آلات ساختمانی و معدنی کشور و ریاست مجمع شرکت آستانه ریل جهت انجام پروژه‌های ریلی کشور از جمله سوابق اجرایی و اقتصادی رزم‌حسینی است.

حضور پرحاشیه در کرمان

علیرضا رزم‌حسینی تا سال نخست دولت دوم حسن روحانی استاندار کرمان بود، اما در نهایت به خاطر حواشی زیاد از این جایگاه کنار رفت.

همه چیز از یک توییت شروع و باعث شد رزم حسینی پس از چند سال مدیریت آرام با حواشی جدی‌ای رو به رو شود. یک روزنامه نگار اصلاح طلب در فروردین ماه گذشته در توییترش نوشته بود:

استاندار کرمان سه هفته ست رفته کانادا چرا؟ زن و بچه ساکن کانادا هستند! سوال:خود استاندار هم دو تابعیتی ست؟ آقای رییس جمهور، استاندار مورد حمایت قاسم سلیمانی،چرا دو تابعیتی درآمد؟ به کی اعتماد کنیم،پس!

رزم حسینی پیش از این هم بارها برای سر زدن به خانواده‌اش به کانادا رفته بود، اما به علت زمان کوتاه سفرهایش هیچ وقت مورد توجه قرار نمی‌گرفت. اما این بار فرق داشت و سفر ۲۰ روزه رزم حسینی به کانادا که از اواخر اسفند ۹۶ آغاز و تا ۱۷ فروردین ۹۷ ادامه داشت، توجهات را به خود جلب کرد.

تکذیب دو تابیعیتی بودن

اگرچه  بحث‌های زیادی در این باره شده اما پاسخ دو مقام مسوول به این سوال منفی بوده است. حجت الاسلام محمد محمودآبادی، مدیرکل حوزه استانداری کرمان همان وقت به «آفتاب یزد» گفته بود:

"شایعاتی که درباره دوتابعیتی بودن استاندار کرمان گفته می‌شود کاملا بی‌اساس است."

در همین حال به نوشته روزنامه آفتاب یزد، دو سال پیش هم رحمانی فضلی، وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره دوتابعیتی بودن رزم حسینی، این موضوع را تکذیب کرده بود.

محمودآبادی همچنین درباره این سفر طولانی گفته که ریه رزم حسینی شیمیایی است و از سال گذشته برای درمانش از کانادا نوبت گرفته بود. به گفته او این سفر «با هماهنگی وزارت کشور، معاون اول رییس جمهور و حتی شخص حسن روحانی» صورت گرفته و حتی همسر استاندار کرمان هم با او به کانادا نرفته.

با این حال مدیرکل حوزه استانداری کرمان ساکن بودن دختر رزم حسینی در کانادا را تایید کرده و گفته «زندگی وی در کانادا به صورت مستقل است و ارتباطی با شخص استاندار ندارد.»

در نهایت این حواشی باعث شد تا در تابستان گذشته رزم حسینی درباره زندگی شخص‌اش توضیحاتی ارائه دهد.او درباره خانواده‌اش گفت: دختر و پسرم ازدواج کرده اند و من و همسرم در منزل تنها هستیم. دخترم بسیار با استعداد است و در رشته ریاضی تحصیل کرد و الان در یکی از دانشگاه های خارج کشور در حال گرفتن دکترای مخابرات و جزو نفرات برتر دانشگاه است.

رزم حسینی به دلیل حضور با پورشه در مراسم معارفه‌اش به عنوان استاندار کرمان به استاندار پورشه سوار مشهور شده بود و منتقدینش او را این طور خطاب می‌کنند.

استاندار پورشه سوار یا شهید زنده؟

6 آذر ۹۲ بود که خبر آمد علیرضا رزم حسینی قرار است استاندار کرمان شود. این در حالی بود که در آن زمان ابوالقاسم سیف الهی، محمد جلال مآب و محمدعلی کریمی نام‌هایی بودند که به عنوان گزینه‌های اصلی استانداری کرمان مطرح شده بودند، با این حال رزم حسینی استاندار شد و با خودروی شخصی‌اش که پورشه بود، برای معارفه حضور پیدا کرد. همین امر باعث شد تا توجه بسیاری به فعالیت‌های اقتصادی رزم حسینی پیش از استاندار شدنش جلب شود.

بسیاری معرفی رزم حسینی به عنوان استاندار کرمان را به رابطه خوب او با سردار حاج قاسم سلیمانی مرتبط می‌دانند، همانطور که آیت الله جعفری، امام جمعه پیشین کرمان فروردین ۹۳ در این زمینه گفته بود که"به لحاظ اینکه حاج قاسم سلیمانی این گزینه ارزنده را مطرح و معرفی کرد، جای تقدیر و تشکر دارد."

موضوعی بار دیگر توسط هاجرچنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس مطرح شد و او از اینکه همرزم و قائم مقام سردار قاسم سلیمانی به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی انتخاب شده است از رییس جمهور تشکر کرد.

در این میان اگرچه سردار سلیمانی به طور مشخص در این باره اظهار نظر نکرده اما او ۲۱ مرداد ۹۴ در همایش دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران در برج میلاد تهران با گفتن اینکه «آقای رزم حسینی شهید زنده کشور به حساب می‌آید» حمایت خود را از او نشان داد.

حال تنها زمان است که ثابت می‌کند علیرضا رزم‌حسینی انتخاب درستی برای استان خراسان رضوی است یا خیر؟ آیا سابقه او در جبهه و ارتباط با حاج قاسم باعث می‌شود او دست بازتری در این استان مهم داشته باشد یا نه؟ کدام درست است شهید زنده دفاع مقدس که دغدغه سازندگی ایران را دارد یا پورشه سوارِ دو تابیعتی کانادا نشین؟

اخبار مرتبط

icon news

11 استعفا برای شرکت در انتخابات آینده مجلس

رئیس ستاد انتخابات کشور از استعفای 1 استاندار و 10 فرماندار برای شرکت در انتخابات آین...

تعیین شهر کرمانشاه به عنوان کلانشهر

وزیر کشور در ابلاغیه ای به استاندار کرمانشاه اعلام کرد: شهر کرمانشاه در زمره کلانشهره...

استاندار تهران: در بحث اعتلای کالای ایرانی نتوانستیم درست عمل کنیم

محسنی بندپی گفت: در اعتلای کالای ایرانی نتوانستیم به نحو احسن موفق باشیم و همین امر م...

حدس استاندار تهران در باره بوی بد شب گذشته در تهران

استاندار تهران گفت: از شب گذشته تیم های مختلفی از جله ستاد مدیریت بحران و همچنین آتش ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news